„Pripažinti A.Poškos nuopelnus užtruko beveik 80 metų. Tačiau jo paliktas pėdsakas toks ryškus, kad ir šiandien Lietuvos bei Indijos žmones įkvepia naujiems žygiams“, – sakė Lietuvos ambasadorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Indijos Prezidentas Pranabas Mukerdžy, Lietuvos švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus, Vakarų Bengalijos valstijos bei Kalkutos universiteto vadovai. Specialiai į šią šventę atvyko ir Lietuvoje gyvenanti A.Poškos dukra Laimutė Kisielienė. Indijoje ji lankėsi pirmą kartą.
„Dėkoju Indijai ir Kalkutos universitetui už šį dėmesio ženklą, kuris svarbus ne tik mano šeimai, bet ir visai Lietuvai“, – atsiimdama garbės daktaro regalijas sakė į iškilmes Kalkutoje atvykusi A.Poškos duktė.
Baigęs medicinos studijas Kaune, A.Poška 1929 metais kartu su kitu garsiu keliautoju Matu Šalčiumi motociklu išvyko į Indiją. Bombėjaus universitete įgijo bakalauro laipsnį ir 1933 metais pasuko į Kalkutą.
1936 metais, vadovaujamas profesoriaus Biradžos Šankaro Guhos, parengė ir Kalkutos universitetui pateikė daktaro disertaciją „Vakarų Himalajų šinakalbių gyventojų fiziologiniai panašumai“. Deja, jos apsiginti nespėjo, 1937 metais buvo priverstas išvykti iš Indijos ir į ją daugiau nebegrįžo.
A.Poška mirė Vilniuje 1992 metais. Jo palikimą sudaro 5 knygos (svarbiausia iš jų, „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, išleista aštuoniais tomais) bei daugiau kaip 1000 straipsnių Lietuvos ir užsienio spaudoje.
Iniciatyvą suteikti A.Poškai Kalkutos universiteto garbės daktaro vardą iniciavo Lietuvos ambasada Indijoje.