2021 05 23 /11:25

Kinijoje ultramaratono dalyvius užklupus krušai ir lijundrai žuvo 21 bėgikas

Kinijoje 100 km lenktynių kalnuose bėgikus užklupus krušai, lijundrai ir stipriam vėjui, žuvo 21 žmogus, sekmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Kinijoje ultramaratono metu žuvo 21 bėgikas
Kinijoje ultramaratono metu žuvo 21 bėgikas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Į itin prastas oro sąlygas dalyviai pateko šeštadienį aukštai virš jūros lygio esančioje lenktynių maršruto atkarpoje. Ultramaratonas vyko Geltonosios Upės Akmens Miško nacionaliniame geoparke netoli Bajino miesto šiaurės vakarinėje Gansu provincijoje.

Tarp žuvusiųjų yra elitinių Kinijos ilgųjų nuotolių bėgikų, pranešė šalies žiniasklaida.

Valstybinis transliuotojas CCTV sekmadienį remdamasi vietos gelbėtojais pranešė, kad paskutinis dingęs dalyvis buvo surastas „be gyvybės ženklų“.

„Tai rodo, kad per šį incidentą iš viso žuvo 21 žmogus“, – pranešė CCTV. Miesto pareigūnai anksčiau sekmadienį patvirtino, kad žuvo 20 žmonių, o dar vienas dingo.

"[Maždaug vidurdienį] staiga iškrito kruša ir lijundra,... pūtė stiprus vėjas. Temperatūra smarkiai nukrito“, – sakė Bajino meras Zhang Xuchenas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kinijoje ultramaratono metu žuvo 21 bėgikas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kinijoje ultramaratono metu žuvo 21 bėgikas

Gavę kai kurių dalyvių žinutes su pagalbos prašymais, ultramaratono organizatoriai išsiuntė gelbėtojų komandą, kuri išgelbėjo 18 iš 172 dalyvių.

Maždaug 14 val. oro sąlygos pablogėjo ir lenktynės buvo iš karto atšauktos, o vietos pareigūnai išsiuntė daugiau gelbėtojų, sakė meras ir pridūrė, kad provincijos valdžia toliau aiškinsis nelaimės priežastis.

Tarp žuvusiųjų yra garsūs šalies maratonininkai Liang Jingas ir Huang Guanjunas, pranešė vietos žiniasklaida.

„Vis labiau nepakeliama“

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad kai kurie bėgikai patyrė hipotermiją, o meras Zhang Xuchenas kiek anksčiau sakė, kad aštuoni žmonės dėl lengvų sužalojimų yra gydomi ligoninėje, jų būklė stabili.

Valstybinės žiniasklaidos parodytoje vaizdo medžiagoje buvo matyti, kaip gelbėtojai šviečiasi kelią žibintais, naktį kopdami uolinga vietove.

„Buvau visiškai permirkęs, įskaitant batus ir kojines. Dėl vėjo negalėjau net išsitiesti, nes bijojau būti nupūstas. Šaltis darėsi vis labiau nepakeliamas“, – vietos žiniasklaidai sakė vienas liūtį išgyvenęs žmogus.

Temperatūra kalnuotoje vietovėje per naktį dar labiau nukrito ir tai apsunkino paieškos ir gelbėjimo operaciją, pranešė „Xinhua“.

Gansu, kuri yra tarp skurdžiausių Kinijos regionų, šiaurėje ribojasi su Mongolija, o vakaruose – su Sindziangu.

Praeityje provincijoje būta gyvybių pareikalavusių potvynių ir nuošliaužų. Pranešama, kad 2010 metais viename mieste per purvo nuošliaužas žuvo daugiau nei 1 tūkst. žmonių.

Taip pat čia dažnai vyksta žemės drebėjimai.

Geltonosios Upės Akmens Miško nacionalinis geoparkas garsėja kalnų peizažais, kuriems būdingi stalagmitai ir akmens stulpai. Čia dažnai filmuojamos įvairios Kinijos televizijos laidos ir filmai, skelbia dienraštis „China Daily“. Pasak jo, šios kalnų formacijos yra 4 mlrd. metų amžiaus.

Pastaraisiais metais tarp Kinijos vidurinės klasės atstovų sparčiai populiarėja maratonai ir ekstremalios sporto šakos.

Visgi kinų maratonus neretai krečia sukčiavimo skandalai – pavyzdžiui, 2018 metais daugiau nei 250 bėgikų buvo diskvalifikuoti Šendženo pusmaratonyje, nes nustatyta, kad jie bėgo prisisegę netikrus numerius arba susitrumpino trasą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis