„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vanduo automobilių sporte – svarbus lyg benzinas

Aukštas lenktynininkų pilotažas ir nepriekaištingai paruošta technika – ne vieninteliai ingredientai ralio varžybų pergalių receptuose. Bolidas nepajudės iš vietos kuro bako neužpildžius degalais, o prie jo vairo įsitaisęs pilotas veikiausiai neatriedės į startą neapsirūpinęs gausiomis vandens atsargomis.
Lenktynininkas Deividas Jocius
Lenktynininkas Deividas Jocius / Asm. archyvo nuotr.

Mažiausiai du litrai vandens per dieną ne varžybų metu ir net triskart daugiau – iki šešių litrų – per lenktynes. Tiek vandens paprastai išgeria lenktynininkas Deividas Jocius. Anot jo, ypač vasaros laikotarpiu vandens pripildytos gertuvės sportiniame automobilyje yra neatsiejamas atributas. Juo teks pasirūpinti ir šį savaitgalį, startuojant „Žemaitijos ralyje 2016“.

„Epic Media“ nuotr./Deividas Jocius
„Epic Media“ nuotr./Deividas Jocius

„Sinoptikų prognozės lyg ir pranašauja truputį lietaus, bet šilumos irgi netrūks. Jei ne tiesiogine, tai bent perkeltine prasme trasoje bus tikrai labai karšta“, – šyptelėjo D. Jocius.

Jis neretai juokauja, esą daugelio lenktynininkų venomis teka benzinas, kurio koncentracija kraujyje siekia ne vieną promilę ir liudija apie visišką priklausomybę nuo šios sporto šakos. Vis dėlto tai tėra vaizdinga metafora, o tuo metu kalbos apie sportinininko organizmui gyvybiškai svarbų vandenį pagrįstos konkrečiais faktais.

Plieskiant saulei, oro temperatūra automobilio salone gali pakilti iki 70 laipsnių. Kartais lenktynininkams tenka aukotis ir dar papildomai įjungti „pečiuką“, kad pūstų į saloną karštą orą. Tai padeda bent šiek tiek atvėsinti kaistantį variklį. Tokiame karštyje ekipažo nariai būna su visa privaloma ekipuote – nedegiais apatiniais drabužiais, kombinezonais, pošalmiais ir šalmais.

„Maža to, šioje „pirtyje“ tikrai nesėdime atsipalaidavę. Vairavimas trasoje reikalauja daug fizinių pastangų jau nekalbant apie psichologinę, emocinę koncentraciją. Veiksmo būna tikrai daug. Tenka gerokai paprakaituoti, todėl vandens gurkšnis dažnai tampa tikra atgaiva“, – patirtimi dalijasi ilgametis ralio virtuozas.

Siekdamas atstatyti prarastus skysčius, D. Jocius vandens gėrimą pavertė kone savotišku ritualu. Vietoje įprastų plastikinių gertuvių jis mieliau renkasi indus iš stiklo, o vandens skonį ir energetines savybes praturtina tauriaisiais akmenimis. Netgi serviso zonose, kur lenktynininkai gali trumpam atsipūsti, o darbo imasi mechanikai, „MVP Racing Team“ komanda tradiciškai pasirūpina didesniu indu su tyru ir vėsiu vandeniu.

„Visa tai yra mūsų ekipažo rėmėjų ir ilgalaikių partnerių „Vita Juwel“ dovana. Anksčiau neteikdavau tam didesnės reikšmės, tačiau įsitikinau, jog vanduo gali būti ne tik vėsus ir naudingas, bet ir savaip skanus“, – sako lenktynininkas.

Jis pataria ir ralio aistruoliams varžybų metu karštomis vasaros dienomis verčiau gaivintis vandeniu, o ne saldiklių persotintais vaisvandeniais, alumi ar kitais gėrimais. Tai bus ir sveika, ir saugu dalyvaujant bei stebint ekstremalių akimirkų kupinas varžybas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų