„Pagrindinis mano kelionės tikslas yra pradėti dokumentuoti Kaišiadorių ir kitų Lietuvos vietovių gyventojų tremties vietas. Tai ir atvedė į Krasnojarsko sritį, Sibire, Rusijoje“, – pasakojo lietuvis.
Prieš keletą dienų Krivliako kaimelį, kuris ir yra pagrindinis šios kelionės objektas, atvykęs R.Grigas sužinojo, kad visko, ką buvo planavęs tikrai nepadarys.
„Atvykusį mane pasitiko vietos lietuvių bendruomenės pirmininkas Antanas Rasiulis, pranešęs nelabai kokias naujienas. Kaip ir pas mus, ten jaučiasi, kad šiemet šilčiau: žiema vėluoja, dar tiltą neseniai srovė nunešė... Teko iš naujo permąstyti, ką aš ten veiksiu“, – neslėpė kaišiadorietis.
Galiausiai apsisprendė keliauti į artimiausią Atamanovo kaimą.
„Pirmą dieną ten nesupratau, ką fotografuoti – gyvenimo jame kaip ir nėra. Sutiktas represuotas vokietis Aleksandras Fisheris tapo gidu. Jis – septintos kartos vokietis, jau gimęs Rusijoje. Kol kas apsistojau čia“, – pasakojo R.Grigas.
Sibiro kaimuose jis bus ir per Naujuosius. Sutikti juos planuoja specialiame traukinyje: „Bus reportažų“, – pažada ir priduria, jog vienas didžiausių sunkumų, kurį teko įveikti, atvykus į Sibirą buvo ne šaltis.
„Sunkiausia buvo „pagauti“ miego ritmą“, – teigė fotomenininkas. Kur kas geriau nei žodžiais, vaizdais pasakojantis keliautojas siūlo pasižvalgyti į pirmuosius jo užfiksuotus kadrus fotogalerijoje.