Naujienų portalas 15min kiekvienais metais remia ir globoja 24 nevyriausybines organizacijas ir gerumo iniciatyvas, kurios kasdieniais darbais prisideda prie taip reikalingų pokyčių mūsų šalyje.

Iniciatyvos ir organizacijos tampa 15min projekto „Šiemet buvau geras“ ambasadorėmis, o jų darbai ir gerieji pavyzdžiai viešinami visus metus portale, taip pat kiekvienai organizacijai ir iniciatyvai 15min dovanoja po 1 milijoną reklaminių skydelių parodymų portale, kad visuomenė kuo plačiau susipažintų su jų veiklomis.

Mes tikime, kad geri darbai turi būti daromi garsiai, nes tai užkrečia visuomenę gerumo virusu!

Susipažinkite su 2021 metais globojamomis organizacijomis:

  • Maisto bankas logotipas

    Mes esame: organizacija - labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, kuris siekia ne tik padėti skurstantiems, bet ir kovoti su maisto švaistymu. Esame nešališka ir nepriklausoma nevyriausybinė organizacija, besiremianti geros valios žmonių ir socialiai atsakingų įmonių pagalba.

    Mes keičiame: Siekiame, kad dar tinkamas vartoti maistas nebūtų išmestas, o pasiektų žmones, kurie maisto įsigyti neišgali. Mes žinome, kur yra maisto perteklius ir žinome, kur yra jo trūkumas, tad siekiame išlyginti šią neteisybę.

    Mums pavyko:  Praėjusiais metais surinkome ir išdalinome 7970 tonų maisto, šiemet - jau per 7000 tonų ir tokiu būdu parama jau pasiekė 140 tūkstančių, daugiau nei 200 skirtingų šalies vietovių gyvenančių, žmonių. Pirmojo karantino metu „Maisto banko“ savanoriai, darbuotojai ir kiti pagalbininkai maistą į namus pristatė net 64 tūkstantiems, skirtinguose Lietuvos miestuose gyvenančių žmonių.

    Taip pat propaguojame atsakingą maisto vartojimą, racionalią mitybą, skatiname efektyvų išteklių naudojimą bei visuomenės solidarumą mažinant skurdą ir tausojant aplinką.

    Paremti
  • Telsiu uodegele logotipas

    Mes esame: VŠĮ „Telšių Uodegėlė“ - gyvūnų globos asociacija, nesiekianti pelno, įsikūrusi Telšiuose, tačiau pagalbą teikianti visiems besikreipiantiems, net iš kitų rajonų. 

    Esame tik savanoriški namai, etatų ir darbuotojų čia nėra. Turime apie 30 savanorių, kurie kasdien renkasi po 2 kartus vedžioti, valyti, maitinti globojamų gyvūnų. Esame įsikūrę garažuose, pritaikėme juos kaip galėdami geriau gyvūnų atžvilgiu, šaltuoju sezonu patalpos visada kūrenamos. Tačiau tai mažos patalpos ir jos vidinės, lauke tik 4 lauko voljerai, visiškai neturime lauko erdvios zonos, kurios be galo trokštame, kad gyvūnams suteiktume daugiau erdvės. 

    Mes keičiame: be galo skatiname savanorystę, nuo mažens vaikus mokiname atsakomybės ir užimtumo, tad stengiamės įtraukti vaikus ir dirbančius žmones.  Prie viso šito, stengiamės mažinti beglobių gyvūnų skaičių, juos sterilizuodami, griežta sutartimi dovanodami gyvūnus ir neretai patikrindami jų namus po kažkurio laiko. Kasmet išgelbėjame per 300 gyvūnų, nors esame ir labai maža prieglaudėlė.

    Mums pavyko: Didžiulis šių metų laimėjimas mums, kad Telšiuose pavyko iškovoti galimybę mieste pastatyti kačių šėryklas. 

    Kasmet, pagal galimybes, lankomės darželiuose ir mokyklose, mokiname vaikus saugaus elgesio su gyvūnais, atsakomybės. Vaikai pas mus kasdien lankosi, rūpinasi gyvūnais,  renka socialines valandas. Bendradarbiaujame su kitomis NVO, dalyvaujame miesto šventėse bei renginiuose, lankome kitas prieglaudas taip stengdamiesi su visais palaikyti gerus santykius.

    Paremti
  • Maltieciai logotipas

    Mes esame: Maltos ordino pagalbos tarnyba, kitaip Maltiečiai, organizacija vienijanti apie 1500 savanorių visoje Lietuvoje. 

    Mes keičiame: Rūpinamės ir globojame skurstančius, sergančius, vienišus senolius, socialinę ir finansinę atskirtį patiriančius vaikus, taip pat pagalbos laukiančius neįgaliuosius. Didžiausią patirtį turime senolių pagalbos ir priežiūros srityje. Kitais metais mūsų organizacija minės veiklos 30-metį - tiek metų visokeriopą pagalbą teikiame Lietuvos žmonėms. Vadovaujamės jau 900 metų gyvuojančiu Maltos ordino šūkiu: „Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems“.

    Mums pavyko: Kaip ir kasmet vykdome didžiasias akcijas: „Maltiečių sriuba“ – tai pagalba 2600 globojamų senelių Lietuvoje, taip pat prieš rugsėjį vyko vaikų paramos akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ – 17 maltietiškų vaikų dienos centrų, iš viso globojame apie 1200 vaikų. 

    Be ilgalaikių įsipareigojimų, atsiliepiame į skubius prašymus padėti. Per pirmąją pavasarinę korona viruso bangą skelbėme medikų prašymą padėti apsaugos priemonėmis ir surengėme akciją „Padėkime Lietuvos medikams kovoti su koronavirusu“, kurios metu vos per kelis mėnesius surinkome 241 596,96 eurų. 

    Paremti
  • LMS logotipas

    Mes esame: Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, vienintelė Lietuvos moksleivių interesams atstovaujanti bei Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti organizacija.

    Mes keičiame: LMS atstovaudama moksleivių interesams ir vienydama mokyklų mokinių savivaldas rūpinasi kokybiško ugdymo mokyklose užtikrinimu ir gerinimu. Tam, kad tai būtų įgyvendinama, nuolat bendradarbiaujame su įvairiomis valstybinėmis institucijomis bei nevyriausybiniu sektoriumi, tarptautinėmis organizacijomis. Šiuo metu LMS turi 35 padalinius Lietuvos savivaldybėse, kuriuose dirba daugiau nei 1000 savanorių. Mūsų misija - atstovauti moksleiviams, formuojant įtaką švietimo ir jaunimo politikai, šviečiant moksleivius jiems aktualiais klausimais, vienijant juos bendrai veiklai.

    Mums pavyko: Pasaulį sukrėtusi COVID-19 krizė sutrikdė ir ugdymo(si) procesą, todėl LMS nedelsdama ėmėsi priemonių: buvo kuriamos moksleivius pasiekusios grupės, skatinusios dialogą tarp organizacijos ir moksleivių, formuojamos pozicijos dėl abiturientų brandos egzaminų vykdymo. Itin džiugino ir „Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams“ iniciatyva, prie kurios kūrimo ir vystymo teko prisidėti ir LMS. Iniciatyvos tikslas – padėti 1–12 klasių moksleiviams geriau įsisavinti žinias, kurios yra suteikiamos besimokant nuotoliniu būdu. Taip pat buvo rengiamos apklausos, atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus ciklas, į pagalbą pasitelkiant ir kitas institucijas bei organizacijas.

    Paremti
  • Vaikų linija logotipas

    Mes esame: „Vaikų linija“ – emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams, teikianti nemokamą ir anonimišką pagalbą telefonu bei internetu. Nuo 1997 m. veikiančios nevyriausybinės organizacijos veikla paremta savanorišku darbu. Šiuo metu pagalbą vaikams ir paaugliams teikia daugiau nei 350 savanorių konsultantų.

    Mes keičiame: Mūsų vizija - internetu ir telefonu teikti pagalbą vaikams ir paaugliams, priimant juos tokius, kokie jie yra. Kartu ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus bei skatinti vaikus ir paauglius padėti sau ir vieni kitiems. Didinti suaugusių sąmoningumą, paaiškinant, dėl ko kenčia vaikai, bei supažindinant juos su būdais, kaip padėti vaikams. „Vaikų linija“ siekia šviesti visuomenę apie vaikų patiriamus sunkumus ir pagalbos jiems būdus.

    Mums pavyko: Pernai „Vaikų linija“ atsiliepė į 176 949 vaikų skambučius – organizacijos galimybės leido atsiliepti į kas antrą vaikų skambutį. Taip pat 2019 m. įvyko 2126 „Vaikų linijos“ pokalbiai internetu – tai 65 proc. daugiau nei 2018 metais. „Vaikų linijos“ konsultantai pokalbiais internetu su vaikais ir paaugliais bendravo 1709 val. Dažniausiai praėjusiais metais vaikai skambino, rašė dėl santykių su draugais ir tėvais, patyčių, fizinės prievartos, santykių su mylimuoju/-ąja, fizinės sveikatos, minčių apie savižudybę, su buitimi susijusių klausimų, baimės ir nerimo, laisvalaikio/užimtumo klausimų, santykių su broliais/seserimis, vienišumo.

    Paremti
  • Smalsuciai logotipas

    Mes esame: Vaikų, sergančių cukriniu diabetu, klubas „Smalsučiai“ yra visuomeninė, ne pelno siekianti organizacija, kuri rūpinasi visos Lietuvos vaikais ir jaunuoliais, sergančiais 1 tipo cukriniu diabetu. Tai didelė ir stipri bendruomenė, kurios didžiausia vertybė – nuoširdus, artimas bendravimas ir bendradarbiavimas, supratimas ir pagalba iškilus problemoms. Vienas svarbiausių klubo uždavinių – visuomenės švietimas apie ligos pirmuosius požymius, nes labai dažnai tėvai, o kartais netgi ir medikai, pražiūri simptomus ir liga diagnozuojama jau reanimuojamam vaikui.

    Mes keičiame: Visuomenėje sklando labai daug mitų apie diabeto atsiradimo priežastis ir išgydymo galimybes, todėl klubas įvairių akcijų metu stengiasi visuomenę supažindinti tik su mokslu pagrįsta informacija. Dėl sudėtingų ligos valdymo procedūrų (gliukozės kraujyje matavimas, insulino susileidimas) cukriniu diabetu sergantys žmonės neretai išgyvena gėdos jausmą, todėl klubas organizuoja renginius, skatinančius toleranciją ir supratimą. Dėmesio skiria cukriniu diabetu sergančių asmenų ir jų šeimų švietimui apie ligos priežiūrą, mitybą, naujausias ir moderniausias ligos valdymo priemones. Siekdamas, kad informacija apie ligą pasiektų kuo didesnį sergančiųjų skaičių, klubas prieš metus pradėjo leisti žurnalą „Diabeto IQ“, kuris yra platinamas visoje Lietuvoje, jame pateikiamą informaciją teigiamai vertina ne tik sergantys asmenys, bet ir medikai.

    Mums pavyko: Klubas kasmet organizuoja vaikų vasaros stovyklas, kuriose gerėja vaikų ligos kontrolė ir sveikatos stiprinimo žinios, išauga pasitikėjimas savimi, gerėja psichologinė būsena, vaikai lengviau priima ligą, išvengia ligos ignoravimo, supranta, kad turint šiuolaikines priemones galima sėkmingai valdyti ligą bei gyventi ilgą, laimingą gyvenimą.

    Paremti
  • GGI pilnas logotipas

    Mes esame: VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“.

    Mes keičiame: Mūsų tikslas – spręsti gyvūnų gerovės problemų priežastis, užkertant kelią pasekmių atsiradimui bei didinti žmonių sąmoningumą ir atjautą gyvūnų atžvilgiu.

    Mums pavyko: Suorganizuoti švietimo projektus (neBrisius.lt, Draugiški Gyvūnams), mes ruošiame ir platiname informaciją gyvūnų gerovės klausimais, dalyvaujame gyvūnų gerovę reglamentuojančių teisės aktų svarstymuose ir prisidedame prie jų ruošimo, gyvūnų nepriežiūros atvejų nagrinėjimo ir viešinimo, sistemingais veiksmais stabdome nelegalų gyvūnų dauginimą ir išlaisviname nepateisinamoje vergovėje esančius gyvūnus.

    Paremti
  • Vydmantu bendras logotipas

    Mes esame: Vydmantų kaimo bendruomenės centras "Vydmantai".

    Mes keičiame: Jau penktus metus organizuoja labdaringą renginį "Grilio pieva", kurio tikslas, vienyti bendruomenės narius, kartu praleisti laiką ir paaukoti kilniems tikslams. Bendruomenė didžiulėje pievoje organizuoja šventę, koncertinę programą, edukacijas vaikams. Žmonės atvyksta į pievą su savo griliais, šašlykinėmis, visi kepa, vaišina kaimynus ir draugus, klausosi koncertų, dalyvauja žaidimuose. Už vaišes aukojama savanoriškai. Šiais metais Grilio pieva buvo skirta statomos Vydmantų bažnyčios statybai paremti. Surinkta 5500eur. 

    Mums pavyko: Pernai (2019m.) surinkta 3200 eur, kurie buvo skirti suoliukams Vydmantuose. Pastatyta 17vnt. suoliukų su šiukšliadėžėmis viešose gyvenvietės erdvėse. Kiekvienais metais renkamos aukos skirtingam projektui, kurį įgyvendina bendruomenė, o žmonės ne tik dalyvauja šventėje, bet ir prisideda prie savo gyvenamosios aplinkos gerinimo.

    Paremti
  • istiesk gerumo ranka logotipas

    Mes esame: Asociacija „Ištiesk gerumo ranką”, kurios savanoriai yra įvairaus amžiaus savivaldybės gyventojai (nuo 80 metų iki penkiamečių darželinukų), yra pati aktyviausia savanorių grupė Elektrėnų savivaldybėje. Asociacija kasmet dalyvauja „Maisto banko” akcijose, kai savanoriaujama visuose Elektrėnų ir Vievio prekybos centruose, taip pat Kalėdų ir Velykų akcijose, Palydų į mokyklą labdaros renginiuose.

    Mes siekiame: pagelbėti stipraus finansinio nepritekliaus kamuojamoms vaikus auginančioms šeimoms, neįgaliesiems bei senjorams. Paremti Lietuvos sutrikusio vystymosi kūdikių namus, vaikų ir suaugusiųjų neįgaliųjų centrus, skurdžiai besiverčiančius  senjorus bei nepasiturinčiai gyvenančias daugiavaikes šeimas Elektrėnuose ir Lietuvoje.

    Mums pavyko: Per pirmąją covid-19 bangą tai buvo vienintelė savanorių organizacija, lankiusi socialinės atskirties žmones, neįgaliuosius, daugiavaikes šeimas, ligonius. Ypatingai svarbi akcija Elektrėnuose - „Vaikas vaikui”, kuomet prieš Kalėdas pildomos daugiavaikių šeimų, neįgalių vaikų, globos namų vaikų svajonės, organizuojamas didelis labdaros koncertas. Ilgakasių konkursai, kapų tvarkymas prieš Vėlines, akcijos „Darom”, Pagyvenusių žmonių dienų minėjimai, dalyvavimas miesto šventėse, poezijos renginiuose - tai dalis asociacijos veiklos.

  • Visaggalis klubas logotipas

    Mes esame: neįgaliųjų sporto klubas "Visaggalis“ įsikūręs Visagine.

    Mes keičiame: atliekame sveikatinimą per sportą ir kultūrą. Klubas gyvuoja jau 13 metų, kuriam vadovauja Modestas Baltakis. Klube dalyvauja apie 30 žmonių, kurie turi įvairią negalią. Jie nuolat užsiima įvairia sportine veikla, dalyvauja įvairiuose čempionatuose bei stovyklose.

    Mums pavyko: Neįgaliesiems, yra labai svarbu realizuoti save, svarbu išeiti iš namų - pakeisti aplinką, o Modesto pastangomis mes turime šią galimybę - sportuoti, dalyvauti varžybose, bendrauti su kitais likimo draugais. Labai svarbus ir Modesto jau kelis metus vykdomas "pavežėjimo projektas", kurio metu miesto neįgalūs asmenys ir senyvo amžiaus asmenys su nustatytais spec. poreikiais yra nemokamai vežami į gydymo įstaigas ir kitas valstybines ar biudžetines įstaigas.

    Paremti
  • Rimanto kaukėno paramos fondas logo_originalas

    Mes esame: Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondas, veikiantis visoje Lietuvoje nuo 2012 m.

    Mes keičiame: Stengiamės palengvinti gyvybiškai pavojingomis ligomis sergančių vaikų ir jų šeimų naštą: padėti jiems išgyventi sunkios diagnozės traumą, ilgą gijimo kelionę ir pripildyti vaikų gyvenimą šviesos!

    Mums pavyko: Kiekvieną savo darbo dieną paskiriame kilniai fondo misijai vykdyti - padėti sunkiai sergantiems vaikams aprūpinant juos reikalingais nekompensuojamais medikamentais, medicinine įranga, įgyvendiname svarbius gydymus ir operacijos, siunčiame vaikus į reabilitacijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o taip pat pildome slapčiausias vaikų svajones! 

    Paremti
  • gelbekit_vaikus logotipas

    Mes esame: ,,Gelbėkit vaikus“ nepolitinė, nevyriausybinė organizacija, kuri siekia sukurti pasaulį, kuriame kiekvienam vaikui būtų suteikta teisė į išlikimą, apsaugą, vystymąsi ir pilnavertį gyvenimą.

    Mes keičiame: saugome sunkumų patiriančių šeimų vaikus nuo patekimo į globos įstaigas kasdien suteikdami vaikams saugią erdvę „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centruose, įsikūrusiuose visoje Lietuvoje.

    Mums pavyko: Šiuo metu globojame net 49 vaikų dienos centrus, kuriuose vaikams kasdien suteikiamas šiltas maistas, emocinė parama, darbuotojų rūpestis, edukacinė ir kultūrinė veikla bei užsiėmimai. Sunkumų patiriančias vaikus auginančias šeimas remiame daiktais ar finansiškai, padedame įsigyti ar susiremontuoti namus, skatiname ir padedame atsisakyti priklausomybių.

    Paremti
  • Sos vaiku kaimas logotipas

    Mes esame: „SOS vaikų kaimai” yra paramos fondas, jau 30 metų Lietuvoje, padedantis vaikams gyventi saugesnį ir laimingesnį gyvenimą. Šiuo metu esame didžiausia šeima Lietuvoje padedanti 1000 vaikų. Mūsų fondas teikia net 7 skirtingas paslaugas, todėl esame vienelis fondas Lietuvoje, kuris gali padėti vaikui atsidūrusiame bet kokioje gyvenimo situacijoje.

    Mes keičiame: Kasdien dirbame su daugiau nei 560 sunkumus patiriančių šeimų, kuriose auga daugiau nei 780 vaikų. Pagrindinis mūsų tikslas – kad visi vaikai augtų mylimi, saugūs ir aprūpinti savo šeimose.

    Mums pavyko: Per 30 metų užauginome dvi jaunuolių kartas, į savarankišką gyvenimą išlydėjome daugiau nei 350 jaunuolių ir pavyko užauginti, net du Lietuvos čempionus. Labai tikimės apie mūsų darbus ir sėkmės istorijas galėsi sužinoti ir kiti tai labai norėtume tapti Jūsų projekto dalimi.

    Paremti
  • raudonasis kryzius logotipas

    Mes esame: Lietuvos Raudonasis Kryžius, unikali humanitarinė jėga.

    Mes keičiame: Mūsų stiprybė – savanoriai, kasdien padedantys krizės paliestiems žmonėms Lietuvoje. Mes dirbame su žmonėmis, pasitraukusiais nuo karo, mokome visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių. Taip pat viena iš pagrindinių veiklos sričių, kurios svarba itin sustiprėjo pandemijos metu, yra pagalba vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms.

    Mums pavyko: 2019m. padėjome 570 pažeidžiamiems vyresnio amžiaus žmonėms, kurie su Raudonojo Kryžiaus pagalba gavo palaikymą ir paslaugas, padedančias kuo ilgiau savarankiškai gyventi savo namuose, nesijausti pamirštais ir nereikalingais. 1081 pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams ir  migrantams, kuriems padėjome atkurti savo prarastus gyvenimus naujoje šalyje. Išmokėme 11 058 žmones, kurie žino, kaip elgtis įvykus nelaimei, nes buvo išmokyti pirmosios pagalbos įgūdžių.

    Paremti
  • Ne imti bet duoti logotipas

    Mes esame: VšĮ „Ne imti, bet duoti“ – tai nuo 2005 m. savanorišką veiklą ir savanorių ugdymo(si) procesą organizuojanti organizacija, kviečianti aukštųjų mokyklų studentus, moksleivius nuo 14 metų bei vyresnio amžiaus žmones visa širdimi įsitraukti į socialinę veiklą.

    Mes keičiame: Suteikti tėvų globos netekusiems jaunuoliams individualią savanorių-korepetitorių ugdomąją ir emocinę pagalbą, taip padedant jaunuoliams suprasti išsilavinimo svarbą, užpildyti mokymosi spragas, išmokti kurti pasitikėjimu grįstus santykius, įsilieti į darbo rinką. Mes sprendžiame jaunuolių, netekusių tėvų globos, patiriamą socialinę atskirtį visuomenėje, darydami įtaką (naikindami) neigiamam visuomenės požiūriui, išsilavinimo ir mokymosi svarbos suvokimui, savivertės ir pasitikėjimo savimi ir kitais ugdymui, tam, kad sumažėtų (išnyktų) nusikalstamumas ir smurtas, nedarbas, žemas išsilavinimo lygis jaunimo tarpe.

    Mums pavyko: 2019 m. 57 savanoriai-korepetitoriai 2912 val. individualiai dirbo su 65 jaunuoliais ugdydami jų savivertę, pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais, išsilavinimo svarbos suvokimą, padėjo užpildyti mokymosi spragas, skatino norą mokytis, mokė kurti pasitikėjimu grįstus santykius.

    Paremti
  • Atvirumo sala logotipas

    Mes esame: visuomeninės organizacijos vaikų ir jaunimo dienos centras pristato projektą „Atvirumo s@la vaikui ir šeimai“.

    Mes keičiame: 2015 m. technologijų pagrindu sukurta ir veikianti, analogų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje neturinti, virtuali biblioterapijos platforma. Ši sužaidybinta platforma naudojama tiek PC tiek virtualios realybės versijomis. Šios virtualios platformos teikiamų paslaugų tikslas – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų jų šeimų narių psichikos sveikatos stiprinimas, harmoningų santykių bei tarpusavio ryšių palaikymas, ypatingai socialinėje atskirtyje esančioms šeimoms. Paslaugas vykdo psichologas, praktikuojantis psichosocialinių problemų sprendimui taikyti kokybiškus įvairaus literatūrinio žanro terapinius tekstus. Pasirinktą sprendimą lėmė Lietuvos psichinės sveikatos statistinių duomenų analizės rodikliai, kurie rodo, kad apie 50 proc. psichinės sveikatos sutrikimų pasireiškia vaikams iki 14 metų.

    Mums pavyko: Sociologinis tyrimas anketuojant dalyvius atskleidė teigiamą šios veiklos poveikį vaikų ir suaugusiųjų psichinei sveikatai: remiantis 2019m. gautais duomenimis, apie 60% vaikų psichologinis diskomfortas buvo sumažintas jau per pirmus 5 užsiėmimus, kurių pakako suprasti užsiėmimų specifiką, suformuoti labiau teigiamą nuostatą ir požiūrį į psichologą. Nuo 60% iki 80% projekte dalyvavusių vaikų nurodė, kad šie seansai padėjo formuoti bendravimo su aplinkiniais įgūdžius, dalyvavimas biblioterapijos seansuose padėjo spręsti jų turimas emocines, elgesio ir santykių problemas, todėl dauguma dalyvių pareiškė norą dalyvauti tęstinėse veiklose. Taip pat pastebėta, kad įvairių žanrų biblioterapinių tekstų skaitymo ir diskusijos taikymas, turėjo teigiamos įtakos tikslinės grupės dalyvių metakognityviniam sąmoningumui ir kritiniam mąstymui. Ši paslauga - padeda spręsti ne tik vaikų, paauglių, bet ir jų tėvų ar globėjų psichologines ir socialines problemas, taip pat koreguoja elgesio bei emocinius sutrikimus.

    Paremti
  • Kitoks vaikas logotipas

    Mes esame: Asociacija „Kitoks vaikas” veikia nuo 2006 m. Tai pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė, nepelno siekianti organizacija, kuri pradėjo garsiai kalbėti su politikais, mokytojais, valdininkais apie šį sutrikimą, ankstyvosios diagnostikos svarbą, statistiką ir plačiai pasaulyje taikomą nemedikamentį pagalbos būdą -taikomąją elgesio analizę (angl. ABA). Kelias ilgas ir nelengvas, bet mes nepasiduodame. Veikiame tyliai, bet kryptingai.

    Mes keičiame: Asociacija „Kitoks vaikas“ savo istoriją pradėjo rašyti 2006-ųjų rugpjūčio 8 d. „Kitoks vaikas“ atsiradimas tik dar kartą patvirtina faktą, kad šeima, kuriai likimas lėmė autizmo sutrikimą pažint iš arti, gali geriausiai įvardinti pagalbos savo vaikui būdus. Būtent tokios šeimos ir inicijuoja didžiausius impulsus kuriant efektyvią ugdymo paslaugų sistemą, kuri veiksmingai padėtų vaikui ir būtų patogi šeimai.

    Mums pavyko: Mes už kokybė, bet ne kiekybę. 2018 m. inicijavome LR Vyriausybėje darbo grupės sudarymą autizmo problemoms spręsti, ir buvo pasiekta, kad pirmą Lietuvos istorijoje buvo patvirtintas "Autizmo pagalbos planas".

    Vykdome 2 projektus: vienas iš jų "Autizmo spektro sutrikimą, turinčių asmenų teisių gynimas". Pasiekti rezultatai: švietimo srityje ŠMSM ministro pasirašytos "Ugdymo įtstaigoms rekomendacijos, dėl vaikų turinčių ASS ugdymo"; visuomenės švietimui sukurtas socialinis klipas "Jūsų vaikai netiki baubais, o Jūs?" ir postproduktas Baubo testas.

    Paremti
  • raudonos nosys logotipas

    Mes esame: „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” neša džiaugsmą, juoką ir šypsenas ten, kur to labiausiai trūksta: mažiesiems ligoniukams šalies ligoninėse, specialiųjų poreikių turintiems vaikams specialiose mokyklose, reabilitacinį gydymą patiriantiems vaikams sanatorijose, senjorams socialinės globos namuose, žmonėms pabėgelių centruose ir kitur. Humoro pagalba teikiame emocinę bei psichosocialinę pagalbą visoms labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

    Mes keičiame: „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” humoru teikia emocinę ir psichosocialinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Mūsų misija - meno priemonėmis dovanoti šypsenas ir juoką tiems, kam to trūksta labiausiai.

    Mums pavyko: Programa „Cirko pacientas“ - tai 4 dienų cirko kūrybinės dirbtuvės sanatorijoje besigydantiems vaikams. Tris dienas vaikai, padedami aktorių klounų, mokosi cirko subtilybių ir ketvirtą dieną pristato pasirodymą bendruomenės nariams.

    Paremti
  • Padedu augti logotipas

    Mes esame: Asociacija „Padedu augti“ savo veiklą vykdyti pradėjo 2011 metais, kaip mamų-savanorių organizacija „MP – mamos pienas“. Pagrindinis jos tikslas buvo teikti savanorišką mamos mamai pagalbą, šeimoms susilaukusioms neišnešiotų naujagimių.

    Mes keičiame: Nuo 2011 metų teikiame psichosocialinę pagalbą, emocinę paramą bei organizuoja savitarpio pagalbos grupes šeimoms, esančioms krizinėje situacijoje, gimus neišnešiotam naujagimiui, kūdikio negalios ar netekties atvejais. Buriame šeimas į bendruomenę, organizuojame gyvybiškai svarbius projektus.

    Mums pavyko: Asociacijos steigėjos ir narės yra kvalifikuotos specialistės: socialinės darbuotojos, neonatologės, šeimos gydytojos, paslaugas teikiančios savanoriškai. Vienija 24 nariai, kurių dėka kasmet Lietuvos šeimoms, esančioms krizinėse situacijose, gimus naujagimiui, suteikiama 250-300 konsultacijų: tiesioginių konsultacijų, kai vykstama į didžiausią gydymo įstaigą Kauno klinikas, nuotolinių konsultacijų, kai konsultuojama telefonu ir socialinių tinklų pagalba.

    Paremti
  • Mezgu kovotojui logotipas

    Mes esame: VšĮ "Mezgu mažam kovotojui" kūrėja Irena Putvinskienė subūrė moterų komandą, kurios mezga pirmuosius rūbelius neišnešiotiems mažyliams. 

    Mes keičiame: Prieš porą metų buvo įkurta tik Facebook'o grupė, kuri suvienijo daug mezgėjų bendram tikslui: labdaringai megzti Lietuvos neišnešiotukams. Bendradarbiaujame su Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus Santaros ligoninėmis, kur mažyliai atskubantys į šį pasaulį gyventi praleidžia pirmąsias valandas ir dienas, kur pirmosiomis dienomis susikerta netikėtas mažylio atėjimas, mamyčių ir tėvelių nerimas ir pasimetimas, gydytojų ir slaugytojų profesionalumas.

    Mums pavyko: Šiais metais pasisekė įsteigti VŠĮ „Mezgu mažajam kovotojui”. Tuo labai džiaugiamės, nes galime truputį drąsiau prašyti pagalbos: siūlų parduotuvių ir gerų žmonių prašome siūlų, o taip pat ir finansinės pagalbos siūlams.

     

    Paremti
  • LDK logotipas

    Mes esame: Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) – asociacija, kuri įsteigta 1938 m.

    Mes keičiame: Daugiau nei 80 metų atstovaujame ir giname kurčiųjų teises, teikiame metodinę pagalbą, organizuojame nacionalinius ir tarptautinius renginius, konferencijas, seminarus.

    Mums pavyko: Įteisinome lietuvių gestų kalba, kaip kurčiųjų gimtąją kalbą – tai tik vienas iš pavyzdžių, kokius laimėjimus yra pasiekusi LKD.

    Paremti
  • lese logotipas

    Mes esame: VŠĮ „Lesė“ įkurta 2007 metais, šiuo metu turime du padalinius: Vilniuje ir Kaune. Organizacijos pagrindą sudaro žmonės, kurie dirba prieglaudoje savanoriškai.

    Mes keičiame: Mūsų veikla - gelbėti beglobius gyvūnus, edukuoti visuomenę apie atsakingą gyvūnų auginimą. 

    Mums pavyko: Prieglaudos vizija - būti organizacija, kuri aktyviai gerina visos Lietuvos beglobių gyvūnų situaciją, gina ir kovoja už gyvūnų teises bei ugdo visuomenės atsakingą požiūrį į gyvūnus. Šiemet aktyviai dalyvavome nelegalių daugyklų patikrinimuose, šuniukų konfiskavime.

    Paremti
  • tautmiles globa logotipas

    Mes esame: VŠĮ „Tautmilės globa“. Tautmilės komandą sudaro 10-15 savanorių, kurie atvyksta nuo darbų ar mokslų laisvu metu.

    Mes keičiame: Mūsų veikla - beglobių gyvūnų gelbėjimas, jų gydymas, globa iki padovanojimo, laikinos globos namuose, atsakingų šeimininkų paieška, beglobių gyvūnų mažinimas humaniškais būdais (sterilizacija, kastracija), visuomenės švietimas dėl žiauraus, netinkamo elgesio su gyvūnais bei beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo klausimais.

    Mums pavyko: Nuolatos rūpinamės, gydome ir ieškome namų apie 80 šunų bei daugiau 100 kačių. Esame ne biudžetinė organizacija, išsilaikome iš privačių asmenų ir įmonių paramos. Prieglaudos išlaidos milžiniškos, ypač gydymo išlaidos, todėl nuolatos ieškome lėšų gyvūnų išlaikymui ir gydymui.

    Paremti
  • Caritas logotipas

    Mes esame: organizacija „Caritas“ ir jau daugiau nei 30 metų tiesiame  pagalbos rankas sunkumus patiriantiems žmonėms visoje Lietuvoje.

    Mes keičiame: Veikiame nacionaliniu, savivaldybių bei seniūnijų lygmenimis. Mūsų dosnių ir vieni kitais besirūpinančių širdžių ir rankų "armiją" 2019 m. sudarė apie 2900 savanorių, apie 250 darbuotojų ir apie 40 tūkst. pagalbos reikalingų žmonių.

    Mes sprendžiame: skurdo ir socialinės atskirties problemą, padėdami įvairius sunkumus patiriantiems žmonėms: šeimoms ir vaikams, seneliams, negalią turintiems, vienišiems ir sergantiems, į priklausomybes „įklimpusiems“, smurtą patyrusiems, suklydusiems. Skatiname įvairiomis iniciatyvomis socialinį teisingumą, prisidedame prie savipagalbos kultūros ir savanoriškos veiklos mūsų šalyje plėtojimo.

    Paremti
Gliukozės sensorius

Vietoje Kalėdų dovanos – auka tiems, kurie gyvena su I tipo cukriniu diabetu

Jorigė Augustinaitė

Kad serga, Jorigė sužinojo kelionėje: „Vieną rytą suvalgiau 25 blynus, bet vis tiek jaučiausi alkana“

Insulino leidimas insulino švirkštikliu, dar vadinamu „penu“.

Pasaulinę diabeto dieną – viltingas žvilgsnis į ateitį

Akcija „Maltiečių sriuba“ vis dar reikalinga – senolių skurdas nesitraukia

Akcija „Maltiečių sriuba“ vis dar reikalinga – senolių skurdas nesitraukia

IT kompanijos vieningai jungiasi prie „Mažųjų stebukladarių“ socialinio projekto

Alisa Palavenis Maisto banke

Stokojančius pasiekė per dvidešimt metų vilnietės Alisos sukaupta cukraus kolekcija

Klubas „Diabeto IQ“ skelbia fotografijų konkursą „Vaibink* su CD“

Kalėdų dovanos

Pandemijos metu vis daugiau įmonių gimtadienio vakarėlius iškeičia į neatlygintinus darbus

„Maisto bankas“

Sujungę dvi problemas rado būdą, kaip padėti skurstantiems