Savivaldybių rinkimuose Kaune 2007 m. G.Juodeika dalyvavo su Darbo partija. Tuomet jis deklaravo turįs turto vos už 1 150 litų (333 eurus) ir nė cento santaupų. Tačiau G.Juodeika sako, kad skurdžiumi jį pavertė suklydusi buhalterė, o iš tikrųjų jis prieš aštuonerius metus jau turėjo už paskolą įsigytą butą Kaune ir 700 tūkst. litų (202 tūkst. eurų) santaupų.
„Per praėjusius rinkimus mano buhalterė padarė nesąmonę. Ten yra klaidinga deklaracija. Aš nesigilinau iškart, nes nelabai suprantu šitus dalykus, o, pasirodo, ji visur nulius surašė“, – 15min.lt paaiškino G.Juodeika.
Per praėjusius rinkimus mano buhalterė padarė nesąmonę. Ten yra klaidinga deklaracija, – sakė G.Juodeika.
Jis tvirtino, kad vos pastebėjęs klaidą buhalterę atleido ir kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) siūlydamasis deklaraciją papildyti.
„Aš nuvažiavau į VMI ir paklausiau, ką man daryti su ta klaida. Jie sakė nesivarginti taisyti senų deklaracijų, bet dabar nurodyti visas realias pajamas, turtą ir tiek. Matote, aš, kai buvau valdiškos įmonės direktorius, dar prieš 2007 m., buvau viską teisingai deklaravęs, kad jau turėjau 700 tūkst. litų, tai jie žinojo, kokia tikra padėtis“, – sakė G.Juodeika.
Pradedantysis politikas padarė kaip patartas. Šiemet Kauno savivaldybės tarybos nario mandato sieksiantis G.Juodeika jau deklaravo viską, ką turi: 82,8 tūkst. litų (24 tūkst. eurų) vertės butą, 1,2 mln. litų santaupų (348 tūkst. eurų) ir dar 250 tūkst. litų (72 tūkst. eurų) paskolą, suteiktą savo verslui.
Dar G.Juodeika sako esąs tebeskolingas bankui apie 30 tūkst. litų (8,5 tūkst. eurų) būsto paskolos, tačiau paskolos deklaracijoje pradedantysis politikas nenurodė.
Šimtus tūkstančių sutaupė dirbdamas diskotekų vedėju
G.Juodeika sako, kad didžiąją dalį turto sukaupė tuomet, kai dar buvo populiarus šou versle ir galėjo dirbti su diskotekų vedėjo patentu nemokėdamas beveik jokių mokesčių.
„Žinoma, per mėnesį ar metus milijono nesutaupysi. Bet man 42 metai, dvidešimt metų dirbu už algas nuo 1 iki 7 tūkst. litų į rankas, taip pat už autorines sutartis, pagal individualios veiklos liudijimą, o anksčiau pagal patentus būdavo, kad ir 100 tūkst. litų per metus pavykdavo uždirbti, kai būdavo, ką veikti“, – pasakojo, kaip sutaupė, politikas.
Šiuo metu G.Juodeika pripažįsta tokių pelningų užsakymų sulaukiantis labai mažai. Pernai vesdamas renginius ir šeimos įmonėje „Didysis disko“, valdančios restoraną „Legenda“, direktorės pavaduotojo pareigas ėjęs G.Juodeika deklaravo per metus uždirbęs vos 36 tūkst. litų (10 tūkst. eurų) ir sumokėjęs tik 431 litą (124 eurus) mokesčių.
Savo verslui skolina be palūkanų
Už įmonei suteiktą 250 tūkst. litų (72 tūkst. eurų) paskolą G.Juodeika sako jokių palūkanų neimantis, nes verslui ir taip striuka.
Pagal oficialiai skelbiamus duomenis, restoranas „Legenda“ Kaune turi 35 darbuotojus ir per metus pasiekė apie 0,5 mln. eurų apyvartą, tačiau pernai įmonė beveik nuolat būdavo įsiskolinusi „Sodrai“.
Iš esmės man skirtumo nėra, ar mane vadina milijonieriumi, ar euromilijonieriumi. Aš vis tiek esu vargšas žmogus, kad ir ką apie mane kalba, -– sako G.Juodeika.
„Verslas eitųsi gal ir neblogai. Jei nereikėtų paskolų bankui atidavinėti, laikytųsi dar geriau, o aš seniai jau būčiau euromilijonierius“, – šmaikštavo kaunietis.
Įmonė „Didysis disko“, anot G.Juodeikos, bankui dar skolinga apie 300 tūkst. eurų.
„Jei būtų koks kabliukas, kad gyvenu ne pagal pajamas, ar pajamos iš oro, tai mokesčiai pas mane su visa prokuratūra jau seniai būtų atvažiavę. Bet čia tiesiog mano žmogiška klaida tokioje srityje, kurioje aš nelabai suprantu“, – tikino jis.
Tebesijaučia vargšas
G.Juodeika sako, kad šiuo metu tikrai nesijaučia turtuolis, tačiau turi vilčių kartu su žmona po penkiasdešimtmečio persikraustyti gyventi į provinciją, parduoti verslą ir nebedirbti. Todėl šeima dabar gyvena susispaudusi ir tyliai kaupia santaupas ateičiai.
„Iš esmės man skirtumo nėra, ar mane vadina milijonieriumi, ar euromilijonieriumi. Aš vis tiek esu vargšas žmogus, kad ir ką apie mane kalba. Nesu aš ambicingas, milijonų ištroškęs verslininkas, kuriam vis daugiau reikia. Aš esu pasiskaičiavęs, kiek man reikia, kad galėčiau ramiai numirti“, – turtuolio etiketės gynėsi jis.
G.Juodeika sako, kad viešai pripažinti, kad turi santaupų, jam nemalonu pirmiausia dėl savo paties saugumo ir sukčių baimės.
Darbo partijoje nepritapo
G.Juodeika 2007 m. Savivaldybių rinkimuose dalyvavo kaip Darbo partijos narys. Šiemet į Kauno savivaldybės tarybą jis jau taikosi su „Tvarka ir teisingumu“, nors šiai partijai ir nepriklauso.
„Su Darbo partija aš neradau kalbos. Nebuvo iniciatyvos nei iš jų pusės, nei bendrų darbų, reikalų. Nebuvo konstruktyvios kalbos. Be to, po anų rinkimų buvau nusivylęs politika ir maniau, kad visai nebenoriu nieko bendra su ja turėti. Buvau uždėjęs ant visko. O dabar vėl atsirado ambicija ir bendraminčių“, – sakė jis.
Tiesa, į „Tvarkos ir teisingumo“ partiją G.Juodeika stoti atsisakė. Taip pat jis sako susitaręs, kad ir tapęs savivaldybės tarybos nariu išliks nepriklausomas ir nepuls balsuoti, kaip lieps partija. „Pasakiau, kad šuniuku ant pavadėlio nebūsiu“, – teigė jis.