Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Plaukiojantis kalėjimas“: prabangus kruizas virto košmaru

Davido Abelio 50-osios vedybų metinės prabangiame kruize prasidėjo malonumais ir Rytų Azijos vaizdais. O virto karantinu savo kajutėje „Diamond Princess“ laive, rašo AP.
Karantinuotas „Diamond Princess“ laivas
Karantinuotas „Diamond Princess“ laivas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Laivas dvi savaites bus prišvartuotas Jokohamoje, netoli Tokijaus. Užsikrėtusiųjų koronavirusu laive „Diamond Princess“ skaičius penktadienį išaugo iki 61.

D.Abelis feisbuke rašė, kad atostogos virto košmaru – jie gauna salotų, sumuštinių su šiek tiek vištienos ir stebi, kaip pareigūnai su apsauginiais kostiumais išlydi dešimtis užsikrėtusių asmenų. Kai kurie susirgusieji slepia veidus, nenorėdami atskleisti savo tapatybės. Susirgusieji vežami į ligonines, kur bus gydomi nuo pasaulį bauginančio naujo koronaviruso.

„Tai nebus prabangus kruizas. Tai bus kaip plaukiojantis kalėjimas“, – rašė vyras.

Jis yra vienas iš tūkstančių žmonių, kurie tapo įkalinti kruiziniuose laivuose Japonijoje ir Honkonge. Kilus koronaviruso užkrato pavojui, laivai buvo karantinuoti.

„Diamond Princess“ buvo karantinuotas, paaiškėjus, kad vienam buvusiam jo keleiviui, kuris praėjusį mėnesį išlipo Honkonge, buvo diagnozuotas virusas. Pirmadienio vakarą Japonijos krantus pasiekusiame laive buvo daugiau kaip 3 700 keleivių ir įgulos narių. Ketvirtadienį jis prisišvartavo Jokohamoje pasipildyti atsargų karantinui, kuris gali tęstis iki vasario 19-osios.

Japonija ketvirtadienį paskelbė, kad neįsileis į šalį plaukiančio „Holland America“ kruizinio laivo „Westerdam“, kuris Okinavą turėjo pasiekti iš Honkongo. Taip nuspręsta dėl to, kad kad laive buvo rasta asmenų, įtariamų turint koronaviruso užkratą.

Japonijos pareigūnai patikino, kad „Diamond Princess“ gaus pakankamai išteklių, kad karantinas laivo keleiviams būtų kuo mažiau varginantis. Nors keleiviai socialiniuose tinkluose gyrė įgulą, tačiau skundėsi nesulaukiantys medikamentų, prasta maisto kokybe ir kone kalėjimo sąlygomis – jie negali sportuoti ar net palikti savo kajučių. Vieni rašė, kad turintiesiems vaikų senka ir pieno bei sauskelnių atsargos.

D.Abelis sakė manantis, kad daugumai keleivių tai bus nuobodumo kupinos dienos. Jam pasisekė, kad bent turi kajutę su balkonu. „Labai užjaučiu žmones, kurių kajutės yra vidinės, ir jie neturi jokios natūralios šviesos, neturi šviežio oro. Jiems dvi savaites bus gana sunku“, – sakė jis.

Japonijoje be užsikrėtusiųjų koronavirusu kruiziniame laive ši liga diagnozuota dar 25 žmonėms. Be to, iš viruso protrūkiu tapusio Uhano miesto Kinijoje evakuoti šimtai Japonijos piliečių.

Nuo viruso jau mirė daugiau kaip 600 žmonių, didžioji dalis – Kinijoje, kur atsirado ši liga. Japonijoje mirčių nuo šio viruso dar nepasitaikė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai