Felicija Novak su kolegomis iš Ohajo universiteto (JAV) šias išvadas pasakojo Endokrinologų draugijos konferencijoje. Mokslininkai teigia, kad medžiagų apykaita ir vaikų elgesys daugeliu atveju priklauso nuo to, kaip maitinosi jų tėvas prieš pradedant vaiką. Anksčiau pastebėti persivalgymai turi įtakos ir vaiko diabetui bei kitiems susijusiems negalavimams – visi šie stebėjimai padės gydytojams lėtinti ligų vystymąsi ir taip pratęsti žmonių gyvenimą.
Biologai stebėjo pelių augimą, kurių kolonijoje patinai buvo maitinami aukšto kaloringumo dieta. Po metų intensyvaus maitinimo patinai buvo suleisti su patelėmis. Tuo metu jie neturėjo jokio antsvorio. Kai patelės atsivedė jauniklių, mokslininkai juos stebėjo, reguliariai ėmė kraujo mėginius ir svėrė peliukus pirmaisiais gyvenimo metais.
Pasirodo, šių šeimų peliukai iki šešių mėnesių rečiau turėjo antsvorį palyginus su kitais graužikais, kurie maitinosi subalansuotu maistu. Po 12 mėnesių peliukai pradėjo persivalgyti ir jiems sutriko medžiagų apykaita. Tuo tarpu kiti graužikai buvo aktyvesni ir judėjo daugiau nei kontrolinės grupės pelės. Įdomu tai, kad šis fenomenas galiojo tik vyriškosios giminės graužikams.
Kol kas mokslininkai nėra nustatę priežasties, kodėl ir kaip antsvoris yra perduodamas iš tėvų sūnums. Jie dar gilinsis į šį atvejį ir lygins pelių genomus bei DNR baltyminius duomenis, kurie, kaip manoma, turi įtakos genų paveldimumui.