Finiše visi lietuviai. T.Jančys gavo trijų su puse minutės baudą

Po liūčių ir sutrumpinto trečiojo greičio ruožo vakar, šiandien dalyvių laukia 425 sportiniai kilometrai bei 148 km pervažiavimų. Šiandien sportininkai startuos ir finišuos Hailo mieste, o trasoje organizatoriai žadėjo smėlynų bei kopų masyvų. Dalyviai čia turės išlikti budrūs, kadangi smėlynus greičio ruožo viduryje keis uolėtos atkarpos.
„Mediafon“ ekipažas
„Mediafon“ ekipažas / „Mediafon“ nuotr.
Tiesiogiai  60 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

18:45

Finišą pasiekė T.Jančio ir I.Bražiūno ekipažas – preliminariai užėmė 32 vietą. Tiesa, ekipažui skirta 3:30 min laiko bauda, kuri gali pakoreguoti rezultatą bendroje lentelėje.

17:58

T.Jančys su I.Bražiūnu įveikė ir priešpaksutinį šiandienos tašką – iki finišo mažiau nei 50 kilometrų.

17:48

Motociklų įskaitos lyderiai po šiandienos greičio ruožo:
1. Danielis Sandersas

2. Skyleris Howesas

3. Kevinas Benavidesas

17:22

R.Baciuška, grįžęs į ketvirtojo greičio ruožo finišą, sakė, kad šis Dakaras labai sunkus: „Kalbėjau su kolegom, 15 Dakarą jie važiuoja, ir sakė šis sunkiausias. Aš antrą kartą važiuoju – tikrai sunku“.

Rokas nusiteikęs ryžtingai ir sako žinantis dėl kokio tikslo čia atvyko.

17:09

T.Jančiui liko daugiau nei šimtas kilometrų iki finišo ir jau kurį laiką užtikrintai važiuoja 33 vietoje.

Tiesa, mažiau nei minute atsilikdami važiuoja ispanų R.Penate Munozo ir R.Romero Fonto ekipažas.

17:08

T4 įskaitoje laimėjo E.Goczalas – lenkas net trimis su puse minutės aplenkė antroje vietoje likusį ispaną G.Farres Guellį. Pastarasis finišavo apsuptas Goczalų, mat už jo trimis minutėmis atsiliko M.Goczalas su S.Gospodarczyku.

16:47

R.Baciuška finiše!

Pagal preliminarius rezultatus lietuvis užėmė šeštą vietą šiandienos greičio ruože, o bendroje įskaitoje turėtų pakilti į trečiąją vietą, nes prieš jį buvęs M.Goczalo ekipažas susidūrė su problemomis ir atsiliko.

16:31

Užfiksuota dviejų motobagių avarija, kurių viename važiavo T4 klasės lyderis Marekas Goczalas.

15:48

L.Kancius pasakoja apie šios dienos nuotykius

15:46

Lietuviška pavardė grįžtą į greičiausiųjų sąrašus!

15:32

R.Baciuška palipėjo dar viena pozicija aukštyn – C.Batista, buvęs penktas, prarado beveik dvidešimt minučių trasoje ir nukrito į septintąją vieta.

15:22

Tomo Jančio ir Irmanto Bražiūno komanda važiuoja 33 pozicijoje.

R.Baciuška artėja link finišo ir fiksuoja septintą laiką T4 klasėje.

L.Kancius ketvirtojo Dakaro greičio ruožo finiše

14:57

L.Kancius – trečias!

14:45

Preliminariais rezultatais Laisvydas Kancius ketvirtame greičio ruože finišavo trečias, o bendroje keturračių įskaitoje kyla į ketvirtąją vietą.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Laisvydas Kancius pirmosios dienos finiše

14:39

R.Baciuška aštuntas, o iki artimiausio varžovo 1:45 min.

T.Jančys su I.Bražiūnu 32.

14:33

L.Kancius finišo tiesiojoje – paskutiniuose trijuose taškuose buvo trečias, pamažu didindamas atsiplėšimą nuo ketvirtoje vietoje esančio čiliečio G.Enrico.

Pasikeitimai motociklų įskaitoje!

14:23

Nacho Cornejo buvo apdovanotas šios dienos greičio ruožo pergale, nes trasoje buvo sustojęs prižiūrėti avariją patyrusį Joaquimą Rodriguesą, kol atvyks medikų komanda.

Dėl to jam buvo grąžinta 25 min ir 55 sek, o tai jo rezultatą padarė beveik 10 minučių geresnį nei J.Barreda Borto, kuris finišavęs preliminariai buvo pirmas.

13:44

13:40

C.Chapeliereas partempia savo varžovą R.Goncalvesą į finišą.

Ketvirtos Dakaro ralio dienos finišas

13:20

R.Baciuška trečiame taške buvo vienuoliktas, T.Jančys ir I.Bražiūnas – 25 pozicijoje.

13:20

L.Kancius fiksuoja trečią laiką keturračių įskaitoje šeštame ir septintame taškuose.

Tiesa, rezultatų lentelėje nematyti M.Andujar, buvusio antroje pozicijoje, tačiau GPS duomenys rodo, jog sportininkas vis dar važiuoja trasoje.

12:49

J.Barreda Bortas laimėjo šios dienos greičio ruožą motociklų klasėje.

Antras, vos 16 sekundžių atsilikęs, liko Pablo Quintanilla, o trečioje vietoje, 1:15 min nuo lyderio atsilikęs, finišavo S.Howesas.

Klasės lyderiai benroje įskaitoje po vakar dienos D.Sandersas ir M.Kleinas finišavo nuo lyderio atsilikę atitinkamai keturias ir dvylika minučių – tai pakeis vaizdą rezultatų lentelėje.

12:39

Tomo Jančio komentaras po lietingos vakar dienos grįžus į bivaką: „Nustebinsiu jus, nes greičio ruožas buvo šlapias ir labai slidus, mes buvom labai daug prisipūtę oro, todėl smarkiai slidinėjome trasoje, bet šiaip man atrodo, kad mes visai neblogai lenkėme varžovus, taip pat matėme daug įstrigusių trasoje. Bendras pojūtis labai geras, nes mes niekur nestrigome, apart mažo gedimo prieš pat neutralizaciją, būtent todėl praradome laiko. Tai buvo antras gedimas trasoje, truputį erzina, bet mes viską susitvarkėme. Kol viską patys galime pasidaryti – super“

Tiesa, šiandien diena komandai prasidėjo ne taip sklandžiai, mat dėl techninių nesklandumų vėlavo startuoti iš bivako. Kol kas sportininkai važiuoja trečiame dešimtuke.

12:29

Ralio organizatoriai užfiksavo kaip L.Kancius vejasi varžovą.

12:28

Antrame taške R.Baciuška tryliktas. Iki artimiausio varžovo – minutės laiko skirtumas.

12:03

Sportininkai trasoje važiuoja išsirikiavę vienas prie kito.

12:02

Motociklų įskaitos lyderis M.Kleinas artėjant prie dienos finišo patyrė techninių problemų ir prarado 10 minučių.

12:01

T.Jančys pirmame taške užfiksavo 26 laiką, o tarpai iki priekyje važiuojančių varžovų nesiekia minutės.

12:00

Marekas Goczalas pirmame taške fiksuoja vieną prasčiausių laikų, nuo lyderio atsilikdamas net 46 minutėmis. Preliminariai bendroje įskaitoje iš pirmosios vietos toks laiko deficitas jį nublokštų į šeštąją, o R.Baciuška pakiltų į TOP3.

11:33

Motociklų įskaitos lyderiai artėja prie finišo – greičiausią tempą demonstruoja P.Quintanilla su M.Kleinu. Trečioje vietoje įsitaisęs A.Van Beverenas, tačiau vos 12 sekundžių už jo važiuoja J.Barreda Bortas.

11:32

L.Kancius penktame taške nukrito į penktąją poziciją – jį aplenkė čilietis G.Enrico, spėjęs susikrauti 18 sekundžių persvarą nuo lietuvio.

Į nugarą Laisvydui alsavęs P.Copettis turėjo problemų trasoje ir nukrito į septintą vietą.

Lyderių trejetas nesikeičia: A.Giroud, M.Andujaras ir F.Moreno Floresas.

11:23

R.Baciuškos rezultato nerodo rezultatų lentelėje, tačiau stebint GPS matosi, kad lietuvis sėkmingai važiuoja trasa.

11:23

Sportininkai Dakaro ralyje tikrai nesustabdomi!

11:09

Vienas artimiausių R.Baciuškos varžovų, po vakar dienos buvęs pirmas T4 įskaitoje, Marekas Goczalas, pagal GPS duomenis kurį laiką stovėjo trasoje, tad tikėtina, jog praras pozicijas bent jau šios dienos rezultatų lentelėje.

10:49

J.Rodrigues, šiandien startavęs iš dešimtos pozicijos, nukritęs susižeidė kairę koją ir buvo išgabentas į Hailo ligoninę. Jo motociklas evakuotas sraigtasparniu.

10:45

Septintoje vietoje važiavęs keturratininkas Marcelo Medeiros susidūrė su techninėmis problemomis ir sustojo trasoje.

10:28

L.Kancius trečiame taške ketvirtas, tačiau amerikietis P.Copettis sparčiai jį vejasi – pirmame taške buvęs septintas, varžovas jau fiksuoja penktą laiką ir nuo Laisvydo atsilieka vos 23 sekundėmis.

Lyderiu trejetas šioje klasėje nesikeičia nuo dienos pradžios.

09:52

M.Kleinas didina savo pranašumą – pravažiavus pusę atstumo antroje vietoje važiuojantis P.Quintanilla atsilieka kiek daugiau nei dviejomis minutėmis.

A.Van Beverenas ir J.Barreda Bortas kovoja dėl trečios vietos ir važiuoja sekundžių skirtumu.
Jiems ant kulnų lipa S.Howesas bei T.Priceas.

09:39

L.Kancius išlaiko tempą ir važiuoja ketvirtoje pozicijoje.

Keturračių įskaitoje kol kas lyderio pozicijas išlaiko F.Moreno Floresas, antra ir trečia vieta keičiasi M.Andujaras bei A.Giroud, važiuodami sekundžių skirtumu vienas nuo kito.

09:30

Tarpiniai rezultatai po 134 kilometrų:
1. Masonas Kleinas
2. Pablo Quintanilla (atsilikimas 52 sek)

3. Joan Barreda (1 min 4 sek)

08:59

L.Kancius pirmame kelio taške užfiksavo ketvirtą laiką – iki trečios pozicijos jam trūksta 9 sekundžių.

08:47

"Mediafon" komanda sako, kad bagio sėdynės permirkusios po vakarykščio lietaus, bet jie nesiskundžia ir laukia starto!

08:37

Organizatoriai žadėjo daugiau smėlio ir kopų – vaizdai iš šiandienos trasos.

08:03

Procedūros prieš dalyvių startą.

08:00

Po pirmojo šimto kilometrų tarp motociklininkų pirmoje vietoje važiuoja M.Kleinas, antroje – J.Barreda Bortas. Nuo lyderių vienodu atstumu atsilieka S.Howesas ir K.Benavidesas.