Į šį klausimą pabandė atsakyti 15min.lt skaitytojas Darius Kurminovič.
Jeigu meilę įsivaizduotume, kaip kryptingą energiją, tai akivaizdu, kad ji gali būti įvairių geometrinių formų. Tai ne vien trikampiai ir kvadratai, o katais tie jausmai tokie painus ir tokių keistų formų, lyg tai būtų neeuklidinė geometrija.
Visi puikiai žino meilės simbolį – širdį. Bet ką šio simbolio „kūrėjai“ norėjo pasakyt? Švento Valentino diena yra krikščioniška šventė, bet mažai tikėtina, kad pats širdies simbolis yra krikščionybės palikimas.
Krikščioniškose kultūrose abstraktus menas nebuvo labai paplitęs. O tai reiškia, kad pats simbolis nėra šios kultūros palikimas. Tai palikimas iš kitų kultūrų: vidurio ir tolimujų rytų.
Šių kultūrų atstovai puikiai žinijo, kad tiek geometrinės formos, tiek jų spalvos veikia žmogaus emocijas. Natūraliai kyla klausimas, ką galėtų reikšti širdies simbolis? Įsižiūrėjus atidžiau galima pamatyti, kad simbolis sudarytas iš dviejų apskritimų ir trikampio. Apskritimai vienodo skermens ir vienas šalia kito, bet neužgožia vienas kito. Juos jungia tik trikampis.
Kiekvienas savaip supranta meilę, todėl išvadas darykit patys.
Gal tu žinai, kas yra meilė? Siųsk savo sentenciją el. paštu valentinas@15min.lt ir laimėk prizą.