Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 12 22 /18:01

„Nemuno žiedui“ paskelbtas bankrotas

3,5 mln. eurų skolų valstybei turintis VšĮ „Nemuno žiedas“ paskelbė bankrotą. Kaune Kačerginėje esančią automobilių ir motociklų lenktynių trasą valdanti įstaiga taip nusprendė rugsėjo mėnesį gavusi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pakartotiną raginimą sumokėti mokestinę nepriemoką.
Lenktynių trasa
Lenktynių trasa / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„2015 metų gruodžio 10 dieną įvyko kreditorių susirinkimas, kurio metu buvo priimtas sprendimas kelti įstaigai bankrotą ne teismo tvarka. Šiuo metu bankroto procesas ne teismo tvarka jau vyksta“, - sako „Nemuno žiedas“ direktorius Arūnas Samochinas.

Turtas, kuriuo įstaiga disponavo iki bankroto siekė apie 30 tūkst. eurų, o visa infrastruktūra, kuria naudojosi VšĮ „Nemuno žiedas“ buvo valdoma pagal panaudos sutartį su Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (KKSD).

Apmaudu, kad įstaiga „Nemuno žiedas“ tiek ilgai kėlė bereikalingas aistras. Dabar galėsime atversti naują puslapį ir veiklą vykdyti vadovaudamiesi visai kitais principais

„Kūno kultūros ir sporto departamentui priklausanti Kačerginės trasa ir šalia jos esantys statiniai ir toliau lieka departamento nuosavybe. Apmaudu, kad įstaiga „Nemuno žiedas“ tiek ilgai kėlė bereikalingas aistras. Dabar galėsime atversti naują puslapį ir veiklą vykdyti vadovaudamiesi visai kitais principais“, - sako KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

Kaip teigia KKSD generalinis direktorius, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybos yra išreiškusios pritarimą kartu su KKSD steigti naują viešąją įstaigą, kuri panaudos teise valdytų visą infrastruktūrą, esančią Kačerginėje.

Iki šiol objektą naudojusiai įstaigai VšĮ „Nemuno žiedas“, remiantis 2012 m. VMI išvada buvo priskaičiuota 3,5 mln eurų skola – į valstybės biudžetą nesumokėtų mokesčių, baudų ir delspinigių pagrindu.

Nuo 2012 m. vasario, kuomet šis VMI patikrinimo aktas buvo paskelbtas, kasmet vien baudų ir delspinigių įstaiga sumokėdavo po 2 tūkst. eurų. Su tokiais finansiniais rodikliais įstaiga neturėjo galimybių vykdyti rekonstrukcijos bei plėtros darbus, ieškoti investuotojų.

Nuo 2012 m., kuomet VšĮ „Nemuno žiedas“ VMI buvo priskaičiuota 3,5 mln. eurų skola, įstaiga iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo yra gavusi 131 tūkst. eurų valstybės pinigų investicijoms į infrastruktūrą ir renginių organizavimą (2012 m. – 41 tūkst. eurų, 2013 m. – 26 tūkst. eurų, 2014 m. – 29 tūkst. eurų, 2015 m. – 35 tūkst. eurų).

„Dar 2011 m. birželį, imdamasis vadovauti „Nemuno žiedui“ žinojau apie Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) ir VMI tyrimus dėl galimos nusikalstamos buvusio vadovo veiklos. Situaciją pavyko stabilizuoti ir grąžinti didžiąją dalį skolų, tačiau stambiausia skola VMI – nepakeliama”, - pasakoja A.Samochinas.

Pastarasis teigia, jog sporto entuziastai, lenktynininkai bei žiūrovai gali būti ramūs – objekto veikla nebus sustabdyta, numatyti renginiai ir veiklos yra ir bus vykdomi.

Kačerginės „Nemuno žiede“ veiks „žiemos vairavimo aikštelė“, šiuo metu yra vykdomas rudens-žiemos slalomo-sprinto čempionatas „Nemunring Winter games“, kuris, kaip ir buvo suplanuota, vyks iki pat pavasario.

A.Samochiną „Nemuno žiedo“ vadovu paskyrė buvęs KKSD direktorius Klemensas Rimšelis, kai iš darbo buvo atleistas 2001-2011 m. įstaigai vadovavęs Eduardas Jakas. E.Jakas atleistas dėl daugybės darbo tvarkos pažeidimų.  Remiantis FNTT išvadomis, E.Jakui iškelta baudžiamoji byla, jau pasiekusi teismą.

LMSF nepatenkinta dabartine valdžia

Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentas Virginijus Visockis teigia, kad prasidėjus „Nemuno žiedo“ bankroto procedūrai sumažėtų galimybės gauti atitinkamą informaciją. Jam įtarimus kelia ne tik įstaigos finansavimo aplinkybės, bet ir vykdoma veikla bei buhalterinė apskaita.

Anot jo, profesionalų sportą atstovaujančios ir trasą išsinuomojusios organizacijos būna verčiamos mokėti už paslaugas, kurios galimai nebuvo suteiktos, o kaina, kurią tenka mokėti – diskriminacinė.

Atrodo, kad „Nemuno žiedu“ rūpinasi grupė asmenų, galimai suinteresuota savo asmeninių interesų tenkinimu, o ne profesionaliu darbu

Pasak V.Visockio, VšĮ „Nemuno žiedas“ vadovas Arūnas Samochinas gali būti susijęs ir su kitomis viešosiomis įstaigomis ar organizacijomis, kurios ne tik dažnai užima trasą savo poreikiams, bet ir gauna papildomą finansavimą iš KKSD, valdančio pačią VšĮ  „Nemuno žiedas“.

Jis taip pat kaltina trasos vadovą nesirūpinant jos saugumu.

„Varžybų organizavimas priešinga trasos eismo kryptimi nei nustatyta, saugos atitvarų nebuvimas – tai tik keli atsainaus požiūrio į saugumą pavyzdžiai, kurių ten begalybė. Atrodo, kad „Nemuno žiedu“ rūpinasi grupė asmenų, galimai suinteresuota savo asmeninių interesų tenkinimu, o ne profesionaliu darbu“ , – sako jis.

Pasak jo, šiuo metu viešai pristatyta idėja steigti naują VšĮ, kuri valdytų „Nemuno žiedą“ gali būti laikoma priemone, padėsiančia nuslėpti galimai neskaidrios veiklos faktus.

„Naujos įstaigos  kūrimas yra sveikintinas, tačiau ji jokiais būdais negali būti siejama su žmonėmis, kurie „Nemuno žiedą“ atvedė iki ten, kur jis yra dabar“, – įsitikinęs V.Visockis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai