Pasitarę su medikais, kuriems jau pabodo lekioti į paplūdimį pas poilsiautojus dėl kiekvieno širšės įkandimo, pajūryje dirbantys gelbėtojai nutarė, kad ir be gydytojų pagalbos susitvarkys su šia problema.
Pirmadienį Palangoje ir Šventojoje budintys gelbėtojai nuvyko į vieną vaistinę Klaipėdoje ir įsigijo didelį kiekį specialaus preparato „Gelbėtojas“, skirto skausmui malšinti ir vabzdžių įkandimams gydyti.
„Kai kviečiame greitąją, jie atvažiuoja ir tuo pačiu geliu patepa. Todėl medikų paklausiau: o ką, mes patys nesugebėsime? Kam mums jus vaikyti“, – kalbėjo Gelbėtojų tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.
„Girdėjau, kad numirė“
Gelbėtojai ir medikai per keletą pastarųjų savaičių pajūryje spėjo įsitikinti, kad po širšių įgėlimų poilsiautojams labiau reikia kovoti su baime ir stresu, o ne realiu pavojumi gyvybei. Įtampą tokiais atvejais, ko gero, dar labiau kelia į paplūdimį lekianti greitoji. „Pasikonsultavome su medikais, jie viską paaiškino ir mes viską padarysime gerai“, – tikino J.Pirožnikas.
Jo teigimu, į greitąją pagalbą bus kreipiamasi tik tais atvejais, kai nukentėjęs poilsiautojas akivaizdžiai alergiškas įkandimams: ims dusti, prasidės priepuolis, traukuliai. Mat dažniausiai po širšės atakos žmonės įgeltą vietą rodo gelbėtojams su didžiausiu siaubu, o paklausti, kaip jaučiasi, prisipažįsta, jog normaliai.
Kita vertus, dažnas nuogąstauja: „Girdėjau, kad numirė du žmonės. Bijau, jog ir man taip neatsitiktų.“
Incidentai gelbėtojų prižiūrimuose Palangos paplūdimiuose
(statistika nuo vasaros pradžios iki pirmadienio)
18 – tiek sykių po šuolių prireikė pagalbos.
4 gaivino medikų brigados.
52 poilsiautojai patyrė smulkių traumų (susipjaustė, išsinarino galūnes).
56 žmonės skendo.
2 neblaivūs asmenys nuskendo.