Esu tik už kokybiškus skiepus. Panagrinėjus kitas šalis ir tymų protrūkių atvejus, akivaizdu, jog tymų protrūkiai įvyksta net esant aukštam skiepijimo rodikliui. Daug atvejų...
Esu tik už kokybiškus skiepus. Panagrinėjus kitas šalis ir tymų protrūkių atvejus, akivaizdu, jog tymų protrūkiai įvyksta net esant aukštam skiepijimo rodikliui. Daug atvejų skelbiama, jog tymais susirgo būtent paskiepytieji nekokybiškomis vakcinomis. Yra viešojoje erdvėje duomenų, kad dėl to iš Ukrainos į Lietuvą atvykę žmonės įvežė tymų virusą, nors beveik visi buvo paskiepyti nuo tymų.
Esu nekokybiško skiepo auka. Aš pats patyriau, kaip nuo BCG vakcinos išsivystė tuberkuliozė, liga nuo kurios kūdikystėje mane skiepijo. Kadangi po skiepo buvo diagnozuota limfmazgių tuberkuliozė – buvo skirtas pilnas gydymas, naudojant stipriausius cheminius vaistus. Jie stipriai susilpnino mano imunitetą. Dėl šios priežasties man iki penktos klasės buvo skirtas namų mokymas. Turėjau daug sveikatos problemų kol pilnai išsveikau ir dėl to suprantu abi visuomenės puses, kurios nesutaria dėl skiepų. Būtinas dialogas.
Manau, kad kai kurie įžymūs politikai elgiasi neatsakingai skiepydamiesi tik dėl reklamos. Reikia daug daugiau informacijos žmonėms, kur galima pasitikrinti ar skiepas nuo tymų dar veiksmingas. Tai yra, ar antikūnai prieš tymus susiformavę ar ne. Skiepytis reikia tik žinant ar tikrai to reikia. Besiskiepijantis žmogus turi būti sveikas, nesirgęs gripu ar kitom infekcinėmis ligomis bent 3-4 savaites.
Kitas klausimas – kodėl mes turime skiepytis trivalente vakcina, jei mes vaikystėje beveik visi esame prasirgę raudoniuke, o kai kurie ir kiaulyte? Juk po persirgimo šiomis ligomis susiformuoja imunitetas visam gyvenimui. Esu atsakingas, tad pasitikrinau tymų viruso IgG, kuris parodo ar asmuo turi imunitetą tymų ligai ir žinau, kad man skiepytis nereikia.
Labai svarbu, kad prieš skiepijant kūdikius ir vaikus būtų atliekami specialūs tyrimai, kurie parodo skiepijamo vaiko organizmo būklę, jautrumą cheminėms medžiagoms, esančioms skiepų sudėtyje ir ar jis neturi imunodeficito. Tas leistų tėvams iš anksto žinoti ar galimos pašalinės reakcijos ir nesukelti pavojaus jautresnės sveikatos, alergiškiems kūdikiams ir vaikams. Deja tas Lietuvoje atliekama chaotiškai ir itin retai. Dėl to normalu, kad vis daugiau išsilavinusių tėvų perskaitę apie galimas pašalines skiepų reakcijas – nutaria vaikus neskiepyti. Jei norime, kad tėvų baimės išnyktų – turi būti elgiamasi priešingai. Tad Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija privalo dirbti ta linkme: 1) užsakinėti tik kokybiškas vakcinas su saugia sudėtimi, kurių gamintojai pateikia jų gaminamų skiepų saugumo ataskaitas, paremtas patikimais medicininiais tyrimais; 2) normaliai veikianti ir visiems prieinama kūdikių ir vaikų sveikatos būklės patikrinimo prieš skiepijant sistema; 3) tinkamai veikiantis pašalinio poveikio nuo skiepų registras; 4) kaip JAV - fondas vaikams nukentėjusiems nuo skiepų pašalinio poveikio, į kurį įmokas mokėtų skiepų gamintojai; 5) šviečiamosios paskaitos tėvams.
Atlikus šiuos darbus visuomenės susipriešinimo neliktų ir galėtume kalbėti apie dialogą, kuris neįmanomas, jeigu neskiepijančius vaikų tėvus valstybė mėgins auklėti bausmėmis ir gąsdinant Vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuri net gali atimti vaikus. Tokius G. Landsbergio ir kai kurių kitų opozicijos atstovų siūlymus vertinu kaip labai skaldančius visuomenę ir nepadedančius spręsti skiepijimosi problemų.
Ar ketinu revakcinuotis nuo kitų ligų? Kaip ir minėjau – reikia tikrintis ar yra tam poreikis. Pavyzdžiui, esu persirgęs vaikystėje vėjaraupiais, raudoniuke ir man nuo jų vakcinuotis nereikia. Man labai svarbi mano šeimos sveikata. Esame sveikos gyvensenos šalininkai. Esame linkę šeimoje neskubėti sau ir vaikams ligas gydyti antibiotikais, cheminiais vaistais ir stengiamės stiprinti visų šeimos narių imunitetą natūraliai, sportuoti, būti daug gryname ore gamtoje.