Kadangi virtualus etapas siekia atkartoti realų, organizatorių buvo parinkti maksimaliai panašios konfigūracijos ruožai, o intrigos paįvairinimui vyravo permainingos oro sąlygos. Iš viso devyniems greičio ruožams įveikti dalyviai turėjo beveik savaitės laiko periodą – tai e-čempionato privalumas, kadangi kiekvienas galėjo pasirinkti jam patogų laiką.
Pirmieji ralio kilometrai prasidėjo nuo trumpo žiūrovams skirto ruožo, kuris vyko lyjant. Atrodytų, kad apšilimas neturėjo pateikti staigmenų, tačiau įvyko lygiai atvirkščiai. Būtent čia apmaudžią avariją patyrė ir iš ralio pasitraukė vienas iš pretendentų nugalėti – pernai metų „Atlantis Games e-LARČ“ vicečempionas Arūnas Gylys. Kad lietuviui nebūtų nuobodu, netrukus prie jo prisijungė ir du greiti suomiai – bandomojo greičio ruožo nugalėtojas Joonas Lönn ir legendinio WRC lenktynininko bendravardis Tommi Makinen. Pirmasis darė klaidų ir prarado brangaus laiko, antrasis patyrė avariją.
Vienu didesnių iššūkių tapo ilgiausias virtualaus „Rajd Podlaski“ greičio ruožas, pažymėtas kaip GR4 ir GR5 – tai 20 km ilgio išbandymas, pareikalavęs daugiausia dalyvių pasitraukimų, įskaitant ir iki tol pirmavusį Adrian Sadowski iš Lenkijos.
Nugalėtojo likimas išsisprendė 6-8 greičio ruožuose, kur iki tol pirmavęs lenkas Jurek Bogdanowicz prarado šią poziciją dėl nepasitikėjimo stenograma ir nukritusio tempo. Tuo netruko pasinaudoti jo komandos draugas – švedas Tobias Hult, kuris patvirtino, jog ne be reikalo pelnė pernai metų čempiono titulą, išlaikęs šaltus nervus ir tapęs „Rajd Podlaski“ nugalėtoju absoliučioje bei e-LARČ-2 įskaitose. Skandinavas pranoko J. Bogdanowicz dešimčia sekundžių, o už pastarojo, atsilikęs dar 20 sekundžių, finišavo jo tautietis Pawel Stener.
Galingiausioje įskaitoje, kurioje dalyviai varžosi WRC automobiliais, intrigos taip pat netrūko. Čia atrodė, jog pergalę paskutiniame GR iš klaidą padariusio suomio J. Lönn išplėšė estas Gabriel Simson. Nors skirtumas tarp abiejų dalyvių ralio finiše buvo 8 sekundės, tačiau dalyvis iš Estijos gavo 10 sekundžių baudą, taip išleisdamas pergalę iš rankų. Trečioje vietoje liko dar vienas suomis – Henri Pellinen, nuo klasės nugalėtojo atsilikęs daugiau nei minute.
e-LARČ-3 įskaitoje, kurioje figūruoja mūsų keliuose labiau įprasti „Mitsubishi“ ir „Subaru“ automobiliai, nepralenkiamas buvo suomis Janne Laahanen. Antroje vietoje liko Ovidijus Baliulis, atsilikęs beveik 2 minutėmis, o iškart už lietuvio paskutinę prizinę vietą iškovojo dar vienas suomis Santtu Aho.
Įskaitoje tarp automobilių, varomų tik priekine ašimi, dominavo suomis Aleksi Paakkinen. Jis artimiausią savo konkurentą Edviną Meškauskį aplenkė daugiau nei penkiomis minutėmis. Trečias finišo vėliavą išvydo Nikos Tanousis iš Graikijos. Tuo tarpu penktoje, dar geriau žinomoje kaip BMW įskaitoje, niekas neprilygo lietuviui Valdui Džiaugiui. Už jo trejetuke rikiavosi lenkas Jan Gorczyca su Jason Murphy iš JAV.
„Atlantis Games e-LARČ“ pas dalyvius sugrįš birželio mėnesį, kuomet 23-28 dienomis vyks antrasis etapas, skirtas Žemaitijos raliui.