Ryklių taukai

Mistika ir paslaptys apie ryklių taukus sklando jau seniai. Skandinavų ir tolimuojų rytų šalių gyventojai juos naudojo kaip stebuklingą vaistą jau nuo XII amžiaus. Japonų generolai, kariai kiekvieną dieną naudojo ryklių taukus kaip stiprybės, žvalumo, vyriškumo ir ilgaamžiškumo eleksyra. Vėliau ryklių taukai buvo tik turtingųjų privilegija. Juos vartodavo kad išsaugot veido odos skaistumą, padidinti seksualinę potenciją. Seniai įrodyta, kad rykliai turi ypatingą imuninę sistemą ir beveik neserga onkologinėmis ligomis (jeigu serga, tai labai retai - vienas ryklys iš 25 000). Rykliai nesuserga vėžiu net laboratorinėmis sąlygomis juos veikiant vėžį sukeliančiais veiksniais.

Keletą įdomių faktų apie ryklius:

  • rykliai neturi kaulų, o jų skeletą sudaro kremzlinis pagrindas,
  • ryklio nauji dantys be paliovos eilėmis formuojasi gyvūno nasruose. Normaliai dantys pasikeičia per aštuonias dienas,
  • kai kurie rykliai per visą gyvenimą pakeičia iki 30000 dantų,
  • vidutinis ryklio amžius yra 25 metai, tačiau kai kurie rykliai gali išgyventi iki 100 metų.

Ryklių taukų sudėtyje yra daugybe naudingų žmogaus organizmui medžiagų geležis, varis, cinkas, omega 3, vitaminai A, D, E. Tačiau pagrindinės sudėtinės dalys, dėl kurių ryklių toks ypatingas imunitetas yra alkilgliceroliai ir skvalenas.

Alkilgliceroliai yra ląstelių membranų fosfolipidų sudėtyje. Tai natūralūs imunostimuliatoriais, kurių poveikis didina ( skatina) T ir B limfocitų ir makrofagų aktyvacija, tokiu būdu padeda stiprinti imuninę sistemą. Be to alkilgliceroliai padeda panaikinti būtent tuos organizme susidariusius laisvuosius radikalus, kurie skverbiasi į žmogaus ląstelės vidų, kur jie yra patys pavojingiausi, nes ten laisvieji radikalai pažeidzia ląstelių struktūrą ir tokiu būdu ląstelės tampa labiau pažeidžiamos virusų.

Alkilglicerolių yra motinos piene, žmogaus kaulų čiulpuose, kepenyse ir blužnyje. Žmogaus kaulų čiulpuose alkilglicerolių yra 0,2 proc., motinos piene - 0,1 proc. (būtent alkilgliceroliai, esantys motinos piene ir padeda pirmų mėnesių kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių infekcijų), karvės piene - 0,01 proc. Ryklio taukuose šios veikliosios medžiagos yra 10-30 proc.

Skvalenas - plati antimikrobine medžiaga. Veikia Candida, E.coli, streptokoka, stafilokoka, pseudomona. Skvalena padeda aprūpinti deguonimi audinių ląsteles, tokiu būdu aktyvuoja sveikų ląstelių augimą. Kai audiniuose gausu deguonies, sulėtėja arba iš viso blokuojamas piktybinių ląstelių augimas. Skalenas svarbus antioksidantas. Jis akumuliuojasi odoje, tokiu būdu padeda apsaugoti oda nuo UV spinduliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos