„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

LTOK kilnaus elgesio pagrindinis prizas – Dakaro ralį įveikusiam motociklininkui Gintautui Igariui

Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) būstinėje 2011 metų kilnaus sportinio elgesio pagrindinis prizas Lietuvos motociklų sporto federacijos teikimu atiteko Dakaro ralį Pietų Amerikoje įveikusiam motociklininkui Gintautui Igariui.
Gintautas Igaris
Gintautas Igaris / Alfredo Pliadžio nuotr.

Viename šių metų Dakaro ralio etapų Lietuvos atstovas trasoje pagelbėjo susižeidusiam varžovui prancūzui Olivier'ui Mutelet'ui: etape sugaišo daug papildomų minučių bei prarado daugiau nei dešimt pozicijų motociklininkų rikiuotėje.

„Nors buvo didelis greitis, pastebėjau prancūzą prie didžiulio krūmo: buvo iškėlęs ranką ir prašė pagalbos. Padėjau jam susisiekti su ralio tarnybomis. Palaukiau kol atskrido sraigtasparnis ir išgabeno kolegą. Viskas truko gal 40 minučių“,- ralio akimirkas prisiminė Lietuvos motociklų sporto federacijos atstovas.

„Tai vienas nuostabiausių renginių, kuomet pagerbiame kilnius darbus nuveikusius asmenis. Smagu, kad tokie darbai nėra užmiršti. Dėkoju už nuostabius darbus“,- sakė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, pagrindinį kilnaus elgesio prizą įveikęs G. Igariui.

Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentės Linos Kačiušytės ir LTOK viceprezidento Algirdo Raslano teikimu LTOK kilnaus elgesio Garbės diplomai įteikti dimisijos generolui Jonui Andriškevičiui ir jo žmonai Vilijai.

Alfredo Pliadžio nuotr./Apdovanojimų akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr./Gintauto Igario apdovanojimas

Kariškio šeima prieš 35 metų suteikė pagalbą anuomet keturiolikmetei plaukikei ir būsimajai olimpinei čempionei L. Kačiušytei, susidūrusiai su kelionės problemomis užsienyje.

„Prieš 35 metus, būdama keturiolikos, pakeliui į varžybas pakliuvau į bėdą. Tačiau pavyko sutikti žmonės, kurie su paaukojo savo laiką bei energiją mano problemoms išspręsti“, – iškilmėse prisiminė L. Kačiušytė.

Pasak olimpinės čempionės, ano meto geradarius ji ieškojusi bei nepamiršusi daugiau nei tris dešimtmečius.

„Buvau majoru ir su šeima keliavau į tarnybos vietą Sibire. Malonu, kad vėliau Linutė tapo olimpine čempione“,- kuklinosi dimisijos generolas J. Andriškevičius.

Trečiojo LTOK Garbė diplomo už kilnų poelgį savininku tapo kaunietis statybininkas Jonas Nenartavičius, kurį apdovanojimui pristatė KAM skrydžių saugos departamento inspektorius Kęstutis Milušauskas.

Praėjusių metų liepos 30 dieną J. Nenartavičius išgelbėjo šuolio su parašiutu į Nemuną įkritusią Kauno aviacijos klubo parašiutininkę Vilmą Prūsaitytę.

„Visų nominantų vardu noriu padėkoti už pagerbimą. Puiku, kad tokie poelgiai vertinami sporte. Tikiu, jog dauguma tokiomis sąlygomis būtų pasielgė taip pat“,- kalbėjo motociklininkas G. Igaris.

Nuo 2002 metų Lietuvos kilnaus elgesio komitetui vadovaujančio dr. Arvydo Juozaičio įsitikinimu, toks elgesys liudija, jog sportas esąs daug platesnis reiškinys.

„Šiandien moralės vaisių skynimo metas. Geri darbai neišeina į nežinią, jie lieka. Šviesos visuomet yra daugiau nei tamsos“, – įsitikinęs 1976 metų Monrealio (Kanada) vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalininkas bei daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas ir rekordininkas A. Juozaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs