„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lewiso Hamiltono karjeros skaičiai: titulas Nr. 5 ir galimybės pavyti Michaelį Schumacherį

Prieš kelias savaites Lewisas Hamiltonas laimėjo savo 5-ąjį F-1 pasaulio čempiono titulą. Britas sporto istorijoje dabar yra tarp dviejų kitų F-1 grandų. Tiek pat, t.y. 5 titulus, irgi yra pelnęs Juanas Manuelis Fangio, o visų daugiausia – net 7 – Michaelis Schumacheris.
Lewisas Hamiltonas Meksikos GP užsitikrino jau penktą F1 čempiono titulą
Lewisas Hamiltonas Meksikos GP užsitikrino jau penktą F1 čempiono titulą / „Scanpix“/AP nuotr.

Šį savaitgalį 15min/Gazas skaitykite apie „Formulės 1“ kovas Brazilijos GP. Pirmoji publikacija – jau šeštadienio vakarą, nuo 19 val.

Kas nutiko Meksikoje?

Lenktynių finišą Meksikoje Lewisas pasiekė tik 4-je pozicijoje, nuo nugalėtojo Maxo Verstappeno („Red Bull“) atsilikęs beveik ratu, tačiau nei šis faktas, nei nemaloni situacija šeimoje (ketvirtadienį mirė Hamiltono senelis) neaptemdė pasiekto rezultato – 5-ojo titulo. Brandus važiavimas, drąsus lenkimai, fantastiškos kovos su varžovais ir stulbinantis greitis. Toks yra Lewisas Hamiltonas šįmet.

„Mercedes“ pilotui šį titulą iškovoti netiesiogiai padėjo dažnokai klydęs Sebastianas Vettelis („Ferrari“), bet tai nesumažina brito pasiekimų svarbos, o ir paties titulo – Lewisas visą sezoną demonstravo solidų važiavimą.

Svarbu paminėti ir Sebastiano reakciją – po lenktynių Meksikoje vokietis pasveikino savo varžovą ir paprašė jo „neatsileisti“, kad ir kitąmet jie galėtų kovoti tarpusavyje. O kiek vėliau Vettelis apsilankė „Mercedes“ boksuose, kur pasveikino komandą ir jos vadovą Toto Wolffą, taip pademonstravęs savo sportiškumą ir brandą.

Pabandykime prisiminti kodėl Lewisas pasiekė tiek daug ir kaip jam tas sekėsi – pažvelkime į vienas įsimintiniausių jo lenktynių „Formulėje-1“.

2007 m. Kanados GP, Monrealis

Pirmoji pergalė F-1 karjeroje po pirmos karjeroje „pole“ pozicijos Monrealyje, 2007-ais. Lenktynėse netruko įvykių, įskaitant didžiulę Roberto Kubicos („Sauber BMW“) avariją, saugos automobilis buvo trasoje net keturis (!) kartus, tačiau Hamiltonas sugebėjo išsilaikyti pirmoje vietoje ir, būdamas vos 22-jų metų amžiaus, sudalyvavęs vos 6-se „Grand Prix“ jau pirmavo savo debiutiniame sezone!

2008 m. Didžiosios Britanijos GP, Silverstounas

Nepaisant klastingų ir besikeičiančių oro sąlygų, Hamiltonas važiavo puikiai ir finišavo dominuojant – aplenkė ratu visus varžovus iki pat trečios pozicijos, o antroje ir trečioje vietoje finišavusiuis Nicką Heidfeldą („Sauber BMW“) ir Rubensą Barrichello („Honda“) aplenkė daugiau, nei minute.

2012 m. Kanados GP, Monrealis

Šias lenktynes Hamiltonui padėjo laimėti taikiai parinkta strategija, rizika ir drasūs lenkimo manevrai. Po savo antro sustojimo, Lewisas nukrito iš pirmos pozicijos į trečią ir atsiliko net 10 s nuo Vettelio, tačiau sugebėjo pasinaudoti naujesnemis padangomis i, aplenkti Vettelį („Red Bull“) bei Alonso („Ferrari“) ir laimėti lenktynes.

2012 m. JAV, Ostinas

Hamiltono kovingumas ir savalaikis pasinaudojimas ratu atsilikusiais varžovais leido jam aplenkti lyderiavusį S. Vettelį („Red Bull“) ir laikyti jį už savęs iki pat finišo.

2014 m. Bahreinas

Bent jau man šios lenktynės galutinai atsakė į klausimą apie N.Rosbergo ir L.Hamiltono skirtumus – britas visa galva aukštesnis taip vadinamu „race craft“ t.y. sugebėjimais kovoti trasoje. Kovoti aršiai, iki paskutinio metro, tačiau be kvailų judesių ir nesukeliant incidentų.

Lenktynių pabaigoje N.Rosbergas turėjo padangų persvarą, bet taip ir nesugebėjo aplenkti fantastiškai besiginančio L.Hamiltono.

2018 m. Didžiosios Britanijos GP, Silverstounas

Netrukus po starto įvykusiame incidente K. Raikkonenas („Ferrari“) apsuko Hamiltoną, tokiu būdu britui teko kopti rikiuote aukštyn iš pat paskutinės pozicijos, todėl finišas antroje vietoje buvo daugiau, nei stulbinantis!

2018 m. Vokietijos GP, Hockenheimas

Klaida kvalifikacijoje, startas tik iš 14-os pozicijos ir pergalė po S. Vettelio pasitraukimo iš lenktynių. Nuo šio etapo prasidėjo Vettelio klaidų ruožas. Nuo šio etapo Hamiltonas išsiveržė į priekį čempionato įskaitoje. Nuo šio etapo prasidėjo penktasis brito titulas.

2018 m. Singapūras

Tas fantastiškas ratas kvalifikacijoje! Aš iki šiol nesuvokiu kaip Hamiltonas sugebėjo jį įvežti, aplenkęs antroje vietoje likusį M. Verstappeną net 0,3 s! Buvau trasoje, mačiau viską savo akimis – atrodė, britas lekia paneigdamas fizikos dėsnius! Po šios įspūdingos kvalifikacijos sekė pergalė lenktynėse… ir brito persvara prieš S. Vettelį išaugo jau iki 40-ties taškų.

Svarbūs skaičiai

Pabaigai, pažvelkime į įspūdingą lygšiolinę Lewiso karjerą pro skaičių prizmę.

  • 5 čempiono titulai (2008, 2014, 2015, 2017, 2018)
af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai
af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai
  • 71 viena pergalė:
af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai
af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai

132 finišai ant podiumo:

af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai
af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai

Daugiau įdomių L.Hamiltonų skaičių rasite čia.

Kiti ne mažiau svarbūs Hamiltono pasiekimai:

130 startų iš pirmos eilės – rekordas

14 pergalių nuo starto iki finišo – 3-as rezultatas istorijoje (po M. Schumacherio, 19 ir S. Vettelio, 15),
14 „Hat trick“ („pole pozicija“ + greičiausias ratas + pergalė) – 2-as rezultatas istorijoje (po M. Schumacherio, 22),
5 „didieji šalmai“ („pole pozicija“ + greičiausias ratas + pergalė lyderiaujant nuo starto iki finišo) – 2-as rezultatas istorijoje (po J. Clarko, 8).

Sėkmingiausia trasa – Monrealis ir Hungaroringas (po 6 pergales ir tiek pat „pole“ pozicijų kiekvienoje jų). Taip pat rezultatyviai Lewisas yra lenktyniavęs Silverstoune, Šanchajuje, Monzoje ir Ostine, visur jis yra pelnęs po 5 pergales.

Be aukščiau minėtų rekordų ir rezultatų, galime pažvelgti į Lewiso rezultatus tarp dabar lenktyniaujančių pilotų t.y. tik tų, kurie dar gali gerinti savo statistinius duomenis. Čia L.Hamiltonas pirmauja visose svarbiausiuose kategorijose.

71 pergalė – daugiausia iš dabartinių pilotų

52 – S. Vettelis,
32 – F. Alonso,
21 – K. Raikkonenas,
7 – D. Ricciardo,
5 – M. Verstappenas,
3 – V. Bottas.

af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai
af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai

81 „pole“ pozicija – daugiausia iš dabartinių pilotų:

55 – S. Vettelis,
22 – F. Alonso,
18 – K. Raikkonenas,
6 – V. Bottas,
3 – D. Ricciardo,
1 – N. Hulkenbergas.

af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai
af1.live ilustr./Lewiso Hamiltono pasiekimai

132 finišai ant podiumo – daugiausia iš dabartinių pilotų:

110 – S. Vettelis,
102 – K. Raikkonenas,
97 – F. Alonso,
30 – V. Bottas,
29 – D. Ricciardo,
20 – M. Verstappenas,
10 – R. Grosjeanas,
8 – S. Perezas,
1 – K. Magnussenas,
1 – L. Strollis.

41 greičiausias ratas – 2-as rezultatas tarp dabartinių pilotų:

46 – K. Raikkonenas,
35 – S. Vettelis,
23 – F. Alonso,
13 – D. Ricciardo,
9 – V. Bottas,
4 – S. Perezas,
4 – M. Verstappenas,
2 – N. Hulkenbergas,
1 – R. Grosjeanas,
1 – K. Magnussenas.

L.Hamiltonas turi dar dvejus metus galiosiantį kontraktą su „Mercedes“, tad labai tikėtina, jog britas gali pagerinti visus įmanomus sporto rekordus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų