Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Autokrosas Uoginiuose: liepsnojo ne tik Joninių laužas, bet ir sportininkų technika

Praėjusį savaitgalį Kupiškio rajone, Uoginių automobilių sporto komplekse įvyko trečiasis Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas. Kartu čia surengtos ir Mero taurės varžybos. Iš viso lenktynėse startavo kiek daugiau nei 50 dalyvių.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.

Anksčiausiai į trasą susirinkę žiūrovai jau per chronometruojamus važiavimus galėjo išvysti ir vieną, ne itin dažnai pasitaikantį incidentą – atvira ugnimi degantį automobilį.

Tokiu Joninių akcentu tapo Zenono Bartkevčiaus „Volkswagen Golf“, kuris trasoje užsidegė dėl nesandarumo degalų sistemoje. Visgi trasos teisėjams ir ugniagesiams pavyko pažaboti ugnį. Mechanikai suskubo tvarkyti į dalyvių parką partemptą automobilį ir jiems pavyko – sportininkas vėliau galėjo tęsti lenktynes.

Organizatorių nuotr./Degantis Zenono Batkevičiaus „VW Golf“

Itin gausiai šįkart dalyviai susirinko į „Mini Buggy“ klasę. Čia startavo keturi lietuviai ir šeši latviai. Pirmąją vietą čia iškovojo latvis Gustavs Kornejevs. Antrosios vietos taurę laimėjo itin kovingą charakterį pademonstravęs Matas Meilūnas.

Jis antroje kvalifikacijoje susidūrė su varžovu paskutiniame posūkyje prieš finišą, bet vėliau startavęs iš paskutinės eilės sugebėjo laimėti trečiąją kvalifikaciją. Ant trečiosios vietos finale žengė dar vienas jaunas ir itin greitas lietuvis Vincentas Matuolis.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

„Super 2000“ klasėje niekas nepranoko Povilo Vaškevičiaus, kuris užtikrintai laimėjo pirmąją vietą tarp 7 dalyvių. Antras finišavo nelengvai į šią poziciją prasimušęs ir ją išsaugojęs Simas Gudavičius. Trečioje vietoje įsitvirtino Modestas Šatkauskas.

Itin dramatiškas buvo klasės „Supercars“ finalas. Visą dieną trasoje dominavo Audrius Stanis, tačiau finale sėkmingiau startavo ir į priekį išsiveržė Žilvinas Astrauskas. Pastarasis visus šešis ratus buvo spaudžiamas Audriaus Stanio ir galiausiai abu automobiliai pro finišo vėliavą pravažiavo susiglaudę šonais.

Tačiau laiko matavimo įranga užfiksavo, kad Žilvinas Astrauskas finišavo devyniomis šimtosiomis sekundės dalimis greičiau ir tapo etapo nugalėtoju. Audriui Staniui teko džiaugtis antra vieta. Trečioje vietoje pasirodymą baigė Regimantas Nevulis, pranokęs dar du varžovus.

Klasėje 2000 nugalėtoju tapo Gediminas Ašakėnas. Antroje vietoje finišavusį Gytį Šatkauską teisėjai diskvalifikavo, todėl į šią poziciją pakilo Modestas Banelis. Viena vieta aukščiau šoktelėjo ir trečioje vietoje atsidūrė Mykolas Baliūnas.

Mero taurės klasėje 2000 niekas nesugebėjo pasipriešinti Vytautui Laužikui. Antrąją vietą iškovojo finale puikiai startavęs Mantas Belskis. Ričardas Jakimavičius užėmė trečiąją poziciją.

Mero taurės klasėje RWD3000 nugalėjo Donatas Barškietis. Finale jau nuo antrojo rato pradėjo virti Nerijaus Taujenio BMW variklis, tačiau sportininkas sugebėjo pasiekti finišą išlaikydamas antrąją poziciją. Likus porai ratų iki finišo užvirė ir Tomo Geležinio BMW, bet ir jis išsaugojo trečiąją poziciją bei džiaugėsi vieta ant prizininkų pakylos.

Komandinėje įskaitoje triumfavo „Smart Motorsport“ komanda, iškovojusi 66,5 taško. Jiems įteiktas ir papildomas prizas – asociacijos „Verslumo raktas“ trofėjus. Antri su 55 taškais – komanda „Ekrosas“, o 44 taškus surinko ir trečioje vietoje įsitvirtino „Mūša Kross AK“.

Po varžybų nei publika, nei dalyviai namo skirstytis neskubėjo, kadangi jų čia laukė Joninių vakarėlis su pagrindiniu jų atributu – didžiuliu laužu ir diskoteka iki aušros.

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius