Iššūkiai Namibijoje: „Panašu, kad likome be vandens?“

Organizacija „Špikis“ prieš porą metų keliavo po Mongoliją – rečiausiai apgyvendintą valstybę pasaulyje. Praėjusiais metais dviratininkų žygio tikslu tapo Namibija, kuri pagal gyventojų tankį pasaulyje yra trečia nuo galo.
Prieš akis - Namibo dykuma - viena seniausių dykumų pasaulyje
Prieš akis - Namibo dykuma - viena seniausių dykumų pasaulyje / „Špikio“ nuotr.
Temos: 2 Dviratis Namibija

Šios pietvakarių Afrikos valstybės šalies plotas už Lietuvą didesnis net 14 kartų, bet gyventojų čia – vos 2 milijonai. Būtent čia išsiruošė Algirdo Gurevičiaus organizacijos „Špikis“ nariai.

Patraukę į rečiausiai apgyvendintą šalies dalį, keliautojai iš Lietuvos čia sutiko himba genties atstovus, kurių moterys gerokai skiriasi nuo kitų šalies gyventojų. Jos odą nuo karščio, sausumo ir uodų įkandimų saugo ypatingu spalvotu kremu, pagamintu iš taukų ir ochros pigmento.

Kelionėje buvo ir nemažai iššūkių – sunkiai sveriančius dviračius reikėjo stumti smėliu, o kartą į numatytą vietą atvykus pasipildyti vandens atsargų dviratininkai suprato, kad toje vietoje vandens nebuvo jau gal kelerius metus.

Daugiau apie lietuvių nuotykius ir iššūkius vienoje sausiausių pasaulio vietų – dokumentiniame filme, kuris jau rodomas Lietuvos kino teatruose. Kur ir kada, žiūrėkite čia.

VIDEO: Dviračiais Afrikoje: kas ta Namibija?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų