Pirmoji pagalba ištikus nelaimei kalnuose: žiūrėkite video

Planuodama kelionę į Monblaną dažnai pasvajoju, kaip ten viskas klostysis: kaip gražiai atrodys Alpės iš tolo, kokie romantiški slėniai atsivers kalnų papėdėse, kaip narsiai aš kopsiu lig pat viršaus ir kaip visas pasaulis nuguls it ant delno pasiekus viršūnę. Vis dėlto „nusileisti ant žemės“ kaskart priverčia mintis „o kas bus, jeigu man ten sulūš koja“.

Kad kalnai – ne tik vien grožis, poilsis ir romantika, aplinkiniai man pakartoja dažnai. Iš tiesų, ten tikrai tyko pavojai. Žinoma, ir einant šaligatviu gali plyta ant galvos nukristi, bet... Na pripažinkime – išvengti tos plytos, matyt, truputėlį lengviau, nei nepaslysti prie šlaito.

Pavyzdžiui, pamenate, kaip „Montis Magia“ treneris Robertas Atikas pasakojo apie kraują bate ir susižeidusią draugę?

Arba kaip alpinizmo treneris Andrius Smirnovas kartojo, jog nelaimių rizika kopiant į kalnus tikrai didelė, ir mokė, kaip ją sumažinti?

Besiruošdama kopimui į Monblaną aš toliau vykdau savo planą. Šįkart „Plano Monblano“ skaitytojus kviečiu susipažinti su visai nemalonia, tačiau, mano nuomone, būtina išmanyti tema – traumomis kalnuose ir pirmąja pagalba.

Apie dažniausius kalnuose galimus nutikti sveikatos sutrikimus – galūnių nušalimus, širdies darbo sustreikavimą, kaulų lūžius – man papasakojo VšĮ „Sveikas žingsnis“ atstovai Oskaras ir Aina Medzevičiai.

Mokymus apie pirmąją pagalbą nuolat vedantys specialistai vaizdo reportaže pamokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą, jeigu kalnuose nutiko nelaimė, taip pat paaiškino, kaip pasistengti nelaimių išvengti.

Aš Oskaro ir Ainos pamokymus jau įsidėmėjau. Manau, juos naudinga būtų išgirsti ir jums.

VIDEO: Planas Monblanas: kaip išvengti traumų kalnuose?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos