Komandinė taktika pateisinam tik po 3/4 sezono
Milijardieriaus nuomone, ekipos vadovai savo lenktynininkams drausti lenktyniauti tarpusavyje ar nurodyti susikeisti pozicijomis turi tik pačioje čempionato pabaigoje, kai galimybę laimėti titulą turi tik vienas pilotas.
„Nemanau, kad šiame čempionato etape turėtų būti taikomi kokie nors komandiniai nurodymai. Ir nesvarbu, kas tuo užsiima. To tikrai neturėtų būti, ar ne?“ – interviu „The Telegraph“ retoriškai klausė B. Ecclestone’as.
„Tai tampa svarbu, kai praeina trys ketvirtadaliai sezono. Jei tik vienas vaikinas gali surinkti pakankamai taškų, kad taptų čempionų, tuomet kitas vaikinas tikrai jam turi padėti.“
Nesuprato ir „Mercedes“ komandos veiksmų
Nuo B. Ecclestone’o kritikos kliuvo ir „Red Bull“, ir „Mercedes“ komandoms. Brito nuomone, pastaroji pasielgė neteisingai, neleisdama Nico Rosbergui lenkti Lewiso Hamiltono.
„Buvau nusivylęs, kad „Mercedes“ nepraleido Rosbergo į priekį“, – pažymėjo britas.
„Pamaniau, kad tai kvailas sprendimas – manau, Rosbergas būtų labiau pasivaikęs abu „Red Bull“. Tas sprendimas nebuvo protingas.“
S. Vettelis pademonstravo laimėtojo charakterį
Čempionų „Red Bull“ atveju jis pareiškė suprantantis komandos nurodymams nepaklususį S. Vettelį.
„Įsivaizdu, Christianas (Horneris, ekipos vadovas – red. past.) buvo susirūpinęs, kad gali kilti avarija, kad nei vienas iš jų nefinišuos.“
Galima sakyti, kad abu jie elgėsi kvailai
„Žiūrint taip, tuomet galima sakyti, kad abu jie elgėsi kvailai. Sumažinti greitį galėjo ir Sebastianas. Kita vertus, jie lenktyniauja. Sebastianas nori laimėti pasaulio čempionatą, to paties siekia ir Markas.“
„Sebastianas yra lenktynininkas, jis nemoka pralaimėti. Jis nenori pralaimėti. Parodykite man mokantį pralaimėti – aš jums parodysiu pralaimėtoją.“
M. Webberis pagalbos rankos S. Vetteliui nebeišties
Tiesa, tuo pačiu B. Ecclestone’as sutiko, kad po tokio poelgio S. Vettelis gali visiems laikams pamiršti M. Webberio pagalbą, jei šiam vėliau tokios prireiks.
„Sakykime, kad šie vaikinai metų pabaigoje galės laimėti čempionatą – tuomet Markas tikrai nepadės Sebastianui. Taigi, Sebastianas turėtų susimąstyti. Galbūt ateis laikas, kai jam reikės Marko pagalbos, tačiau nemanau, kad šis jam padės.“
„Įsivaizduokite situaciją, kai Sebastianas kovojo dėl titulo su Alonso, ir keli taškai lėmė labai daug. Jei aš vadovaučiau komandai, pasakyčiau Markui: „Žiūrėk, padėtis tokia – tu nebegali laimėti čempionato, bet Sebastianas gali.“
Mes tiesiog pasirūpinome, kad jam iki lenktynių finišo neužtektų degalų
Komandai būtų gražu, jei mes ir vėl turėtume pasaulio čempioną. Bėda, kad su Marku toks pokalbis jau nebepavyktų.
Jis sakytų: „Prisiminkite, kas nutiko“.
Nepaklususiam pilotui pripylė per mažai degalų
Pats milijardierius, 1971–1987 m. vadovavęs jau nebeegzistuojančiai „Brabham“ komandai, prisiminė su jo nurodymų neklausiusiais lenktynininkais elgęsis visiškai negailestingai.
„Turėjau vieną vaikiną, kovojantį dėl pasaulio čempiono titulo, nesakysiu kas jis toks. Ir kitą vaikiną, kuris tą savaitgalį buvo pašėlusiai greitas.“
„Pasakiau šiam: „Kad ir kas bebūtų, turi nusiraminti ir leisti komandos draugui tave aplenkti.“ Jis atsakė: „Aš to nedarysiu.“ Tad aš pakartojau: „Na, gali atsistoti ant bolido sėdynės ir pamojuodamas jį praleisti, kad visas pasaulis tą matytų.“ Tačiau jis vis tiek laikėsi savo: „Ne, aš to nedarysiu.“
„Taigi, mes tiesiog pasirūpinome, kad jam iki lenktynių finišo neužtektų degalų.“