Visą dieną kelyje praleidusi komanda Paragvajų pasiekė jau po saulėlydžio. Paaiškėjo, kad organizatoriai išpildė savo pažadus dėl palengvinto šalių sienos kirtimo, todėl lietuviams, kaip ir kitoms komandoms, gaišti daug laiko įvažiuojant į Paragvajų nereikėjo.
Nors „Agrorodeo“ komandai įvažiavus į Paragvajų buvo likę vos pora valandų iki vidurnakčio, tačiau gatvėse susirinkę gyventojai į namus neskubėjo.
Šalis tapo 29-ąja pasaulio valstybe Dakaro žemėlapyje per visą šio maratono istoriją ir 5-ąja šalimi Pietų Amerikoje, kuriai suteikta teisė priimti legendinių lenktynių dalyvius.
Šalyje, kurioje gyvena beveik 7 milijonai gyventojų, maratono startas taps tikra švente. Renginys šaliai toks svarbus, jog Paragvajaus vadovybė priėmė sprendimą sausio 2-ą dieną, kuomet bus duotas startas Dakaro lenktynėms, paskelbti ne darbo diena.
Kad Dakaras eiliniams paragvajiečiams tapo puikia galimybe užsidirbti byloja ir tai, kad kone ant kiekvieno kampo svečiams iš kitų šalių siūloma išsikeisti valiutą. Žinoma, palankesniu kursu keitėjui.
Asunsjono mieste net sutemus vykdomi gatvių remonto darbai, o gatvės prekybininkai išalkusius komandų narius pasiruošę aptarnauti ir naktį.
Kol „Agrorodeo“ komandos mechanikai tvarkė formalumus, atgabenę techniką organizatoriams Asunsjono mieste, prie likusių kolegų kaip mat prisistatė vietos gyventojas, kuris pasiūlė nakvynę ar palydėjimo iki viešbučio paslaugą.
Visi iki vieno – nuo smulkaus iki stambaus verslininko tikisi uždirbti iš Dakaro.
„Agrorodeo“ komanda jau ketvirtadienį sulauks ir piloto Vaidoto Žalos, kuris nusprendė dar keletą dienų prieš startą pailsėti Lietuvoje ir skristi ne į Buenos Aires, bet tiesiai į Asunsjono miestą.
Beje, trečiadienio vėlų vakarą Paragvajaus sostinėje tvyrojo 29 laipsnių temperatūra ir drėgnas oras, tad ketvirtadienį komandos veikiausiai susidurs su maždaug 40 laipsnių karščiu.
15min kviečia pavartyti nuotraukų galeriją ir išvysti įsimintiniausias kelionės iš Buenos Airių į Asunsjoną akimirkas.