Kelionės į Aziją, o ypač – Pietryčių Aziją, dabar kaip niekada populiarios. Aplankyti jas veržiasi tiek savarankiški keliautojai, tiek atostogas kelionių organizatoriams patikintys turistai. Pamatyti Tailandą, Singapūrą, Vietnamą, Indoneziją ir panašias šalis vilioja ne tik egzotiški papročiai, europiečiams neįprastas gyvenimo būdas, nuostabi gamta, bet ir draugiškos kainos.
Ar tikrai Azija yra tokia pigi, kad joje galima keliauti kišenėje turint vos kelis eurus? Kuri šalis taupiems keliautojams draugiškiausia, o kurioje net ir išlaidauti nelinkusiems turistams teks patuštinti kišenes?
Ar Tailandas iš tiesų tapo masinio turizmo šalimi? Ką, be visiems girdėto Balio, būtina aplankyti Indonezijoje?
Apie tai pasikalbėti į 15min studiją užsuko daugiau nei pusmetį po Pietryčių Aziją keliavę Juozapas ir Ingrida. Savo kelionės metu jie aplankė Tailandą, Malaiziją, Indoneziją, Brunėjų, Kambodžą, Laosą, Vietnamą, Mianmarą ir Singapūrą – iš viso 9 šalis. Į jas (ir po jas) keliavo lėktuvais, traukiniais, autobusais, keltais, tuktukais, valtimis, dviračiais, motoroleriais ir pakeleivingomis mašinomis.
Taupaus keliavimo idėjas propaguojanti pora stengėsi nakvynės vietoms rinktis „biudžetinius“ variantus. Tačiau tai nereiškia, kad nakvojo palapinėse ar pas Couchsurfing'e surastus svetingus vietinius. „Pigiai galima apsigyventi ir viešbučiuose“, – tikina Juozapas ir Ingrida, patyrę ir ką reiškia keliauti po musulmoniškas Azijos šalis nesusituokusiai porai. Į kai kuriuos viešbučius būsite įleisti tik pateikę santuoką liudijantį dokumentą!