Pirmas blynas neprisvilo
Pasak LASF prezidento Gintaro Furmanavičiaus, pirmojo sezono rezultatai yra išties džiuginantys.
„Praktiškai visi geriausi pasaulio automobilių sporto meistrai savo karjeras pradėjo kartingų mokyklose, todėl ir mes labai džiaugiamės turėdami tokį projektą vieninteliai Pabaltijyje. Tai itin patrauklus ir naudingas projektas jauniesiems sportininkams bei galimybė vaikams, kurių tėvai patys neturi pakankamai lėšų, kad jų vaikai išbandytų jėgas šiame sporte,“ – sako G. Furmanavičius.
LASF prezidentui pritarė ir Lietuvos kartingų akademiją kuruojantis Darius Jonušis, kurio teigimu, svarbu nepamiršti, kad šios akademijos tikslas – ne tik ugdyti lenktynininko įgūdžius, bet ir kultūringą bei atsakingą vairuotojų kartą.
Akademijos tikslas – ugdyti kultūringą bei atsakingą vairuotojų kartą
„Akademijoje svarbu atskirti mokymąsi ir lenktyniavimą nuo dalyvavimo varžybose. Mokomoji dalis, kurioje mažieji lenktynininkai gauna žinias iš Jono Gelžinio, Jono Dereškevičiaus, Kazimiero Vasiliausko, yra itin svarbi, nes čia išmokstama pačių pagrindų bei gaunama daug vertingų patarimų iš žmonių su didele patirtimi. Šioje akademijoje svarbiausias yra ne greitis. Mes labai daug dėmesio skiriame jaunųjų sportininkų kartingo valdymo, garbingos konkurencijos ir saugaus eismo suvokimui. Kol kas galime tik pasidžiaugti, kad viskas vyksta labai puikiai ir sklandžiai,“ – džiaugiasi D. Jonušis.
Nors projektas, D. Jonušio teigimu, yra sėkmingas ir visiškai pateisinęs lūkesčius, tačiau kitais metais programą bus stengiamasi labiau pritaikyti prie Lietuvos vaikų.
„Projektas skaičiuoja tik pirmuosius metus, todėl mums visiems tai yra nauja patirtis. Šiemet vadovavomės FIA pateiktomis gairėmis, bet dabar aiškiai matome, kad ją tikrai papildysime užsiėmimais ne tik lenktynių trasose, bet ir mokyklose. Tokiu būdu stengsimės pasiekti kuo daugiau jaunųjų sportininkų ir juos supančių žmonių. Juk akademija tam ir yra, kad kuo daugiau jaunuolių supažindintų su vairavimo kultūra, suteiktų pirmuosius vairavimo įgūdžius. Baigę šią akademiją vaikai tikrai žinos, kas yra automobilio stabdymas, inercija, kokie pavojai gali laukti kelyje, todėl labai tikimės, kad šis projektas tęsis bent 3 metus, o gal ir daugiau,“ – dėsto D. Jonušis.
Kartingų sportas pakilo ant aukštesnio laiptelio
Anot vieno iš Lietuvos kartingų akademijos trenerių Jono Gelžinio, matomas labai aiškus progresas vaikų lenktyniavimo ir bendravimo įgūdžiuose.
„Labai aiškiai matosi skirtumas, kokie vaikai atėjo ir kokie jie yra dabar. Ypač tai juntama pirmąjį sezoną važiuojantiems vaikams. Šiems vaikams kiekvienas etapas ir kiekvienas patarimas labai stipriai padėjo tobulėti. Geriausiai sekėsi tiems, kurie labiausiai norėjo ir stengėsi. Pradžioje visi vaikai nebuvo labai greiti, tačiau mokydamiesi jie labai dideliais žingsniais ėjo į priekį,“ – atviravo J. Gelžinis.
Pasak J. Gelžinio, ši vaikų akademija labai praplėtė visą Lietuvos kartingų sportą.
„Čempionatas dabar atrodo visiškai kitaip. Labai įdomu buvo stebėti jaunųjų lenktynininkų kovas, nes čia visi sportininkai greiti ir labai panašaus pajėgumo, todėl visada vyksta įnirtinga kova. Apibendrinant visą sezoną, kartingų akademija papildė kartingų sporto parką ir pritraukė naujų sportininkų ir žiūrovų, kas yra labai džiugu, – sako J. Gelžinis.
G. Furmanavičiaus teigimu, akademija padeda pritraukti ir sportininkes mergaites.
„Labai džiaugiamės, kad ir merginos dalyvauja su berniukais. Kol kas joms konkuruoti sunku, tačiau svarbu, kad yra noro. Puikus pavyzdys yra Joana Survilaitė, kuri pati yra baigusi kartingų mokyklą. Vienas iš mūsų tikslų yra pritraukti ne tik berniukus, bet ir mergaites,“ – dėsto G.Furmanavičius.
„Svarbu, kad vaikai baigę akademiją taps saugaus eismo ambasadoriais savo mokyklose ir klasėse ir įgytą patirtį perduos draugams, bendraamžiams, o ateityje kultūringą vairavimą demonstruos ir gatvėje,“ – akademijos svarbiausius tikslus apibendrina LASF prezidentas.