„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prieš pat rinkimus trečdalio partijos Lazdijų skyriaus netekę „tvarkiečiai“ ieško kaltų

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų štabo vadovas Kęstas Komskis sako, kad dėl skandalo partijos Lazdijų skyriuje kaltinti galima nebent Vyriausiąją rinkimų komisiją. Jo teigimu, netiesa, kad antradienį iš partijos pasitraukė visas Lazdijų skyrius. Esą iki šiol pareiškimą dėl išstojimo iš partijos parašė tik buvusi šio skyriaus vadovė Laima Stankevičienė.
Kęstas Komskis
Kęstas Komskis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„L.Stankevičienė, matyt, būtų priėmusi tą sprendimą anksčiau ar vėliau, nes mes matėme, kad ji labai artimai bendrauja su meru konservatoriumi Artūru Margeliu ir mums nepatiko, kad nebuvo vykdomi prezidiumo susitarimai“, – trečiadienį 15min.lt sakė K.Komskis.

Anot jo, kol kas pareiškimą išstoti partijos vadovybei parašė tik L.Stankevičienė, todėl sakyti, kad iš partijos bėga visas Lazdijų skyrius – toli gražu negalima.

„Daugiausia gali išeiti tie vakar susirinkime dalyvavę 24 nariai, bet išvis tame skyriuje yra apie 75 žmones, todėl nieko neatsitiko“, – ramino K.Komskis.

Asmeninio archyvo nuotr./„Tvarkietė“ Laima Stankevičienė, partijos kandidatė į mero postą
Asmeninio archyvo nuotr./„Tvarkietė“ Laima Stankevičienė, partijos kandidatė į mero postą

Konfliktas kilo dėl A.Žymančiaus
 
K.Komskis pripažino, kad partijos vadovybės konfliktas su buvusia „tvarkiečių“ Lazdijų skyriaus pirmininke Laima Stankevičiene kilo dėl Rolando Pakso apkaltos istorijoje figūravusio Albino Žymančiaus.

Daugiausia gali išeiti tie vakar susirinkime dalyvavę 24 nariai, bet išvis tame skyriuje yra apie 75 žmones, todėl nieko neatsitiko, – ramino K.Komskis.

„Tvarkietis“ tikino, kad A.Žymančius dar pernai nusprendė iš partijos Vilniaus skyriaus pereiti į Lazdijų skyrių, nes ten jis gyveno ir ten norėjo dalyvauti savivaldos rinkimuose. Tai, kad partijos nariai keičia skyrius, anot K.Komskio, jokia naujiena, todėl dokumentai turėjo būti sutvarkyti akimirksniu.

Tačiau L.Stankevičienė, pasak K.Komskio, A.Žymančiaus prašymo nenorėjo priimti ir vis delsė jį priimti į savo vadovaujamą skyrių. Tai padaryti galiausiai L.Stankevičienę įpareigojo „Tvarkos ir teisingumo“ prezidiumas.

Artėjant rinkimams įtampa tarp L.Stankevičienės ir A.Žymančiaus dar labiau augo. Pernai lapkritį vykusiame „Tvarkos ir teisingumo“ tarybos posėdyje Lazdijų kandidatas į merus dar nebuvo patvirtintas, nors skyrius mere norėjo jau kelti L.Stankevičienę.

Tame tarybos posėdyje nutarta, kad iki jo nepatvirtintus kandidatus ir kandidatų sąrašus tvirtinti turės nebe patys skyriai, o partijos prezidiumas.

Vilmos Danauskienės nuotr./Partiją „Tvarka ir teisingumas“ paliko visas Lazdijų skyrius su pirmininke L.Stankevičiene priešakyje
Vilmos Danauskienės nuotr./Partiją „Tvarka ir teisingumas“ paliko visas Lazdijų skyrius su pirmininke L.Stankevičiene priešakyje

Nurodė įrašyti sąrašo lyderiu

K.Komskis pažymi, kad partijos prezidiumas Lazdijų rajono situacijos aptarti rinkosi dukart.

„Maždaug prie mėnesį prezidiumo posėdyje, kuriame dalyvavo pati L.Stankevičienė, buvo nutarta, kad į merus eina ji, o sąrašą veda Žymančius. Tuo metu niekas neprieštaravo, visi sutiko labai gražiai. Viskas tuo ir pasibaigė“, – prisiminė K.Komskis.

Mums beliko tik prezidiumo posėdyje dar kartą keisti sąrašą ir kandidatą į merus. Jei būtume to nepadarę, tai būtume Lazdijuose nei sąrašo, nei kandidato į merus neturėję, – aiškino K.Komskis.

Tačiau artėjant dokumentų pateikimo rinkimų komisijai terminui, partija, pasak K.Komskio, pastebėjo, kad susitarimo L.Stankevičienė nesilaiko.

„Tada mes jos paklausėme, ar ji eis į merus. Ji pasakė, kad ne, nes sprendimą yra jau priėmusi. 

Ji beveik nebebendravo su mumis. Jei ji būtų norėjusi, būtų galėjusi eiti į merus. Sąraše ji buvo antra. Paskui siūlėme sujungti abu sąrašus, bet ir toks pasiūlymas netiko.  Tada mums beliko tik prezidiumo posėdyje dar kartą keisti sąrašą ir kandidatą į merus. Tai buvo paskutinės dienos prieš dokumentų registravimo terminą. Jei būtume to nepadarę, tai būtume Lazdijuose nei sąrašo, nei kandidato į merus neturėję“, – dėsto K.Komskis.

Kaltina ir VRK

K.Komskis sako, kad dėl nesusipratimo, kai vienu metu Lazdijų rajono rinkimų komisijai buvo pristatyti du „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatų sąrašai, kalta Vyriausioji rinkimų komisija ir Lazdijų rajono rinkimų komisijos pirmininkas, konservatorius Dalius Mockevičius.

„Kai mes pakeitėme atstovą rinkimams, kuris vienintelis gali priduoti dokumentus, VRK nesudirbo gerai. Ji nepanaikino prieš tai atstovu buvusio žmogaus įgaliojimų ir tokiu būdu L.Stankevičienei pavyko pristatyti vieną sąrašą, o kitas atstovas pristatė kitą – prezidiumo patvirtintą. Tada mes kreipėmės į VRK, kad ištaisytų savo klaidą ir VRK panaikino tą L.Stankevičienės sąrašą. Mes nenaikinome nieko“, – aiškino jis.

Pasak jo, registruojant naują sąrašą  Lazdijų rajono rinkimų komisijos pirmininkas, konservatorius D.Mockevičius akivaizdžiai gynė L.Stankevičienę ir trukdė partijai pateikti savo kandidatų sąrašą.

„Aš manyčiau, kad akivaizdžiai buvo matyti pagal veiksmus, pagal vietinės Lazdijų rinkimų komisijos pirmininko veiksmus, kiek jis trukdė mums registruoti tą naują sąrašą, kaip viskas buvo daroma. Ne mes klaidas darėme, bet darė centrinė VRK. Jei atstovas būtų laiku pakeistas, tai situacija būtų greičiau ir gražiau pasibaigusi, nebūtų tos problemos“, – nurodė K.Komskis.

Z.Vaigauskas pripažįsta, kad buvo klaidų

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pripažino, kad šiuo atveju rinkimų komisija Lazdijuose nepadarė visko, ką turėjo.

„Šiuo atveju jų pirmasis atstovas pasinaudojo padėtimi ir bandė vykdyti toliau savo funkcijas, nors buvo pakeistas ir apie tai buvo pranešta. Jis pateikė dokumentus, bet tie dokumentai jau buvo niekiniai, nes jis nebeturėjo įgaliojimų. Apygardos komisija tų dokumentų turėjo neimti, tai yra ir jų kaltės. Kita vertus, naujas atstovas nė neprisistatė komisijai, nieko nedarė“, – pripažino Z.Vaigauskas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Zenonas Vaigauskas

Pasak jo, tai, kad partijos keičia atstovus rinkimams paskutinėmis dienomis, nėra naujiena, tačiau kandidatų sąrašų partijos paprastai paskutinę minutę neperrašo.

„Atstovus esame šešis ar septynis pakeitę ir ne tik „Tvarkos ir teisingumo“, būna žmonės suserga, patenka į kandidatų sąrašus, į apylinkių komisijas. Čia ypatingos problemos nėra. Bet, jei partija turi konfliktą su atstovu, jei įtariama, kad jis gali bandyti išsaugoti galias, gerai būtų, kad partija mums apie tai praneštų, tada būtume pasakę, kad su buvusiu atstovu nė nesikalbėtų. Matyt, partija to konflikto neprognozavo“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs