„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Žaliosios salotos: gaminimo paslaptys

Vasaros pietūs be salotų – sunkiai įsivaizduojami. Kai aplinkui tiek šviežių žalumynų, galima pasigaminti pačių įvairiausių patiekalų. Salotų žalumynuose gausu vitaminų ir organizmui naudingų medžiagų. Jos puikiai tinka tiek įprastam valgiaraščiui, tiek dietinei mitybai.
Vasaros salotos
Vasaros salotos / Jenny Harada, Flickr.com
Temos: 1 Salotos

Salotų lapeliai nebūtinai turi būti žali. Tačiau švieži būti privalo. Kai kurių žalumynų apskritai nerekomenduojama ragauti, jei tai – nebe jauni lapeliai. Tokiai kategorijai priskiriami špinatai: jų švelnūs nedideli lapeliai valgomi žali, o štai dideli seni lapai naudojami tik sriubai ar įdarams ruošti. Tas pats pasakytina apie pienių lapus – jų galima dėti į salotas tik kol visai jauni, vėliau šie lapai įgis nemalonaus aitrumo.

Kokių dar salotų ruošimo ir patiekimo paslapčių vertėtų sužinoti?

  • Jauni salotų lapeliai dedami į salotas neplėšyti. Didesnieji lapeliai plėšomi rankomis, o ne pjaustomi peiliu – pjūvio vietoje atsiranda negražių rusvų ruožų.
  • Salotų negalima barstyti druska iš anksto – užbėrus druskos salotos veikiai praranda savo stangrumą, sukrenta. Be to, veikiant druskai, iš žalumynų ima skirtis sultys, salotos pavandenija.
  • Salotas taip pat stipriai veikia actas, ypač jei pačios salotos nebuvo gerai nudžiovintos.
  • Salotų užpilas gaminamas iš aliejaus ir rūgšties mišinio, galima pagardinti prieskoniais. Kuo rūgštesnis actas (jį galima pakeisti ir citrinos sultimis), tuo daugiau reikia aliejaus, kad subalansuotų skonį. Daugiausia aliejaus pareikalaus balzamo actas.
  • Užpilas pilamas ant salotų prieš pat patiekiant.
  • Jei patieksite salotas jau su užpilu, galite didelės salotinės dugne sumaišyti visus užpilo komponentus, ant viršaus sudėti žalumynus, o viską išmaišysite jau ant stalo – šis triukas pravers jei norite paserviruoti stalą, bet svečiai gali vėluoti.
  • Galima taip pat salotas užpilti šlakeliu alyvuogių aliejaus ir išmaišyti, o tik vėliau užpilti acto, berti druskos, pipirų, kitų sausų prieskonių. Aliejumi padengti lapeliai neminkštėja nei nuo druskos, nei nuo acto.
  • Garsiausi virtuvės šefai salotas maišo tik rankomis. Pasirodo, būtent rankomis geriausiai jaučiamos proporcijos, kiek būtent užpilo reikia salotoms. Idealus variantas – kai užpilas tiesiog susilieja su salotų lapais – jie būna padengti bet nevarva.
  • Jei salotas dėsite į atvėsintas lėkštes, lapai ilgiau išliks vėsesni ir traškesni.
  • Kad salotos nebūtų pavandeniję, visas daržoves ne tik nuplaukite, bet ir kruopščiai nusausinkite.
  • Salotų užpilas turėtų neužgožti pačių salotų lapelių skonio. Sultingoms salotoms (pvz. „Iceberg“) tinka tirštesni, grietininiai padažai (pvz., „Tūkstantis salų“), o švelniems, gležniems lapeliams geriau tiks padažai acto ar citrinos sulčių pagrindu.
  • Gaminant salotų užpilą svarbu pasiekti vientisos konsistencijos. Tam reikia atskirame inde plakimo šluotele išplakti garstyčias, actą, citrinos sultis kartu su prieskoniais. Tada, vis dar nuolat plakant, palengva, maža srovele pilamas aliejus.
  • Kad išgautumėte naujų skonių, galite naudoti įvairių rūšių aliejų ir actą. Šalto spaudimo alyvuogių aliejus – tai klasika. Jį galima pakeisti graikinių riešutų, abrikosų aliejumi. Actas taip pat gali būti tamsus, brandus, sodrus arba šviesus, lengvas.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“