„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Verslovui – bėda dėl limuzino svorio

Garsus verslininkas galbūt sugalvotų pasiteisinimą, kodėl automobiliu važinėja po pėsčiųjų zoną sostinės Pilies gatvėje, tačiau masę ribojantis ženklas jam – tikras peilis.
K.Verslovo automobilis
K.Verslovo automobilis / Dienraščio L.T. nuotr.

Daugumai jau įkyrėjo dvasios ubagai, nesugebantys nužingsniuoti 100 metrų, bet būtinai savo prabangiomis mašinomis važiuojantys iki pat pėsčiųjų zonose esančių kavinių, restoranų, įstaigų. Todėl ir žinomas verslininkas Kęstutis Verslovas, po Vilniaus senamiesčio Pilies gatvę besisukiojantis prašmatniu kupė limuzinu „Bentley Continental“, sulaukia ne vieno smerkiamo žvilgsnio. Tačiau verslininkas tik iš dienraščio L.T. sužinojo, kad važinėdamas Pilies gatve, kuri dėl griežto ženklinimo iš esmės paversta pėsčiųjų zona, rizikuoja užsitraukti policijos nemalonę.

Verslininkas nustebo

„Tai man kaip žaibas iš giedro dangaus! Nepastebėjau ženklų, kad iki „Naručio” važiuoti nebūtų galima“, – prisipažino jis.

K.Verslovui nuostabą kelia tai, kad važinėti į Pilies gatvę jam tapo kone kasdienybe.
„Aš važinėju tik iki viešbučio „Narutis“, kur dažnai gyvena mano svečiai. Visada nuvežu juos iki durų ir nuo ten paimu“, – aiškino L.T. pašnekovas. Jis emocingai pridūrė: „O kaip jūs įsivaizduojate: man neužsakyti šio viešbučio ar pastatyti automobilį prie Onos bažnyčios ir lydėti svečią su visais lagaminais iki „Naručio“? Ne juokingai atrodysime?“

Bausmė priklausytų nuo pareigūno

Jei Pilies gatvėje K.Verslovą sustabdytų itin griežtas pareigūnas, formaliai jis turėtų teisę nubausti, nes jis nėra nei taksistas, nei viešbučio gyventojas. Tuo tarpu lanksčiai dirbantis pareigūnas galėtų prilyginti K.Verslovą taksistui, aptarnaujančiam viešbučio klientą.
Tačiau transporto priemonės masę ribojantis ženklas K.Verslovui – tikra bėda. Pagal gamintojų duomenis, apie 2400 kilogramų sveriantis „Bentley“ neįtelpa į 2 tonų ribas. „Man atrodo, kad visi limuzinai yra sunkesni nei dviejų tonų... Vienu žodžiu, man ten nevažiuoti?“ – kvatojo sunkiasvorės mašinos savininkas.

Vilniaus policijos Eismo priežiūros tarnybos Kelių patrulių rinktinės kuopos vadas Žilvinas Jucius:

„Jei automobilis (ne taksi) veža svečius į viešbutį neturėdamas sutarties, jis formaliai pažeidžia KET reikalavimus. Bet kiekvienu atveju patrulis sprendžia individualiai, vertina, ar vairuotojas nepiktnaudžiauja. Dėl masės: įvertinti ją problemų nekyla – svoris įrašytas techniniame pase. O sąvoka „krovinys” Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme ar Kelių eismo taisyklėse nėra aptarta.“

Už kelio ženklus sostinėje atsakingas Savivaldybės eismo valdymo poskyrio vyriausiasis specialistas Tomas Kamaitis:

„Krovinys, kaip aš įsivaizduoju, turėtų būti susijęs su juridinių asmenų veikla. Jis turi turėti dokumentus. Pavyzdžiui, produktai, baldai, kas turi prekių vežimo dokumentus. Žodžiu, krovinys turėtų būti realus, neužtenka žmogui pasakyti, kad turi bagažinėje krepšį. Apskritai eismą draudžiančių ženklų mieste daug. Jei vairuotojai nepiktnaudžiautų, ten važinėjančių nebūtų daug – policija nematytų problemų. Bet kai tokių yra daug ir kiekvienas pasiskaitęs KET prikuria policininkui istorijų, nors dažnai tik nori privažiuoti iki kavinės, pažeidimai gali būti vertinami griežtai.“

L.T. faktai

Pagal KET: „Aptarnaujantysis transportas – transporto priemonės, kurios priklauso draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims arba atveža į tą zoną (išveža iš jos) krovinius ar atvyksta į šią zoną paimti krovinio, taip pat lengvieji automobiliai taksi, atvežantys į tą zoną (išvežantys iš jos) keleivius arba atvykstantys jų paimti į šią zoną.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs