Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Visos ligos nuo nervų

Kartais taip norisi pabėgti nuo realybės, pabūti vienam ir palikus šeimą, darbą, draugus, vaikus, išvykti kur nors toli toli. Tačiau juk artimieji nekalti, jog nervai mus šokdina.
Išmokite ilsėtis
Išmokite ilsėtis / Christian Bortes, Flickr.com

Psichosomatika

Tai visas mokslas, kaip nervai veikia mūsų organizmą. Būtent ši Johano Chainroto teorija remiasi tuo, jog daugumos ligų pagrindas – ne fizinė veikla ar pokyčiai, bet būtent emocinė žmogaus būsena.

Pasirodo, skaudant širdį, nebūtina ją ir gydyti – galbūt priežastis glūdi kur kas giliau, t.y. žmogaus pasąmonėje.

Sergantys žmonės yra nervingesni, ypač tie, kuriuos kamuoja chroniški negalavimai. Taigi, dauguma mūsų ligų slypi būtent galvoje.

Nervų poveikis organizmui

Retai šypsotės, jus kamuoja liūdnos mintys. Ir tai tęsiasi jau keletą savaičių. Taigi, psichika atitinkamai neigiamai reaguoja į bet kokius įvykius, todėl organizmas nustoja teisingai funkcionuoti, nes jis jaučiasi sugniuždytas. Netgi įprastas kosulys ne visuomet yra infekcinės kilmės.

Apskritai pastebėta, jog chroniški susirgimai dažnai kyla iš apmaudo ir pykčio, o dažnai tas pyktis būna nukreiptas į save. Ypatingai serga mėgstantis savigrauža užsiimti žmonės. O kenčia patys silpniausi organai.

Emocijos ir pasąmonė

Ligos kyla iš pasąmonės. Jeigu skauda kojas, vadinasi, žmogui pabodo vis lakstyti, o jei netenkama klausos – atsibodo išklausyti, ir pan. Taigi, norėdamas išvengti tam tikrų problemų, organizmas pasirenka savotišką komfortą net ir pats to nesuvokdamas.

Juk pripažinkite: labai patogu, prisidengiant liga, nesipainioti į jums nemielus konfliktus. Tačiau problema nedingsta, ji taip ir lieka tūnoti pasąmonės kertelėse. Pagal statistiką, dauguma žmonių tik pakeitę savo gyvenimo būdą ir patys save, radę palaikymą ir supratimą, netenka ir savo ligų arba bent jau ligos tampa lengvesnės.

Kaip nuraminti nervus?

Štai ligos, kylančios nuo nervų: bronchinė astma, alergija, širdies ligos, kolitas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, cukrinis diabetas, neurodermatitas, psoriazė, poliartritas, migrena ir kt.

Problemų su kitais žmonėmis visuomet kyla ir kils, o nuo pasaulio pabėgti nėra taip paprasta. Tačiau ir maži žingsneliai mums gali padėti.

Pakeiskite save

Peržvelkite savo neigiamas charakterio puses. Išmeskite iš gyvenimo tai, kas trukdo jums ramiai gyventi. Pagalvokite, ar tikrai norite keistis? Gal jūs per daug emocionalūs, per daug reikalaujate iš kitų, o gal esate pernelyg agresyvūs?

Jei norite keistis, svarbiausia – tikėti savimi ir savo jėgomis. Jei nervinatės, atsitraukite į šalį, įkvėpkite ir iškvėpkite kelis kartus mintyse kartodami: „Aš ramus, aš ramus, aš ramus.“

Pagalvokite, juk jokia liga nesuteikia jums papildomos laimės, todėl reikėtų ja atsikratyti. Tačiau tik būdami ramūs jūs išties galite tai padaryti. Tai pirmasis žingsnis link sveikimo.

Gydymasis vaistais ir ramybė

Šiuo metu jums gali pasiūlyti gausybę raminamųjų vaistų. Tačiau jūs galite rinktis ir liaudies mediciną, tarkim, ramunėlės, mėtos, graikiški riešutai ir kai kurie prieskoniai teigiamai veikia jūsų nervinę sistemą.

Raminamai veikia ir poilsis, muzika, filmai, bendravimas su žmonėmis, kurie jus supranta, o taip pat ir mėgiama veikla. Tik kompleksinė terapija gali nuraminti jūsų neramius nervus.

Atminkite, jog visi mes esame žmonės, turime savo mintis, norus, baimes ir problemas. Tačiau ne visuomet viskas vyksta taip, kaip norėtumėm, tad neverta užsiimti savigrauža, nervintis, negalvojant apie savo sveikatą. Gyvenkite ramiai ir aktyviai!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos