Paaiškinkite, kodėl pinigai – baigtinis išteklius
Papasakokite, iš ko susideda Jūsų šeimos pajamos ir išlaidos. Paaiškinkite, kad pinigų niekada neužteks absoliučiai viskam.
„Apsipirkimo diena“: finansų planavimo pamoka pradinukams | blog.swedbank.lt
Įtraukite į šeimos biudžeto planavimą
Kartu planuokite svarbius pirkinius, išlaidas pramogoms. Nutarkite, kam ir kiek laiko pirmiausia taupysite. Aptarkite, kaip sekasi siekti užsibrėžtų finansinių tikslų.
Kaip padidinti asmeninio biudžeto atsparumą kainų kilimui? | blog.swedbank.lt
Asmeninis biudžetas: kam jo reikia ir kaip jį planuoti? | blog.swedbank.lt
Paskatinkite užsidirbti atliekant nekasdienius darbus
Galbūt reikia padėti apkarpyti kaimyno gyvatvorę ar iššluoti senelių laiptinę. Smagu, kai pastangos virsta pinigine verte, be to, padeda suprasti, kaip uždirbami pinigai. Visgi svarbu, kad ši „alga“ nebūtų mokama už kasdienes namų ruošos veiklas ar gerus pažymius.
Padėkite planuoti asmenines pajamas ir išlaidas
Tokio amžiaus vaikams kišenpinigių galite duoti savaitei ar mėnesiui. Padėkite jiems planuoti išlaidas, išsikelti finansinius tikslus.
„Norai ir poreikiai: kaip reikia elgtis su pinigais ir kur juos tinkamai išleisti?“
Pristatykite e. pinigų ir e. įrankių veikimo principus.
Paaiškinkite, kad pinigai kortelėje, bankomate, interneto banke ir atsiskaitymai šiomis priemonėmis yra tikri. Papasakokite, kokie yra e. mokėjimo, e. taupymo įrankiai ir kaip tinkamai jais naudotis.
Ieškote daugiau vaikų finansinio raštingumo ir edukacijos patarimų bei įrankių? Apsilankykite www.finansulaboratorija.lt