Šis sportas, vadinamas „BASE jumping“, išsivystė maždaug devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, siekiant pailginti kritimo laiką ir nuotolį, kurį galima nukeliauti prieš patraukiant parašiuto svertus.
Tiems, kurie planuoja užsiimti šiuo sportu, labai rekomenduojama prieš tai tapti užkietėjusiais parašiutininkais, nes šiam sportui reikia išmanyti visus laisvo kritimo ir kūno sklendimo ore principus.
Šiuo sportu galima užsiimti tiek laukinėje gamtoje, tiek Niujorko centre
„BASE jumping“ entuziastai turi savotišką klubą, kuriame kiekvienam, įvykdžiusiam bent po vieną šuolį nuo 4 objektų, sudarančių B.A.S.E. trumpinį – pastato, antenos, tilto ir kalno [red. angliškai – B.A.S.E: building, antenna, span and earth], skiriamas BASE numeris.
Šiuo metu pasaulyje yra tik apie 1800 BASE numerius turinčių ekstremalų.
Taškus pasirenka patys
„BASE jumping“ užsiėmimas tapo populiarus dėl keleto priežasčių, kurių svarbiausia – šio sporto universalumas. Norint atlikti šį šuolį tereikia surasti tinkamą aukštą tašką, o specialią aprangą ir parašiutą galima su savimi nesunkiai neštis bet kur.
Dėl to šio sporto mėgėjai prieš šuolį gali mėgautis kopimu į kalnus, kurių metu taip pat gali grožėtis miškais, ežerais ir nuostabiomis panoramomis, arba paprasčiausiai surasti pakankamai aukštą pastatą ir laiptais ar liftu pakilti ant jo stogo.
Šiuo sportu galima užsiimti tiek laukinėje gamtoje, tiek Niujorko centre.
Paukščio skrydžio imitacija
Taip pat labai patraukli yra šio užsiėmimo suteikiama laisvė. Šuolio metu su wingsuit nuotykių ieškotojas gali valdyti savo skrydžio trajektoriją, aukštį ir greitį, naudodamasis vien savo kūnu.
Tai – malonumas, kuris iki šio sporto išradimo buvo prieinamas tik paukščiams, šikšnosparniams ir tam tikroms voverių rūšims.
Labiausiai patyrę šios ekstremalaus sporto mėgėjai siekia išbandyti vis sudėtingesnes, siauresnes ir daugiau manevravimo reikalaujančias trasas.
Mirčių statistikoje – daugiau kaip 200
Tačiau verta paminėti, jog šis sportas, galintis patenkinti net ir pačius didžiausius adrenalino fanatikus, taip pat yra ypač pavojingas.
Vos per 35-erius sporto gyvavimo metus, „BASE jumping“ metu iš gyvenimo pasitraukė daugiau kaip 240 šio ekstremalaus užsiėmimo atstovų.
Lygiai taip pat šokinėjimas nuo pastatų, tiltų ar antenų miestuose dažnai susilaukia nepalankaus teisėsaugos institucijų dėmesio.
Šiais metais Niujorke buvo suimti 4 asmenys, kurie viduryje nakties be leidimo nusklendė nuo rugsėjo 11-os tragedijos vietoje statomo naujojo Pasaulio prekybos centro pastato.