„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po švenčių – atgaiva su grikių dieta

Vaišingumu lietuviai nesiskundžia, o per didžiąsias metų šventes patiekalų gausa ir įvairovė tampa tiesiog garbės reikalu. Nenuostabu, kad nuo stalo pakylame pastebimai papilnėję – apskaičiuota, kad vidutiniškai per šventes priaugame po 0,5 kilogramo. Kiti duomenys dar negailestingesni – manoma, kad per paskutinį metų mėnesį žmonės priauga 1,5-3 kilogramus, kurių taip ir neatsikrato šventėms praėjus.
Grikių kruopos.
Grikių kruopos. / Shutterstock nuotr.

Gardaus maisto sukeltą euforiją greitai pakeičia depresija, kai veidrodis negailestingai parodo, kur būtent nugulė močiutės vyniotinis. Turbūt nenuostabu, kad netrukus po Kalėdų persivalgymo seka populiariausias Naujų metų pažadas sau – numesti svorį.

Gelbėja iškrovos diena

Pasijutus sunkiai, nepatartina pulti iškart sportuoti ar badauti. Kadangi persivalgius yra apkraunama kraujotakos sistema, tokie veiksmai gali sukelti širdies komplikacijas ar net infarktą.

Kaip vieną geriausių priemonių nuo persivalgymo sukeliamo apsunkimo ir blogos nuotaikos, dietologai rekomenduoja iškrovos dienas. Iškrovos diena – ne badavimas, o vieno ar kelių mažai kaloringų produktų dieta, siekiant per dieną suvartoti apie 600-800 kalorijų, o maistą padalinti taip, kad nedideli užkandžiai būtų valgomi kas kelias valandas.

Tarp populiarių vienadienių dietų yra obuolių, kefyro ar arbūzų dietos, padedančios pašalinti iš organizmo perteklinius skysčius, toksinus, ir žarnyne susikaupusį nesuvirškintą maistą.

Iš iškrovos dienoms skirtų dietų bene sveikiausia ir lengviausiai ištveriama yra grikių dieta. Skaičiuojama, kad padarius grikių iškrovos dieną, galima nesunkiai prarasti 1,5 kilogramo svorio – pats tas kovai su kalėdiniu persivalgymu. Be to, kadangi grikiuose gausu vitaminų ir mikroelementų, o jie patys yra itin sotūs, nejausite didelio diskomforto, tokią iškrovos dieną pasidarę iškart po švenčių.

Kaip tai daryti?

Idealiai paruošti grikiai iškrovos dienai – neskaldyti grikiai, užpilti verdančiu vandeniu (stiklinei grikių tenka dvi stiklinės vandens). Rekomenduojama grikius paruošti iškrovos dienos išvakarėse, kad jie spėtų per naktį išbrinkti. Kitą dieną kas maždaug 2-3 valandas suvalgykite po stiklinę išbrinkusių grikių. Jie turi būti be druskos, aliejaus, pieno, padažo ar kitokių priedų. Drauge su grikiais per dieną patariama išgerti apie 2 litrus negazuoto mineralinio vandens. Jei norisi, galima išgerti ir kelias stiklines kefyro.

Kadangi grikiai yra lėtai įsisavinami angliavandeniai, jie suteikia ilgalaikio sotumo pojūtį. Dėl to net ir iškrovos dienai artėjant į pabaigą, neturėtumėte jausti alkio, užtat turėtų pagerėti savijauta, atsirasti lengvumo jausmas. Be to, grikių košėje gausu kalcio, kalio, magnio, geležies, baltymų ir B grupės vitaminų, tad organizmas nesijaus išsekęs ir kitą dieną.

Kitą dieną po iškrovos galima pradėti lengvai mankštintis, o mityba turėtų sugrįžti į įprastas vėžes. Jei grikių iškrovos diena jums patiko, galite ją kartoti kiekvieną savaitę ir džiaugtis maloniais pokyčiais savijautoje ir veidrodyje.

Užsakovo nuotr./Galinta
Užsakovo nuotr./Galinta

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs