Baltijos šalių lenktynių organizatoriai naujame sezone startuos su „Endurance Academy“

Kasmet skirtingų sporto disciplinų organizatoriai stengiasi sportininkus sudominti naujomis idėjomis. Šiais metais naujas projektas skirtas ištvermės lenktynių mėgėjams, rašoma pranešime.
„BaTCC“
„BaTCC“ / Organizatorių nuotr.

Saldainis pradedantiesiems

Viena didžiausių problemų, kuri iškyla sportininkams, norintiems aktyviai dalyvauti automobilių sporto renginiuose ir varžytis lenktynėse – tobulėjimo klausimas. Jau ne kartą diskutuojant apie tobulėjimo laiptelius ir sportininkų bendruomenės augimą, susidurta su problema, kad vargiai įmanoma rasti žemesnių lygų legalių varžybų ar gauti būtinų teorinių žinių, neinvestuojant didelių sumų.

Jau ne pirmąjį sezoną Baltijos šalyse pastebimas augantis endurance lenktynių potencialas ir susidomėjimas šio formato lenktynėmis. Deja, ne kiekvienam norinčiam ši lenktynių serija prieinama ar iki galo suprantama. Kitiems 6 ar net 4 valandos varžybų atrodo ganėtinai didelis iššūkis tiek vertinant finansinę pusę, tiek bendrąjį fizinį pasirengimą varžyboms.

Visi šie niuansai, lenktynių organizatorių atstovo Andis Meilands teigimu, paskatino suformuoti „Endurance Academy powered by Nankang“ lenktynių seriją. Ši „Ištvermės lenktynių akademija“ apims teorinius mokymus ir dvejas įskaitines varžybas Rygoje, Latvijoje bei Estijos Pernu mieste. Varžybos vyks kartu su Šiaurės Europos Zonos ir Baltijos šalių ištvermės lenktynių varžybomis.

Organizatorių teigimu, projekte gali dalyvauti visi norintys – tiek iš Baltijos regiono, tiek iš kitų šalių. Šis projektas tiems, kurie nori išmėginti ištvermės lenktynes: reikėtų nepamiršti, kad šioje serijoje svarbus vaidmuo tenka ne tik greičiui, bet ir vairuotojų ištvermei, taktikai, strategijai ir komandiniam darbui bendrąja prasme. Tam, kad viską perprasti būtų lengviau, per teorines paskaitas savo patirtimis dalysis šios serijos specialistai.

Endurance Akademy“ – ir teorija, ir praktika

„Ištvermės lenktynės organizuojame jau kurį laiką ir matome, kaip kasdien komandos tobulėja tiek technika, tiek demonstruojamais įgūdžiais. Mes suprantame, kad ištvermės lenktynės – patrauklios daugeliui, tačiau pradedantiesiems tenka įveikti sunkų barjerą tiek finansiškai, tiek vertinant įgūdžius.

Dalyvaujantys šiame naujame projekte sportininkai, tiksliau, komandos, galės iš itin arti susipažinti su kertiniais serijos elementais, kuriuos būtina išmanyti, bei galės savo jėgas išmėginti endurance lenktynėse su mažesniais kaštais. Tikime, kad komandos taip atsidurs vienu žingsniu arčiau Šiaurės ir Baltijos šalių čempionatų,“ – pasakojo Andis Meilands.

„Endurance Academy“ varžybų trukmė – dvi valandos. Komandos sudėtyje – du vairuotojai, kurie privalės sustoti viduryje lenktynių tam, kad pasikeistų ir pasipildytų kuro. Visi dalyviai varžysis vienodomis „Nankang“ padangomis.

Lenktynių klasės – dvi: automobilių, kurių variklių darbinis tūris iki 2000 kub. cm (A2000 klasė) ir automobiliai, kurių variklių darbinis tūris – iki 3000 kub. cm (A3000 klasė), sudarant sąlygas dalyvauti ir buvusių BaTCC klasių „National Class“ bei „Super 1600“ dalyviams.

Pirmasis „Endurance Academy powered by Nankang“ etapas suplanuotas „Riga Summer Race 2019“ renginio metu rugpjūčio 16–17 dienomis „Bikernieki“ trasoje, o antrasis – kiek daugiau nei po mėnesio, rugsėjo 20–21 dienomis Estijoje, „Auto 24 Ring“ trasoje.

Daugiau informacijos – Baltijos šalių lenktynių serijų organizatorių internetiniame puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai