Gimnazijos vadovė kaltinimus dėl agitacijos per pamokas atmeta ir teigia, kad per susitikimą su politikais vaikai mokyti, kaip praktiškai valdoma valstybė ar miestas.
Ketvirtadienį išplatintu viešu laiku LMP kreipėsi prezidentę Dalią Grybauskaitę, švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininką Valentiną Stundį, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską bei Kauno miesto merą Andrių Kupčinską ir paprašė pasirūpinti, kad atsakingos institucijos ištirtų minėtą įvykį Kauno „Varpo“ gimnazijoje.
Taip pat prašoma išsiaiškinti, ar galėjo daugiau mokinių nukentėti nuo „netoleruotino politikų ir mokyklų administracijų elgesio“.
„LMP griežtai pasisako prieš įstatymus bei mokinių interesus pažeidžiantį politikų ir mokyklos vadovų elgesį ir išreiškia susirūpinimą dėl neteisėta veikla pasipiktinusios “Varpo„ gimnazijos moksleivės pilietiškos pozicijos slopinimo“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime.
Iš įvykio liudininkų LMP teigia sužinojęs, kad įpusėjus renginiui viena abiturientė paklausė, kodėl ji privalanti klausytis agitacijų, esą pamoka jai gerokai svarbesnė.
Gimnazijos direktorė Alfreda Gedminienė esą pareiškė, kad priverstinis renginys yra pilietiškumo pamoka, o S.Žirgulio koalicijos atstovė teigė esanti nusivylusi nepilietiška mokinės pozicija.
LMP teigimu, trečiadienį mokyklos direktorė į savo kabinetą pasikvietė minėtą abiturientę, jos auklėtoją ir patarė merginai savo nuomonę reikšti korektiškiau.
Pati direktorė BNS pasakojo, kad pirmadienio susitikimas su politikais buvo istorijos pamoka.
„Buvo dvyliktokams istorijos pamoka, kurią vedė mokytojas Robertas Mačiulis. Istorijos pamoka visada organizuojama taip, kad vaikai suprastų, kas yra valstybė ir kaip mes patys turime valstybėje tvarkytis, kaip tam ruoštis. Buvo kalbama apskritai, kas yra reikalinga, kaip galima tvarkyti mūsų miestą, kaip galima dalyvauti jį tvarkant“, – dėstė A.Gedminienė.
Jos teigimu, tokios pamokos organizuojamos ir kitose mokyklose.
„Sugalvota visose mokyklose tai vykdyti, nusprendėme, kad vaikai turi daugiau, aktyviau dalyvauti visur, girdėti ir matyti, kas darosi aplink, kad jie patys, kaip piliečiai, būtų labai pozityviai nusiteikę, gebėtų valdyti ir daryti kažkokius darbus. Mes kartais matome tik tai, ko kažkas nepadarė, tai yra negerai, reikia galvoti, ką pats gali keisti“, – teigė direktorė.
Klausiama, ar tokia pamokos forma derinta su moksleiviais, direktorė pabrėžė, kad pamokos turinį organizuoja mokytojas. Paklausta apie minėtame susitikime pastabą dėl agitacijos davusią mokinę, direktorė aiškino, kad sakyti galima bet ką, tik kultūringai.
„Jokiu būdu agitacijų mokykloje nedarome. Tai yra darbų ir veiklų pristatymai norint, kad vaikai suprastų, nes vien iš nuotraukyčių labai sunku vaikui. Mergaitė tiesiog atsistojo ir šaukė, kas čia vyksta. Su ja po to kalbėjome, kad visa tai galima daryti, bet ruošiantis savo gyvenimui, reikia visur kultūringam būti, tada gerokai daugiau laimime“, – pokalbį su minėta moksleive ir jos auklėtoja savo kabinete prisiminė direktorė.
Moksleiviai teigia dėl įvykio kreipęsi Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašydami įvertinti nesąžiningų politikų elgesį, tačiau rinkimų organizatoriai imsis veiksmų tik tokiu atveju, jei policijai bus įteiktas raštiškas kreipimasis.
„LMP atkreipia dėmesį, kad mokiniai nedrįsta kreiptis į teisėsaugos institucijas“, – teigiama pranešime.
Vasario 27 dieną Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų rinkimai.