„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dakare – ne tik vyrai: kitame ralyje norėtų startuoti net kelios Lietuvos moterys

Sakoma, kad Dakaras niekada nesibaigia. Kol vieni varžosi, kiti jau dėliojasi startus kitame Dakare. Arba dar kitame, kuris vyks po keleto metų, nes kelias į sunkiausią ir, ko gero, prestižiškiausią ralį kartais būna ilgas ir nenuspėjamas. Šiuo keliu jau eina net kelios Lietuvos moterys.
Team North's Girls: Agnė Telyčėnaitė, Sandra Rimkė
„Team North's Girls“: Agnė Telyčėnaitė, Sandra Rimkė / Asm. alb. nuotr.

2023 m. sausį finišavusiame Dakaro ralyje turėjo planų startuoti Emilija Gelažninkienė. Motobagiu, su šturmanu – puikiai visiems pažįstamu „Dakaro vienišiumi“ Arūnu Gelažninku. Ji būtų tapusi pirmąja Lietuvos moterimi, startavusia Dakare.

Tapti pirmąja Lietuvos moterimi Dakare – nėra svarbiausias tikslas

Tačiau šeimyninis duetas startą Dakare atidėjo. Kaip sakė pati Emilija, jai svarbu ne būti pirmai, o startuoti kokybiškai: su pakankamu biudžetu ir labai gerai pasirengus. Plačiau apie tai su Emilija kalbėjomės Stambulo oro uoste:

VIDEO: „Saudo Arabijos dienoraštis“: skrydis iš Vilniaus ir netikėti atradimai Stambule su V.Žalos tėčiu ir E.Gelažninkiene

Kita lietuvaitė, parodžiusi iniciatyvą ir bandanti surinkti biudžetą Dakarui – Aistė Perminaitė. Aistę galime drąsiai vadinti jaunuoju Lietuvos ralio talentu. Ji 15min sakė kol kas negalinti garantuoti, kad tikrai startuos kitame Dakare, o priežastį numatyti nėra sunku – biudžetas. Jį reikia surinkti.

Dakaras kainuoja labai brangiai. Plačiau apie tai 15min pasakojo ta pati Emilija Gelažninkienė. Apie pinigus skaitykite ir žiūrėkite čia nuo 23 min.

Galbūt apie Emilijos ir Aistės iniciatyvas jau esate girdėję bent viena ausimi. Tačiau Sandra ir Agnė daugeliui bus naujiena. Jos pretenduoja tapti pirmuoju moterišku ekipažu viename sunkiausių maratoninių ralių.

Sandra ir Agnė: kas jos?

Prancūzijoje gyvenanti bei savo verslą vystanti lietuvaitė Agnė Telyčėnaitė nuo pat mažens buvo susijusi su automobiliais bei lenktynėmis. Žinia, būtent prancūzai organizuoja ir Dakaro ralį, ir daugybę kitų lenktynių serijų (tarkime, Le Mano 24 val.). Tad autosportas Agnę Prancūzijoje lydi nuolat. Natūralu, kad Agnė Telyčėnaitė ir Lietuvoje gyvenanti jos draugė Sandra Rimkė, savo komandą pavadinusios „Team North's Girls“, svajoja tik apie dykumų lenktynes.

Tam, kad gautum teisę startuoti Dakaro ralyje, vien noro ir biudžeto nepakanka. Reikia patirties, dykumose nuvažiuotų kilometrų. Agnė sako tą puikiai suprantanti. Todėl, paskatinta savo vyro, nuo 2017 metų žengia žingsnį po žingsnio link tikslo.

Nors, Dakaro maratonui persikėlus į Saudo Arabiją, kopų šiek tiek sumažėjo, tačiau smėlio ir žvyro bei akmenų ten tikrai netrūksta. Netruko smėlio ir Agnei, kuri tris kartus dalyvavo tarptautiniame moterų dykumų maratone Rallye Aïcha des Gazelles. Šis daugiadienis Maroko smėlynų bei kopų išbandymas padėjo Agnei suvokti, kas yra dykumų lenktynės. Ir kaip jose reikia valdyti bagį ar automobilį.

Žinoma, vien vairuotojo komandai suburti nepakanka, reikia ir šturmano. Vairuotoją su juo turi sieti pasitikėjimas.

„Nuo šiol šią atsakomybę prisiims autosportą ir nuotykius mėgstanti mano draugė Sandra Rimkė. Nors Sandra bus šturmanė, tačiau maratono tipo lenktynėse šturmanai privalo gebėti atlikti ir antrojo vairuotojo funkcijas. Šios praktikos Sandra mokysis Prancūzijos Tout Terrain čempionate, vairuodama motobagį“, – pasakoja Agnė.

Norint tobulėti ir siekti rezultatų, šalia būtina turėti profesionalus, kurių patirtis leistų išvengti nereikalingų klaidų, o ekipažas varžybų metu galėtu jaustis maksimaliai užtikrintai. Lietuvaitės sako, kad jų ryžtą jau įvertino „Mercier Racing“ bei „South Racing“ komandos. O jų kelią link Dakaro seka ir palaiko ne viena Dakaro ralio legenda iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Asm. alb. nuotr./Team North's Girls: Agnė Telyčėnaitė, Sandra Rimkė
Asm. alb. nuotr./Team North's Girls: Agnė Telyčėnaitė, Sandra Rimkė

Žinoma, pasitaiko ir skeptikų. Tačiau lietuvaitės jiems primena istorinį Juttos Kleinschmidt triumfą Dakare. Be abejo, Sandra ir Agnė suvokia, kad, norint pasiekti rezultatų, reikia įdėti daug darbo. Tačiau aiškų tikslą jos jau turi: tapti pirmuoju Lietuvos moterų ekipažu Dakare.

Sandros ir Agnės kelionę link Dakaro galite sekti Team North’s Girlsfacebook bei Instagram profiliuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs