Vilnius 2018 m. pabaigoje tapo pirmuoju „Arctic Adventures“ padaliniu už Islandijos ribų. Įmonė žadėjo Lietuvoje įdarbinti iki 75 žmonių.
„Arctic Adventures“, įkurta 1983 m., veiklos pradžioje teikė plaukimo pripučiamaisiais plaustais paslaugas. Šiuo metu ji rengia įvairios trukmės ekskursijas po Islandiją – žygius ledynu, ekstremalius žygius pėsčiomis, siūlo nardymo ir kitas pramogas.
Žinia apie įmonės atėjimą į Lietuvą buvo džiugiai sutikta Ūkio ministerijos, „Investuok Lietuvoje“. Tuometinis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigė, kad „tokių investuotojų kaip „Arctic Adventures“ pritraukimas yra itin svarbus, nes tai padeda industriją padaryti labiau įvairialypę ir leidžia kurti darbo vietas platesniam spektrui specialistų“.
Buvo skelbiama, kad „Arctic Adventures“ Vilniaus padalinyje veiks trys skyriai – IT, pardavimų ir rinkodaros bei klientų aptarnavimo. Šiuo metu įmonėje dirba 33 darbuotojai.
15min kreipėsi komentaro į bendrovę. Jį gavus, tekstas bus papildytas.
„Sodros“ duomenimis, didžiausiai Lietuvoje kelionių organizatorei „Novaturas“ nuo vasario 20 dienos atleidus 24 žmones, joje liko 120 darbuotojų.
Kiti didieji kelionių organizatoriai „Tez Tour“, „Baltic Clipper“, „Baltic Tours“ darbuotojų kol kas neatleidžia. Pastarosios bendrovės atstovės dr. Rasos Levickaitės teigimu, vartotojų sprendimas iš esmės lems, ar turizmo verslo subjektai išgyvens, ar bankrutuos.
Apie atleidimą 370 žmonių praėjusį mėnesį įspėjusi orlaivių nuomos bendrovė „GetJet Airlines“ nuo karantino pradžios jau atleido daugiau nei 110 darbuotojų – „Sodros“ duomenimis, jų liko 273.
Latvijos aviakompanija „ariBaltic“ yra pranešusi, kad ketina laikinai atleisti apie 700, arba bemaž 40 proc., darbuotojų.