Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Palaikyti Lietuvos rinktinės futbolininkų į Londoną skrenda per 1400 sirgalių

Karolina Stažytė – viena iš daugiau nei 1400 lietuvių futbolo sirgalių, kurie kovo 27-ąją bus legendiniame Londono Vemblio stadione. Paskutinį kovo penktadienį Lietuvos vyrų futbolo rinktinė čia pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje žais su nacionaline Anglijos rinktine Europos čempionato atrankos rungtynes.
Karolina Stažytė „serga“ už Lietuvos futbolo rinktinę
Karolina Stažytė „serga“ už Lietuvos futbolo rinktinę / Asmeninio albumo nuotr.

Bilietą į šias rungtynes aistringa futbolo gerbėja įsigijo anksčiau nei skrydį į Didžiosios Britanijos sostinę. „Buvau viena pirmųjų, kurie, vos pasirodžius bilietams 2014 metų lapkritį, nusipirko tris – sau ir draugams“, – sakė K.Stažytė.

Anot jo, tai – istorinis įvykis, kurio futbolo gerbėjas negali praleisti: „Be to, rungtynės vyksta legendiniame Londono Vemblio stadione. Man norisi pajusti atmosferą, savo akimis pamatyti anglų sirgalius.“

Asmeninio albumo nuotr./Santiago Bernabéu stadione Madride, Ispanijoje
Asmeninio albumo nuotr./Santiago Bernabéu stadione Madride, Ispanijoje: K.Stažytė kelionėse nepraleidžia progos apsilankyti stadionuose ir pažiūrėti ten vykstančias futbolo rungtynes.
 

Anglijos futbolo sirgaliai pasaulyje garsūs ne tik savo balsais, bet ir į darbą greit paleidžiamais kumščiais. Tačiau K.Stažytė tvirtino nejaučianti baimės būti arti jų.

Priešingai, ji džiaugiasi, kad kartu su tūkstančiu kitų sirgalių iš Lietuvos anglams galės parodyti, jog lietuviai taip pat mėgsta futbolą.

„Anglijoje mes, lietuviai, garsėjame ne iš gerosios pusės. Šios rungtynės bus proga atskleisti kitas savo savybes“, – įsitikinusi K.Stažytė. Anot jos, jei domiesi futbolu, su anglais visada rasi bendrą kalbą.

Į Londoną Tauragėje gyvenanti žurnalistė K.Stažytė skris su draugais. Kelionę suplanavusi kompanija gyvens bute, pro kurio langus matosi Vemblio stadionas. Vien futbolu neapsiribos: „Eisime ne tik į rungtynes, bet ir „Biplan“ ir „G&G Sindikato“ koncertą, kuris rengiamas prieš Anglijos-Lietuvos komandų rungtynes“, – sakė pašnekovė.

Ten susitiks dvi mano labiausiai palaikomos rinktinės – Lietuvos ir Anglijos, – sakė K.Stažytė.

Ar Lietuvos rinktinei yra šansų įveikti Anglijos rinktinę? Su futbolu dar vaikystėje susipažinusi mergina (jos tėvas, brolis ir dėdė – futbolo treneriai, – aut. past.) pabrėžė, kad yra aišku, kas stipresni.

„Tačiau dažnai pamirštama sporto psichologija, kuri daug lemia. Anglai nesitikės kažko ypatingo iš lietuvių, todėl greičiausiai rungtynėms nenusiteiks rimtai. Jei mes, lietuviai, nusiteiksime kovoti, visko gali būti. Labai gerai, kad tribūnose mūsų bus daugiau nei tūkstantis“, – sakė futbolo gerbėja.

Pašnekovė įsitikinusi – daugelis Lietuvos rinktinės žaidėjų tą vakarą gyvens svajonėje. „Jie žais tame stadione su viena pajėgiausių pasaulyje Anglijos futbolo rinktine. Sirgaliams bus įdomu stebėti, kaip jie su tuo susitvarkys“, – pastebėjo palaikyti lietuvių vykstanti sirgalė.

123rf.com nuotr./Londono Vemblio stadionas
123rf.com nuotr./Londono Vemblio stadionas

Lietuviams oficialiai skirta beveik 1500 bilietų

Lietuvos sirgaliams skirtus 1420 bilietų platino Lietuvos futbolo federacija (LFF). Visi jie išpirkti, nors kaina buvo didesnė nei įprastai, žaidžiant Lietuvos futbolo rinktinei. Pirmieji 1000 bilietų, kuriuos skyrė Anglijos futbolo asociacija (FA), buvo pardavinėjami po 65 eurus, likę – po 82 eurus.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lietuvos futbolo sirgaliai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lietuvos futbolo sirgaliai

Šie bilietai vardiniai, juos įsigiję sirgaliai sėdės specialiai Lietuvai skirtuose sektoriuose. Lietuviai greičiausiai užpildys du su puse sektoriaus.

Į kitus sektorius lietuviai nebus įleidžiami – tai daroma dėl saugumo, siekiant iki minimumo sumažinti konfliktų tarp anglų ir lietuvių sirgalių tikimybę.

„Kaip jie ketina užtikrinti, kad lietuviai neįsigytų bilietų į kitus sektorius, nežinau. Kalbų, kad tai jau vyksta, t. y., kad nemaža dalis lietuvių bilietus perka Londone, tiesiai iš kasų, daug. Informavome apie tai anglus, tačiau jie teigia tokių duomenų neturintys“, – sakė LFF Bilietų platinimo vadybininkas Karolis Kriščiūnas.

Anot jo, Londone vyksiančios rungtynės istorinės ir dėl to, kad pirmą kartą savo komandą palaikyti vyksta toks gausus būrys sirgalių.

„Tai didžiausia palaikymo grupė, kada nors vykusi palaikyti Lietuvos futbolo rinktinės“, – teigė K.Kriščiūnas.

Jo nuomone, didžiulį susidomėjimą rungtynėmis lėmė trys faktai: pirmiausia tai, kad pirmą kartą susitinka Anglijos ir Lietuvos rinktinės. Antra, rungtynės vyks legendiniame Vemblio stadione. Trečia, Anglijoje yra didžiulė lietuvių bendruomenė, kurios nariai tikrai ateis palaikyti Lietuvos.

Be to, Lietuvoje populiarus ir Anglijos futbolas, pastebėjo LFF atstovas spaudai Vaidas Januška, taip pat savo kišenėje jau turintis bilietus į šias rungtynės.

Vemblio stadione telpa 90 tūkst. žmonių, tad lietuviai ten bus mažuma. Nepaisant to, LFF atstovai tiki, kad mūsų rinktinė jaus sirgalių buvimą.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Lietuvių sirgalės

„Kartu su pirmaisiais bilietais pardavinėjome ir marštinėlius. Tad dalis sirgalių tikrai ateis apsirengę geltonai – mūsų rinktinės spalva.

Be to, lietuviai visada garsiai palaiko savus – tą rinktinės nariai jautė visur, kur tik juos lydėdavo daugiau sirgalių.

Keliauja per agentūras

Didžioji dalis sirgalių į Londoną keliaus savarankiškai. Tačiau bus ir tokių, kurie sporto kelionę įsigijo iš kelionių agentūrų. 

„Į Londoną stebėti rungtynių skris 70 žmonių. Daugiausia tai didelės draugų kompanijos, kurios norėjo neapsikrauti papildomais rūpesčiais, organizuojant kelionę“, – sakė kelionių agentūros atstovas Dainius Kinderis. 

Trijų dienų „Futbolo kelionė į Londoną“ kainuoja nuo 243,28 euro žmogui. Į kainą įeina ne tik skrydis, apgyvendinimas, bilietai į rungtynes, bet ir kultūrinė programa. 

Anot D.Kinderio, sporto kelionės Lietuvoje populiarėja – jas užsisako ne tik draugų kompanijos, bet ir šeimos, įmonių kolektyvai.

Rungtynes stebės namuose

Tačiau nemaža dalis sirgalių istorines rungtynes stebės Lietuvoje, o ne stadione.

„Jei tiek kainuotų bent jau skrydis ir varžybos, gal susidomėčiau. O dabar dar reikėtų galvoti, kur apsigyventi. Juk gatvėje nenakvosi. Geriau bare Lietuvoje su draugais „pasirgsime“, – sakė už Lietuvos rinktinę „sergantis“ Andrius.

Nevažiuoja, nes nenori stadione sutikti gausaus būrio girtų treninguotų tautiečių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje.

Vienas iš pašnekovų pateikė kitą priežastį. Savo vardo nenorėjęs atskleisti vyras sakė, kad nenori stadione sutikti gausaus būrio girtų treninguotų lietuvių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje.

Jis pasakojo, kad Dubline, Airijoje, per „Žalgirio“ rungtynes teko iš tribūnos išprašyti vieną lietuvį, dėvėjusį sportinį kostiumą su Rusijos simbolika.

Ne vienas rungtynes užsienyje stebėjusi K.Stažytė su tuo nesutiktų: „Konfliktų gali kilti visur. Daug keliauju ir, kur tik galiu, apsilankau vietos stadione. Kartą Danijoje į pagrindinę Kopenhagos stotį patekau kaip tik prieš vienas svarbias rungtynes – iš šios vietos į stadioną vyko didžiulis srautas sirgalių. Buvo ir susistumdymų, o juk danai laikomi draugiškiausiais pasaulio žmonėmis.

Tačiau policija ten puikiai dirbo savo darbą, tad muštynių nekilo. Londono policija taip pat turi patirties šioje srityje, tad neabejoju, kad konfliktinės situacijos bus greit suvaldytos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų