„Vertiname, kad rezultatas geras. Lyginant su kitais rinkimais rezultatą pagerinome visais atžvilgiais“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė V.Tomaševskis.
Pasak LLRA lyderio, pasitikėjimas LLRA stabiliai auga.
Politologas Mažvydas Jastramskis teigė, kad LLRA sėkmė buvo rusakalbių ir lenkakalbių gyventojų elektorato pritraukimas. Pasak jo, LLRA bent Vilniuje perėmė ir Darbo partijos rėmėjų balsus.2011 m. rinkimuose Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso blokas Vilniuje gavo 28 988 balsus ir iškovojo 11 mandatų taryboje.
Dabar už LLRA sąrašą balsavo 37 356 rinkėjai. Koalicija gavo 10 vietų Vilniaus miesto taryboje. V. Tomaševskio kandidatūrą tiesioginiuose mero rinkimuose parėmė 37 547.
Tačiau V.Tomaševskis teigė, kad Darbo partijos rinkėjų perimti nesistengė. Be to, pasak jo, tos paramos nelabai matyti ir atsižvelgiant į tai, kad Vilniuje LLRA išlaikė 10 iš 11 mandatų, o Darbo partija neteko visų 8.
Dėl mero kėdės varžytis nė nesitikėjo
Tuo tarpu į antrą mero rinkimų turą Vilniuje per plauką nepatekęs V.Tomaševskis sako, kad tokio rezultato ir tikėjosi. Pasak jo, konkuruoti su 11 varžovų nėra lengva, todėl likti trečiam yra labai geras rezultatas.
Teigiamai V.Tomaševskis įvertino ir LLRA atstovės Renatos Cytackos pasirodymą Seimo rinkimuose Žirmūnų apygardoje. Čia R.Cytacka liko trečia.
Klausiamas, ar LLRA jau tariasi dėl galimų koalicijų Vilniuje ar paramos dviem likusiems kandidatams į merus, V.Tomaševskis teigė, kad sprendimus priimti dar per anksti. „Šiandien neatsakysiu. Yra įvairių variantų“, – sakė jis.
V.Tomaševskis pažymėjo, kad kol kas jam žiniasklaidoje per mažai informacijos apie abu likusius kandidatus.
Duomenys iš daugumos rinkimų komisijų rodo, kad socialdemokratai surinko apie 20 proc. balsų ir užėmė pirmas vietas tiesioginiuose merų rinkimuose trečdalyje savivaldybių, tačiau jų kandidatai nepateko į antrąjį rinkimų turą nė viename iš šešių didžiųjų Lietuvos miestų.
Sekmadienį vykę rinkimai buvo nesėkmingi mažesniesiems koalicijos partneriams Vyriausybėje „darbiečiams“ ir „tvarkiečiams“, tuo tarpu neparlamentinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija sustiprino savo pozicijas.
Politologai tvirtina, kad didžiausias šių rinkimų laimėtojas yra Liberalų sąjūdis, pelnęs rinkėjų pasitikėjimą ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose.