Saugiausių miestų sąrašas sudarytas įvertinus 40 kriterijų, sujungtų į 4 pagrindines temas: sveikatos apsaugą, skaitmeninį saugumą, asmeninio ir aplinkos saugumo – geriausiai įvertintas miestas surinko 100 balų. Štai 15 saugiausių pasaulio miestų.
15. Barselona, Ispanija (75,16 balų)
Prieš trejetą metų Katalonijos sostinės valdžia nusprendė padidinti policininkų skaičių miesto gatvėse bei viešajame transporte. Rezultatas buvo puikus – per šį laikotarpį nusikalstamumas mieste sumažėjo 32 proc.
14. Monrealis, Kanada (75,6 balai)
Kanados miestas užėmė ketvirtą vietą pasaulyje pagal palankią verslo aplinką, taip pat aštuntą – pagal maisto saugumą, skelbia EIU tyrimas. Bendra įvertinimo suma lėmė, kad jis atsidūrė 14 saugiausių pasaulio miestų sąrašo vietoje.
13. Taipėjus, Taivanas (76,51 balas)
Taivano sostinėje ypač gerai vertinamas asmeninis saugumas – pagal šį kriterijų Taipėjus užima 4-ąją vietą.
12. San Franciskas, JAV (76,63 balai)
2014 metais mieste įkurta institucija, atsakinga už įvairias saugumo sritis – nuo gyventojų tankumo reguliavimo iki klimato kaitos priežiūros.
11. Honkongas (77,24 balai)
Pagal internetinio saugumo lygį Honkongas užima 5 vietą pasaulyje. Būtent dėl to vertinant bendrą saugumo lygį mieste jis atsidūrė 11 vietoje.
10. Niujorkas, JAV (78,06 balai)
JAV finansų sostinė užima antrą vietą pagal sveikatos apsaugos sistemą, kas neleidžia abejoti, kad Niujorkas yra pasiruošęs tinkamai atremti bet kokį ligų protrūkį.
9. Melburnas, Australija (78,67 balai)
Australijos miestas yra saugiausios infrastruktūros miestas pasaulyje. Tai leidžia iki minimumo sumažinti eismo įvykių skaičių.
8. Torontas, Kanada (78,81 balas)
Torontas, atrodo, kaip geriausias miestas gyventi – net penki kriterijai jame įvertinti geriausiai. Tarp kurių – pragyvenimas ir verslo aplinka.
7. Ciurichas, Šveicarija (78,84 balai)
Šveicarijos miestas puikiai įvertintas dėl infrastruktūros bei sveikatos apsaugos sistemos.
6. Sidnėjus, Australija (78,91 balas)
Sidnėjus pasižymi infrastruktūros saugumu, taip pat puikiai išvystytas, patogiu ir saugiu transportu. O tai lėmė, jog šis Australijos miestas bendrame saugiausių pasaulio miestų sąraše užima 6-ąją vietą.
5. Amsterdamas, Nyderlandai (79,19 balų)
Nyderlandų sostinė yra vienas mažiausių šio sąrašo miestų. Jame – vos 800 tūkst. nuolatinių gyventojų.
4. Stokholmas, Švedija (80,02 balai)
Švedijos sostinė yra vienintelis Europos miestas, patekęs tarp dešimties tų, kuriuose užtikrinamas puikus interneto saugumas. Visi kiti yra iš Azijos ir JAV.
3. Osaka, Japonija (82,36 balai)
Osakos miestas suteikia garantuoja didžiulį asmeninį saugumą, tačiau atsilieka kalbant apie interneto saugumą.
Vis dėlto bendras vertinimas ypač palankus osakiečiams ir svajojantiems apie gyvenimą šiame Japonijos mieste.
2. Singapūras, Singapūras (84,61 balas)
Asmeninis saugumas ir palanki verslo aplinka – tai du kertiniai dalykai, kurie padėjo Singapūrui užimti saugiausių pasaulio miestų sąrašo 2-ąją vietą. Vis dėlto jį kai kas aplenkė. Ir tas kai kas yra ne pirmą kartą saugiausiu pasaulio miesto pripažįstama Japonijos sostinė Tokijas.
1. Tokijas, Japonija (85,63 balai)
Saugiausiu pasaulio miesto 2016 m. paskelbtas Tokijas yra ir vienas tankiausiai apgyvendintų miestų. Šiuo metu jame gyvena 38 mln. žmonių. Nepaisant to, jame gyventi saugu, skelbia EIU tyrimo rezultatai. Tiesa, ir brangu.