7 svarbiausi atsakymai apie tai, kaip turizmą Paryžiuje pakeis teroro atakos

Antrą kartą per metus pasaulio turizmo sostinė Paryžius tampa kruvinų masinių žudynių vieta. Išpuoliai sukrečia ne tik paryžiečius, bet ir paveikia turizmą. Daugelis keliautojų jau dabar galvoja, kaip sutrikus transporto sistemos veiklai, palikti šalį. Tuo tarpu užsisakę keliones turistai gali persigalvoti ir nutarti išvykas apskritai atšaukti, rašo „The Independent“.
Paryžiaus Eifelio bokštas su išjungtomis šviesomis
Paryžiaus Eifelio bokštas su išjungtomis šviesomis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tokia tragedija gali turėti ir ilgalaikių pasekmių šaliai, kurioje turizmas labai svarbus. „The Independent“ britų keliautojo Simono Caldero paklausė septynių dabar turistams svarbiausių klausimų apie Paryžių. 

Iškart po atakų Prancūzijos prezidentas pasakė, kad uždaromos šalies sienos. Ką tai reiškia?

Tai nereiškia, kad keliautojams uždrausta atvykti į Prancūziją. Veikiau tai pasakymas, kad įvedama griežta sienų kontrolė. Tai reiškia, kad net Šengeno šalių piliečių pasai ir tapatybės kortelės bus tikrinamos. Tiesą sakant, ši tvarka ir be atakų buvo mėnesiui įvesta Prancūzijoje dėl lapkričio 30 dieną planuojamos Jungtinių Tautų konferencijos apie klimato kaitą. 

Kaip veiks transportas Paryžiuje?

Vienuolika metro stočių yra uždarytos. Priemiestinis traukinys, vadinamas RER, ir daugelis autobusų važinėja padrikai. Taip pat labai sugriežtintas saugumas visuose transporto terminaluose – ypatingai oro uostuose ir traukinių stotyse. Taip pat bus griežtinama kontrolė traukiniuose, juk ten buvo planuojama teroro ataka rugpjūtį. Tai reiškia, kad žmonėms reikės pasiskaičiuoti daugiau laiko kelionei. Gali būti įvestos ir atsitiktinių keleivių patikros. 

Ar traukiniai, vykstantys į Jungtinę Karalystę, važiuos normaliai? Iš ko gali pasirinkti tie keleiviai, kurie arba nori išvykti iš Paryžiaus arba nebenori į jį vykti?

Kiek man žinoma, traukinių judėjimas nesutriko, tačiau keleivių prašoma nuolat tikrinti informaciją. „Eurostar“ siūlo keisti kelionės datą visiems, kas šeštadienį keliauti nenori. Tiesa, pinigų grąžinti kompanija nesiūlo. 

Tiems, kurie nori išvykti anksčiau, „Eurostar“ pasiūlymų neturi. Tačiau patirtis rodo, kad keleiviams būdavo leidžiama vykti ir ankstesniais traukiniais nei numatyta. 

Kaip pasikeitė skrydžiai?

Dauguma transatlantinių skrydžių į Paryžių buvo atidėti iškart, kai tik pasklido žinia apie teroro atakas. Vienas „Air France“ lėktuvas apsisuko ir grįžo į Niujorką. Tačiau kitas lėktuvas netrukus Paryžiuje nusileido saugiai. „American Airlines“ skrydis iš Dalaso buvo atšauktas, iš Čikagos atidėtas kelioms valandoms. Vietiniai skrydžiai taip pat buvo kelioms valandoms atidėti. 

„Air France“ praneša, kad skrydžius atnaujins, kai tik galės, tačiau įspėja, kad sugriežtinus patikras skrydžiai gali vėluoti. 

Keleiviams, pirkusiems „Air France“ bilietus, leidžiama nemokamai atidėti kelionę iki lapkričio 22 dienos. Panašiai elgiasi ir kitos avialinijos, su konkrečiomis siūlyčiau susisiekti tiesiogiai. 

Jei artimieji vieši Paryžiuje, kaip sužinoti, ar jie sveiki?

Skambinkite į savo šalies ambasadą. Lietuvos ambasados konsulinio skyriaus budintis telefonas – 0033675041501.

Kokios bus ilgalaikės pasekmės?

Paryžius liks vienu labiausiai lankomų miestų pasaulyje. Vis dėlto gali atsitikti taip, kad ateities atakų nebus išvengta. Tokia jau atvirų, didelių miestų dalia.

Saugumas Prancūzijoje po atakų „Charlie Hebdo“ jau buvo sugriežtintas iki maksimumo, tačiau tai nepadėjo išvengti kitų teroro aktų. Gali būti, kad visų keliautojų tapatybės bus dar griežčiau tikrinamos. Gali būti, kad atsitiktinai įtarimų sukėlusiems turistams teks įrodinėti, kad jie tikrai yra tie asmenys, kuriais prisistato. Gali atsitikti ir taip, kad visos Šengeno šalys atnaujins pasų patikras pasienyje. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai