Birželio 14-15 dienomis į Delyje įsikūrusią „TrailR“ akademiją susirinko motociklų vairuotojai, sporto entuziastai bei nuomonės formuotojai-vairuotojai mėgėjai iš visos Indijos. Visus dalyviai siekia gerinti savo įgūdžius, tačiau dalis puoselėja ir rimtesnę svajonę – priartėti prie Dakaro ralio varžybų.
O geriausiai apie vidaus virtuvę, dykumų klampumo niuansus ir techninius iššūkius gali papasakoti tie, kurie ne kartą visą procesą išbandė. Būtent dėl savo žinių ir sukauptos patirties kaunietis buvo pakviestas į akademiją kaip lektorius ir treneris.
„Man visada gera dalintis tuo bagažu, kurį jau esu sukaupęs. Jau greitai galėsiu švęsti 30-metį ant motociklo, tad per visus tuos metus visokiausių varžybų mačiau, įvairiausias trasas pervažiavau. Dėl noro dalintis žiniomis ir įkūrėme „AGDakar School“ mokyklą Lietuvoje, todėl yra labai smagu, kad mane pasaulio motosporto bendruomenė mato ne tik kaip lenktynininką, bet ir mokytoją, trenerį. Apsidžiaugiau gavęs galimybę aplankyti dar vieną motociklų entuziastų bendruomenę,“ – apie patirtį kalbėjo A. Gelažninkas.
Tiesa, svečioje šalyje didžiausia problema buvo ne kultūriniai pokyčiai ar kalbos barjeras, tačiau alinantis karštis. „Pirmąją dieną vos tik pradėjus paskaitas, termometro stulpelis rodė virš 40 laipsnių karščio. Oras sausas, tad jausmas kaip tikroje pirtyje. Vis galvojau, kaip sportininkams seksis tokiame karštyje važiuoti, bet kažkaip nepagalvojau, kad ir man svilinant tokiam karščiui dirbti bus iššūkis. Bet šiandien jau šiek tiek geriau – nuo saulės saugo plonas debesų sluoksnis, o ir termometras rodo tik 38 laipsnius.“
Akademijoje Arūnas darbuojasi ne vienas. Jam talkina vietinis sportininkas, treneris ir Dakaro ralio dalyvis Ashish Raorane. Teorinių paskaitų metu sportininkai kvietė entuziastus gilinti žinias apie taisyklingą laikyseną, motociklų techninius niuansus ir reikalingą pasiruošimą važiavimui bekele. Ką išmoko, akademijos dalyviai galėjo pasitikrinti praktiniuose pravažiavimuose, po kurių treneriai iškart atkreipdavo dėmesį į klaidas.
Nors pagrindinis kelionės tikslas buvo apsilankymas „Reise“ renginyje, tačiau A. Gelažninkas dar būdamas pakeliui į Indiją sulaukė kito netikėto ir malonaus kvietimo. Sužinojusi apie kelionę, su kauniečiu panoro susitikti ir Lietuvos Respublikos ambasadorė Indijai Diana Mickevičienė. „Toks pakvietimas labai nustebino, tad tikrai negalėjau atsisakyti. Ambasada mus su Emilija priėmė labai šiltai, pavaišino lietuviškais pusryčiais. Pasirodo, lietuvių bendruomenė čia labai nedidelė – ambasados žiniomis, Indijoje gyvena vos daugiau nei 20 lietuvių, tad kiekvieno tautiečio apsilankymas čia kaip šventė. Dar bandysime susitikti su keliais kitais vietos lietuviais,“ – po vizito ambasadoje kalbėjo kaunietis.
Kad ir kaip norėtųsi patyrinėti egzotiškąją Indiją ir daugiau laiko praleisti susipažįstant su čia gyvenančiais lietuviais, A. Gelažninkui užsibūti čia neteks. Jau rytoj sportininkas grįžta į Lietuvą, kur lauks suplanuotos treniruotės su „AGDakar School“ mokiniais ir lagaminų krovimas sekančiam nuotykiui. Birželio gale Arūno motociklas trumpam liks garaže, kadangi kartu su Emilija sportininkas persės į naująjį bagį ir bandys iš Lenkijoje vyksiančio Breslau ralio parvežti kuo aukštesnę vietą T4 klasėje. Tačiau Lenkijoje lietuvių dviračių žvėrių taip pat netrūks – motociklų klasėje varžysis „AGDakar School“ mokiniai Modestas Siliūnas, Gediminas Šatkus, Tomas Marcinkevičius, Saulius Klevinskas bei Kasparas Jančys.