Vos tik prasidėjus rudeniui, pradėkite gerti įvairias žolelių arbatas, stiprinančias imunitetą – ežiuolę, citrinžolę, ženšenį. Taip pat pasirūpinkite ir vitaminais C, A ir E.
Dauguma iš mūsų gyvena miestuose, ne visi gali pasidžiaugti tyru vandeniu ir švariu oru, todėl vienintelis būdas ilgam išsaugoti sveikatą – laikytis sveiko gyvenimo būdo.
Prasidėjus rudeniui miestiečiai užsisėdi namuose – net ir sekmadieniais neiškiša nosies į gamtą, taip vis mažindami fizinį aktyvumą. O juk vaikščioti galima ir apsiniaukus, po lietaus ir oras būna švaresnis, vaikštant pakyla nuotaika.
Vidury dienos darbo vietoje galite atlikti keletą tempimo pratimų kaklui, rankoms, akims. Ir rytą gerai būtų pradėti nuo trumpos mankštelės. Net ir patys paprasčiausi pratimai pagreitina kraujotaką, stiprina kapiliarus. Organizmas prisipildo deguonies, pagerėja maisto medžiagų apykaita, smegenys pradeda dirbti produktyviau.
Sveikas gyvenimas būdas – ne vien tik rankų ir kojų kilnojimas. Atsisakykite žalingų įpročių, nes rūkymas, alkoholio ir narkotikų vartojimas po truputį ardo visus žmogaus organus.
Didžiausią dėmesį reiktų skirti tam, ką mes valgome. Dietologai teigia, kad daugumai miestiečių trūksta elementarių vitaminų, mikro ir makroelementų. Juk pusfabrikačiuose, kuriuos perkame prekybos centruose, jų nėra.
Mūsų organizmas iš esmės nelabai pakito per visą žmonijos istoriją. Mūsų protėviai maitinosi nerafinuotu ir neapdirbtu maistu, turtingu ląsteliena. Tai įvairūs grūdai, pupos, vaisiai, daržovės, žalumynai. Būtent visi šie maisto produktai valo organizmą nuo toksinų ir išlaiko mūsų sveikatą. Juk medicina ilgą laiką nebuvo išvystyta, o žmonės nesiskundė savo imunitetu dėl mitybos.
Sveikatai ir grožiui labai svarbi dvasinė pusiausvyra, kai žmogus gyvena harmoningai su savimi ir aplinkiniu pasauliu. Jau dabar ir moksliškai įrodyta, kad tokie jausmai, kaip pyktis, pavydas, agresyvumas trikdo ir žlugdo fizinę sveikatą, taip pat ir sendina be laiko, oda susimeta į raukšles.
Sveikai gyventi mums trukdo tinginystė ir noras tarnauti savo norams. Pavyzdžiui, norisi tortuko, o lęšius tegul valgo senovės graikai...
Tačiau labai norint galima pakeisti savo įpročius. O susitvarkyti savo gyvenimą tik užsispyrus. Užtenka mėnesį griežtai save prižiūrėti, ir patys nepajusite, kaip sveiki įpročiai taps jūsų gyvenimo būdu. Būkite aktyvūs, sudarinėkite kiekvienos dienos meniu, atsikratykite žalingų įpročių, kenkiančių jums ir aplinkiniams.
Trūksta motyvacijos? Žurnaluose skaitykite sėkmės istorijas tų, kurie sugebėjo pakeisti savo gyvenimo būdą – net ir 50–60 metų nėra riba.