„Jei atvirai – sąžinė neleidžia kažko atmesti. Turime virš 600 anketų, visas jas ilgų savaitgalių sąskaita perskaitėme, yra tikrai labai gerai motyvuotų žmonių, yra nebūtinai kalbių, tačiau ranka kažką labai lengva ranka atmesti nekyla, todėl nusprendėme pirmąją užduotį paskirti visai imčiai“, – pasakoja projekto koordinatorius Linas Ramoška.
Užduotis dalyviams iš pirmo žvilgsnio paprasta – sukurti ne ilgesnį nei 1 minutės video prisistatymą, visa tai atlikti savo telefono pagalba, nenaudojant profesionalios įrangos ar profesionalų pagalbos. Kartu su užduotimi kvietime suteikiami ir keletas patarimų iš gerai žinomų vaizdinės medžiagos gamintojų, kurie ne tik pataria, bet ir duoda pavyzdžius.
Neseniai išgarsėję latviai „Robyworks“ ar „Drift-Allstars“ medijos vadovas Vince‘as Knightas buvo sužavėti tokiu Lietuvoje vykstančiu projektu ir sutiko patarti dalyviams, kaip reikia tinkamai paruošti savo pristatymą. V. Knightui šis patarimas per plauką nesibaigė areštinėje – bandydamas filmuoti šalia šiuo metu Londone statomo aukščiausio Didžiosios Britanijos pastato, vaikinas patraukė dėl teroro aktų Europoje itin sustiprintos strateginių objektų apsaugos dėmesį ir patarimų medžiagą išsaugojo bei areštinės vaizdų išvengė tik laimingo atsitiktinumo dėka.
Tiek Vince‘as, tiek ir kiti su autosporto vaizdo siužėtų kūryba dirbantys profesionalai džiaugiasi tokia iniciatyva ir sutiko prie jos prisidėti, nes tai gerokai palengvins jų darbą – Vince‘as ne kartą yra skundęsis, jog labai sunku iš sportininkų gauti gerą interviu, nes jie bijo kamerų – kuo daugiau naujų žmonių bus prie jų pripratę, tuo Vince‘o ir kitų filmuojančių žmonių darbas bus lengvesnis ir kokybiškesnis.
„Šios užduoties pagalba mes pamatysime, kas iš tiesų žada imtis šio reikalo rimtai ir dės į tai pastangas, o kas tiesiog pabandė „va bank“. Taip pat, daugumai tai bus pirmas pabandymas kurti kažką apie save, kas pradinėje sportininko viešumo fazėje yra neišvengiamas darbas, tad mums bus gerokai lengviau komentuoti ir patarti, kaip reiktų tobulinti savo viešas transliacijas, nei bandyti sudaryti žmogaus patirtį nuo nulio – žmogaus charizma ir natūralus bendravimas gali būti gerokai įdomesnis, nei elgesys, pagal mūsų gaires“, – toliau dalinasi Linas.
Dalyviams duota viena savaitė – po jos, visus prisistatymus peržvelgs projekto komisija ir atrinks 10-12 geriausių – būtent šie žmonės ir imsis tolimesnių projekto užduočių. Organizatoriai atskleidžia, jog tokia data užduočiai pasirinkta neatsitiktinai.
„Šį savaitgalį Estijoje įvyks pirmasis „Autoplius Fast Lap“ etapas, kuriame dalyvauja nemažai projekto „Atletas“ dalyvių – tokioje aplinkoje gerokai lengviau susukti kažką įdomaus apie save, nei tai atlikti paprastą dieną, tad toks palengvinimas turėtų leisti pamatyti tikrai gerų produktų“, – paaiškina organizatoriai.
„Liqui Moly Racing“ komanda projekto „Atletas“ atrankos metu bandys rasti savo paramos vertą sportininką, kuris ne tik moka greitai važiuoti, bet ir tinkamai atstovauti prekinio ženklo interesus, būti viešu asmeniu, nebijoti kamerų ir t.t. Projekto prizas – parama 2017-ųjų sezonui.
„Atleto“ dalyviai laiko turi iki balandžio 29 dienos, 23.59 val. Nufilmuotus vaizdo siužetus reikia įkelti į savo „Youtube“ paskyrą ir nuorodą siųsti el. paštu atletas@opijus.lt.