Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Makaliaus patarimai vasaros kelionėms: kaip sutaupyti vietos lagamine lauktuvėms

Prasidedant vienam aktyviausių atostogų mėnesių – rugpjūčiui, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas, žinomas Makaliaus slapyvardžiu, pastebi, kad poilsiautojai, nepriklausomai nuo atostogų tikslo, savo lagaminus prisikrauna visai nereikalingų daiktų ir taip apsunkina sau kelionę.
Skrydis verslo klase
Rimvydas Širvinskas-Makalius / Asmeninio albumo nuotr.

Kelionių agentūros Makalius.lt vadovas pabrėžia, kad kruopščiai susidėti savo bagažą ir pasirinkti tinkamą kelioninį krepšį yra taip pat svarbu kaip ir suplanuoti pramogas ir lankytinas vietas atostogų metu.

„Tikrai nesinori, kad ilgai lauktos atostogos apkarstų dėl visai menkų priežasčių, tokių kaip netinkama apranga ar suplyšęs kelioninis krepšys. Todėl dar prieš išvykstant į kelionę reikėtų gerai apgalvoti ką veiksite, kokios bus oro sąlygos ir kokios aprangos reikės.

Jei vykstate į lietuvių mėgstamą Turkiją, jums tikriausiai neprireiks vilnonio megztinio, o jei savo atostogas planuojate praleisti viename iš Europos miestų, aktyviai vaikščiodami po lankytinas vietas, reikėtų pagalvoti apie patogią nedidelę kuprinę būtiniausiems daiktams susidėti“, – sakė R.Širvinskas.

123rf.com/Kelionė
123rf.com/Keliaujant į trumpą, pavyzdžiui, savaitgalio kelionę, nebūtina prisidėti tiek daiktų, kiek ruošiantis į kalnus.

Sutaupyta vieta lagamine – sutaupyti pinigai

Pašnekovas pastebi, kad planuojant savo kelionės bagažą didžiausią dėmesį reikėtų skirti būtiniausiesiems daiktams – patogiai avalynei, aprangai, tinkančiai vietos klimatui ir planuojamai veiklai bei higienos reikmenis.

Patariu į savo keliones pasiimti tik būtiniausius daiktus, nes vykstant su rankiniu bagažu papildomas svoris kainuoja nemažai.

Taip pat reikėtų pagalvoti ar į planuojamą kelionę reikia knygų, fotoaparato, kompiuterio, nes šie daiktai ne tik užima daug vietos ir yra sunkūs, bet ir dažnai lieka nepanaudoti.

„Patariu į savo keliones pasiimti tik būtiniausius daiktus, nes vykstant su rankiniu bagažu papildomas svoris kainuoja išties nemažai.

Todėl dedantis savo lagaminą reikėtų imti kuo mažiau vietos užimančius daiktus – sportbačius iškeisti į batus plonesniu padu, storą megztinį pakeisti džemperiu, o paplūdimio rankšluostį – į kur kas mažesnį.

Keliaudamas į savaitės poilsinę kelionę ar į kelių dienų festivalį taikau vieną taisyklę – marškinėlių, apatinių ir kojinių pasiimu tiek kiek dienų trunka mano kelionė bei po vieną atsargai“, – teigė R.Širvinskas.

Vida Press nuotr./Moteris kelia savo rankinį bagažą
Vida Press nuotr./Moteris kelia savo rankinį bagažą lėktuve.

Verta investuoti į patogų kelioninį krepšį

R.Širvinskas taip pat atkreipia dėmesį, kad ramias atostogas padeda užtikrinti patvarus ir patikimas kelioninis krepšys.

Kelioninį krepšį rekomenduojama pasirinkti pagal kelionės tikslą ir trukmę – ilgai poilsinei kelionei reikės talpaus lagamino ant ratukų, kelių dienų išvykai – kokybiškos kuprinės su daug skyrelių, o festivaliui – talpaus ir tvirto audinio krepšio.

„Atostogoms besiruošiantys žmonės nepakankamai dėmesio skirdami savo kelioniniam krepšiui susiduria su nemaloniomis situacijomis.

Atostogų metu suplyšus senai kuprinei tenka išleisti papildomų pinigų naujai ir taip sumažinti savo atostogų biudžetą arba dar blogiau – tenka raudonuoti kai bagažo atsiėmimo salėje pamatote po visą salę išsidraikiusį savo lagaminą su asmeniniais daiktais.

Kelioninių krepšių pasirinkimas išties labai didelis, tačiau rekomenduoju pirmenybę teikti kokybei ir praktiškam dizainui“, – sakė R.Širvinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos