Komandos „CFMOTO Racing Team“ ekipos nario Antano Kanopkino pavardė pastaruoju metu girdima vis dažniau. Tiesa, ne pramoginių renginių, o auto ir moto sporto kontekste.
Prieš keletą metų aktyviai keturračiu lenktyniavęs vilnietis pastaruoju metu rado naują discipliną ir dabar bekelės bei „Rally Raid“ varžybose lenktyniauja motobagiu. Kitaip tariant – visame pasaulyje vis labiau populiarėjanti „Side by Side“ motobagių klasė savo pionierių turi ir Lietuvoje.
Juo būtent ir galima vadinti Antaną Kanopkiną, kuris šį sezoną su „CFMOTO ZFORCE 1000“ motobagiu jau skynė laurus Lietuvoje ir išbandė savo jėgas užsienyje. Taigi, kaip unikalaus balso renginių vedėjas, kurio savaitgalių darbo grafikas kupinas vestuvių, vakarėlių ir kitokių švenčių rado laiko savo pomėgiui ir kokią naudą renginiai davė lenktynėms, bei lenktynės – renginių maratonui?
„Tiek vienas, tiek kitas dalykas atima labai daug laiko ir energijos, bet tai yra mano gyvenimo būdas ir tai, kuo aš kvėpuoju, kuo gyvenu. Kažkada buvo tokia akimirka, kai renginiai man jau buvo nebefaini. Galbūt tada aš perdergiau.
Bet paskui atsirado aistra lenktynėms, kuri padėjo iš naujo atrasti aistrą renginiams. Ir vienur, ir kitur pradėjau ieškoti naujų iššūkių, naujų atradimų.
Kiekvienais metais noriu naujų dalykų – į renginius įnešti naujų žaidimų, veiklų, idėjų, o lenktynėse atrasti naujų iššūkių – naujų trasų, varžybų“, – sakė Antanas Kanopkinas.
Pasak Antano Kanopkino, nors žiūrint iš šalies gali atrodyti, kad renginių vedimas ir lenktynės turi nedaug bendro, tačiau pašnekovas patikina, kad šios dvi sritys tikrai turi bendrų vardiklių. Ypač tuomet, kai kalba pasisuka apie supančių žmonių komandą.
„Renginiuose slypi labai daug netikėtumų – žmonių nuotaikų kaita, įvairios nenumatytos situacijos. Lygiai tą patį galima rasti ir lenktynėse. Skirtumas tik tas, kad vienur tau gresia kažkoks tai pavojus sveikatai, kitur ne. Po to, kai pradėjau lenktyniauti su bagiu, išmokau labiau pasitikėti kitais žmonėmis dirbant renginiuose. Anksčiau norėdavau viską padaryti pats, o dabar pradedu tuos dalykus styguoti ir darbus padalinti kitiems, kurie jaustų atsakomybę, kuriais aš galiu pasitikėti.
Visgi lenktynės irgi yra renginiai. Ten tam tikri komunikaciniai dalykai irgi reikalingi, kuriuos, patirties renginiuose dėka, sėkmingai galiu integruoti į lenktynes. Darome įvairius promo dalykus prieš lenktynes, per jas ir po jų, esame padarę kompiuterinį motobagio stimuliatorių.
Savo komandos „CFMOTO Racing Team“ darbu norime sudaryti komunikacinę konkurenciją varžovams, kad kiti irgi stengtųsi kokybiškai save populiarinti. Nes lenktyniavimas nėra tik lenktyniavimas. Tai yra ir pavyzdys visuomenei“, – savo mintis išsakė Antanas Kanopkinas.
Pasak lenktynininko ir renginių vedėjo Antano Kanopkino, tiek renginių vedimas, tiek lenktynės yra maratonai. Abu jie reikalauja fizinių jėgų, bemiegių naktų ir itin didelės ištvermės. Antano Kanopkino teigimu, tokie maratonai yra įveikiami tik turint gerą komandą.
„Kiekvienais metais yra skirtingi maratonai. Tai yra renginių maratonas, kuris yra gruodį, liepą ir rugpjūtį. Ten laukia dideli fiziniai išbandymai, bemiegės naktys. Juos galima palyginti su lenktyniavimo maratonams, kur reikia savaitėmis fiziškai dirbti, stengtis ir komunikuoti su komanda.
Svarbiausias ingredientas komandoje, kuris lemia sėkmę – gera nuotaika. Tą nuotaiką mes turėjome Lenkijoje, „Breslau“ ralyje, kai visą savaitę juokėmės.
Svarbiausia tokią nuotaiką sukurti ir renginyje, ir varžybose, ir vidiniame bei išoriniame komandos bivake per lenktynes. Gera nuotaika daro viską. Ji daro stebuklus. Už ją žmonės moka pinigus ir yra pasiruošę leistis į didžiausias avantiūras“, – pasakojo Antanas Kanopkinas.
Antanas Kanopkinas, kitą sezoną vairuosiantis naujos kartos „CFMOTO ZFORCE 1000“ motobagį ir startuosiantis „CFMOTO Racing Team“ ekipos sudėtyje jau dabar deklaruoja ekipos sezono planus.
Kartu su keturratininku Lietuvoje Adomu Gančieriumi komanda planuoja startą Tuarego ralyje Afrikoje, „Breslau“ ralyje Lenkijoje ir Balkanų ralyje Bulgarijoje.