Kokią gi įtaką mitybos įpročiai turi būsimai motinystei?
Visų pirma, maistas yra kuras mūsų organizmui ir palaiko normalų visų sistemų ir organų funkcionavimą. Jei valgysite greitą maistą, saldumynus, rūkytos mėsos gaminius, sulėtinsite naujų ląstelių atsinaujinimą.
Antra, subalansuota mityba leidžia išvengti virškinimo sutrikimų, kurie negatyviai veikia pastojimo procesą. Iš dalies, normalizuojasi ovuliacijos procesas.
Trečia, pasirinkę sveiką mitybą, jūs padeda organizmui greičiau atsistatyti ir pasiruošti nėštumo poreikiams.
Ketvirta, nuo pirmųjų pradėjimo dienų, net jei jūs apie tai nenutuokiate, prasideda mažylio organų vystymasis.
Kam skirti daugiau dėmesio norint pastoti?
- Švieži vaisiai ir daržovės. Puiku, jei galite uogas, vaisius ir daržoves pasiimti tiesiai iš lysvių ir nuo medžių. Stenkitės, kad į jūsų organizmą patektų kuo mažiau pesticidų ir nitratų.
- Grūdinės kultūros. Valgykite stambių grūdų duoną, rinkitės grūdinius makaronus ir kuo daugiau kruopų.
- Žuvis. Rinkitės jūrinės kilmės žuvis, geriausiai, menkę, lašišą. Jūros gėrybių mėgėjams laikas apmalšinti savo aistrą, kadangi šios gėrybės turi savybę kaupti sunkiuosius metalus.
- Mėsa. Raudonoji mėsa ir paukštiena – štai šioms rūšims skirkite daugiau dėmesio. Idealu, jei turite galimybę įsigyti šviežios mėsos.
- Ankštinės kultūros. Tai baltymų šaltinis. Ankštiniai produktai normalizuoja cukrų kraujyje, kuris dažnai trukdo pastoti. Tiesa, mažiau vartokite sojos, kurioje daug moteriško hormono estrogeno – jis neigiamai veikia pastojimą.
- Riebūs pieno produktai. Būtent riebūs pieno produktai padeda normalizuoti ovuliacijos procesą. Be to, suteikia moteriškai figūrai apvalumų, kurie tik padeda laukiantis vaikelio.
- Norint pastoti taip pat rekomenduojami medus, riešutai, džiovinti vaisiai, saulėgrąžos, kepenėlės, kiaušiniai, alyvuogės ir augaliniai aliejai.
Žinoma, dieta nebūtų dieta, jei nebūtų tam tikrų apribojimų:
- Riebūs ir kepti produktai;
- Gyvulinės kilmės riebalai;
- Konditeriniai gaminiai;
- Konservai ir pusfabrikačiai;
- Greitasis maistas;
- Kofeinas;
- Alkoholis.
Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad dieta pradėjimui nėra panacėja ir ji neišgelbės nuo visų kylančių pastojimo problemų. Tačiau tai būdas iki minimumo sumažinti nėštumo ir būsimo vaikučio vystymosi trukdžius.