Visa ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ankstų sekmadienio rytą susirinkusi žmonių minia sėdėjo tarsi užburti – ar tai buvo itin įtraukiančio Jono pasakojimo dėka, ar raminančiai veikiančio jo balso tembro, bet jei tai būtų Holivudo filmas, būtumėt galėję išgirsti krentančią adatą. Kuklumu pasižymintis psichologas jau pirmomis akimirkomis susirinkusiems klausytojams pasakė, jog iš jų jis mokosi tiek pat, kiek ir jie iš lektoriaus.
Žmogus ir jo kūnas
Pirmojoje lekcijos dalyje lektorius papasakojo apie žmonių sąmonės, pasąmonės ir kūno sąveiką, kaip lenktynininkui tikslingai valdyti savo mintis, kaip sutelkti matymą nepriklausomai nuo lenktynininką veikiančios aplinkos, matymo ir kūno mechanikos sąveiką, teisingą kvėpavimą ir kitas fizines kūno funkcijas. Taip pat buvo aptariami teisingo maitinimosi niuansai, siekiant lenktynių metu būti pakankamai dėmesingam ir energingam.
Žmogus ir jo mintys
Antroji lekcijos dalis aptarė žmogų kaip jo minčių visumą. Psichologas aptarė, kaip mūsų protas analizuoja akių matomus vaizdus, kaip reikėtų kovoti su neigiamomis mintimis lenktynių metu, tinkamai sutelkti dėmesį bei kuri smegenų dalis yra atsakinga už skirtingas funkcijas.
Kalbėdamas apie žmogaus kaip sportininko subrendimą, Jonas paminėjo, jog norint pasiekti tobulumą, lenktynininkai turėtų pravažiuoti bent 10 000 ratų lenktynių trasoje, siekiant pilnos intelekto brandos ir kūno automatizmo. Taip pat psichologas aptarė teisingų ir realių lūkesčių svarbą bei kaip lenktynininkui sau iškelti naudą atnešančius tikslus.
Žmogus ir jo emocijos
Paskutinė seminaro dalis buvo skirta žmonių emocijoms. Aptardamas žmones labiausiai veikiančias emocijas, Jonas labiausiai akcentavo pasitikėjimą savimi, lūkesčius, tikėjimą bei bendrą požiūrį ir, žinoma – vieną stipriausių žmoniškųjų emocijų – baimės poveikį lenktynininkams bei kaip jos išvengti.
Sena patarlė sako, jog geriau vieną kartą pamatyti pačiam, nei šimtą kartų išgirsti. Taigi įvertinkite ir įsigilinkite į Jono Dereškevičiaus paskaitą patys – ji gali jums padėti ne vien tik lenktynių pasaulyje.
Po paskaitos kalbėjęs Benediktas Vanagas teigė tokio lygio paskaitą vertinantis 10 tūkst. eurų. Jos metu atskleidžiama daug dalykų, naudingų ne tik lenktynininkui, bet ir daugumai vairuotojų.