Ši trasa yra ko gero sudėtingiausia Lietuvoje, todėl vaikams, žadantiems pradėti kartingo lenktynininko karjerą, ją išmokti buvo itin svarbu.
Per dvi treniruočių ir paskaitų dienas vaikams lenktynių paslaptis atskleidė Ignas ir Jonas Gelžiniai. Vos prieš savaitę laimėję jubiliejines penkioliktas 1000 km lenktynes Palangoje, broliai visą savo energiją skyrė vaikams.
Kartingo akademijos auklėtiniai pirmą kartą susipažino su specialiais fiziniais pratimais, kurie skirti lenktynininkams. Dėstytojai paaiškino ir papasakojo kokius pratimus reikia atlikti, kokias raumenų grupes treniruoti, kurios itin svarbios lenktynininkams.
Be to, akademijos studentams buvo pasakojama apie psichologiją: kaip nusiteikti varžyboms, kaip valdyti emocijas, kaip susikaupti prieš startą ir pan.
Didelis išbandymas vaikų laukė ir dar vienos paskaitos metu – būsimi sportininkai buvo mokomi planuoti laiką. Kiekvienam studentui buvo skiriama po tris minutes, kurias jie turėjo išnaudoti maksimaliai produktyviai – dėstytojai buvo pasiruošę atsakyti į bet kuriuos klausimus per palyginus trumpą laiko tarpą.
„Protingai suplanuotas laikas yra naudingas ne tik lenktynėse. Tokia patirtis tikrai pravers ir gyvenime,“ – įsitikinęs Lietuvos Kartingo akademijos dėstytojas lenktynininkas Jonas Gelžinis.
Vaikams itin patiko rytinė mankšta – studentai bėgo Aukštadvario kartodromo trasa. Bėgti reikėjo ne paprastai, o teisingomis lenktyninėmis trajektorijomis – tai dar viena dėstytojų idėja, kaip lengviau išmokinti vaikus teisingai lenktyniauti.
„Mūsų pagrindinė užduotis šiose paskaitose ne tik išmokyti vaikus lenktyniauti. Svarbu, kad būsimi lenktynininkai trasoje elgtųsi maksimaliai saugiai. Jeigu lenktynininkai mokės saugiai elgtis trasoje, jie saugiai elgsis ir kelyje,“ – sako Lietuvos Kartingo akademijos dėstytojas, lenktynininkas Ignas Gelžinis.