Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lyg filme „Terminalas“: rusas jau mėnesį gyvena Frankfurto oro uoste

Jaunas vyras iš Rusijos, kuris nusprendė atvykti į Vokietiją studijuoti net ir esant kelionių apribojimams, jau mėnesį gyvena Frankfurto oro uosto tranzitinėje zonoje. Bet jis vis tiek nenori grįžti atgal į Maskvą, rašo DW.com.
Frankfurto oro uostas
Frankfurto oro uostas / Imago/Scanpix nuotr.

Mikhailas Novoselovas Berlyne norėjo studijuoti bet kokia kaina. Visgi 23-ejų vaikinui, atvykusiam į Frankfurtą specialiu užsakomuoju reisu iš Maskvos, nebuvo leista patekti į Vokietiją. Dabar jis jau daugiau nei mėnesį yra įstrigęs Frankfurto oro uosto tranzitinėje zonoje, nes nėra skrydžių atgal į Rusiją.

Rusas studentas labai laukė, kol galės pradėti semestrą Berlyno Humboldto universitete. Balandžio 17 d., likus kelioms dienoms iki planuotos semestro pradžios, jis iš Maskvos atskrido į Frankfurtą. Tuo pačiu lėktuvu skrido dar 133 Rusijos piliečiai, kurie visi turėjo nuolatinio gyventojo statusą Vokietijoje.

Tačiau kai iš lėktuvo išlipo Mikhailas, imigracijos pareigūnai nurodė, kad jis, priešingai nei kiti keleiviai, negali įrodyti, kad turi skubių ir neatidėliotinų priežasčių patekimui į šalį.

Mikhailas studijuoja sociologiją Tomske, Sibire. Jis DW sakė, kad tai buvo paskutinė jo galimybė išvykti studijuoti užsienyje – netrukus jis baigs mokslus.

Beje, tai jau ne pirmas kartas, kai vaikinas neįleistas į šalį. Anksčiau jis išgirdo neigiamą atsakymą Berlyne. Jo teigimu, pasieniečiai jam neleido patekti į Vokietiją, nes jis negalėjo įrodyti turįs gyvenamąją vietą. Vaikinas tikino, kad jam pažadėtas kambarys bendrabutyje, tiesiog trūksta jo parašo sutartyje su universitetu.

To migracijos pareigūnui nepakako, jam buvo liepta grįžti atgal į Maskvą. Rusijos sostinėje Mikhailas praleido mėnesį, kai išgirdo apie planuojamą skrydį Maskvoje įstrigusiems Vokietijoje gyvenantiems rusams. Jis nusprendė nusipirkti bilietą ir pamėginti darkart.

Studentas DW pasakojo, kad prieš pirkdamas bilietą susisiekė su Vokietijos ambasada, jos darbuotojai patikino, kad turima viza būtų pakankama priežastis jam patekti į šalį. Tačiau Vokietijoje paskutinį žodį, kas gali, o kas ne patekti į šalį, turi pasienio pareigūnai.

Vokietijos federalinės policijos dokumente, kuriame atsisakoma įleisti Mikhailą į šalį, aiškinama, kad jis laikomas keliančiu didelį pavojų visuomenės interesams, taip pat visuomenės sveikatai.

Praėjus pirminiam šokui, vaikinas pradėjo kurtis oro uosto tranzitinėje zonoje. Jis pasakojo, kad netyčia susipažino su „Lufthansa“ darbuotoju, kuris išgirdęs šią istoriją nusprendė padėti. Jis studentui atnešė sulankstomą lovą, kiti oro uosto darbuotojai atneša maisto. „Jie net paklausė, koks maistas man patinka, ar turiu kokių alergijų“, – sakė rusas. Jam taip pat davė žetonų dušui, kad galėtų šiek tiek save apsitvarkyti. Visgi vaikinas vis dar nėra atgavęs savo bagažo.

Mikhailas pasakojo, kad didžiąją dalį laiko jis leidžia vienas, vaikštinėdamas po neįprastai tuščią oro uosto. Kartais pasišneka su sutiktais kitais keleiviais. Sutiko ir tris bulgarus, kurie taip pat negavo leidimo patekti į šalį.

„Scanpix“/AP nuotr./Frankfurto oro uostas
„Scanpix“/AP nuotr./Frankfurto oro uostas

Jaunam studentui stiprybės suteikia namuose likę draugai, taip pat palaiko Vokietijoje gyvenantys rusai. Su jais jis palaiko ryšį per „WhatsApp“ programėlę. Vaikinas jiems pasakoja, kaip sekasi, kad kasdien turi kelis kartus prisistatyti policijai. Jo teigimu, Vokietijos pareigūnai yra paėmę jo pasą, jam davę tik tranzitinį.

Mikhailas dabar laukia skrydžio į Maskvą, tačiau dar net nežino, kada toks būtų planuojamas. DW jis pasakojo, kad policija mąstė apie jo išskraidinimą į Minską, iš kurio į Rusiją jis turėtų grįžti pats. Tokie ketinimai kėlė nerimą rusui. „Neaišku, kaip aš galėsiu karantinuotis, kaip aš turėčiau patekti į Rusiją – sienos dabar irgi yra uždarytos“, – aiškino studentas.

Nepaisant dabartinės situacijos, Mikhailas tiki, kad visgi bus įleistas į Vokietiją. Jis dabar mėgina registruotis gyvenamąją vietą Berlyne ir tikisi, kad to pakaktų pasienio darbuotojams. Vaikinas taip pat konsultuojasi su teisininku.

Mikhailas sakė, kad nekelia jokios grėsmės kitiems – dar Maskvoje jam buvo atliktas koronaviruso testas, jis buvo neigiamas. Vaikinas galėtų pasidaryti ir dar vieną testą Vokietijoje. „Taip pat galėčiau saviizoliuotis dviem savaitėms savo bendrabučio kambaryje, jeigu jie mane įleistų į šalį“, – tikino jis.

Vaikinas pripažino, kad žinojo rizikuojantis, kai lipo į antrą skrydį į Vokietiją, bet darė tai iš desperacijos: „Nežinojau, ar dar kada nors turėčiau tokį šansą. Mano viza gali baigtis. O dabar jie neišdavinėja naujų.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos