Kijevas virto tautų katilu, bet dominuoja mėlyna ir geltona spalvos

Olimpinis Kijevo stadionas, kuriame paskutines „Euro 2012“ D grupės rungtynes žaidė Prancūzija ir Švedija, tapo tikru Babilonu – tautų katilu. Taip savo įspūdžiais iš rungtynių dalijosi Ukrainoje viešintis 15min.lt žurnalistas Andrius Vaitkevičius.
Futbolo sirgaliai Kijeve
Futbolo sirgaliai Kijeve / Andriaus Vaitkevičiaus nuotr.

„Nors dominavo Švedijos ir Ukrainos sirgaliai, tribūnose galėjai pastebėti įvairiausių šalių atstovų, netgi vietnamiečių. Nemažai buvo ir futbolo aistruolių iš Kinijos“, – pasakojo kolega.

Žinoma, netrūko ir lietuvių. Išsidažę veidus Švedijos ar Prancūzijos spalvomis, į stadioną tautiečiai vis dėlto traukė pasipuošę lietuviška atributika.

„Švedijos rinktinė jau neturėjo šansų prasimušti į ketvirtfinalį, tačiau švedai komandą palaikė taip pat karštai kaip iki tol. Surengė įspūdingas linksmybes. Tai tikri sirgaliai, kurie savo komandą palaiko bet kokioje situacijoje“, – pasakojo Andrius.

Andriaus Vaitkevičiaus nuotr./Specialus baras `vedijos sirgaliams
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr./Specialus baras Švedijos sirgaliams

Švedai visiškai užgožė saujelę prancūzų sirgalių, kurie suprasdami, kad jų gerokai mažiau, elgėsi itin kukliai. Radę bendrą kalbą Švedijos ir Ukrainos sirgaliai rungtynių metu pakaitom skandavo tai vienos, tai kitos valstybės vardą, tuo tarpu prancūzai atrodė tarsi pasyvūs stebėtojai. Tiesa, po rungtynių vienas kitas šventė kartu su švedais, bet dauguma buvo liūdni ir ramiai viską stebėjo iš šalies.

Andriaus Vaitkevičiaus nuotr./Futbolo sirgaliai Kijeve
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr./Lietuvos futbolo sirgalius Kijeve

Stadiono prieigose prieš rungtynes už 1 eurą buvo galima nusipiešti ant veido Prancūzijos ar Švedijos vėliavėlę. Andrius pasinaudojo šia galimybe, o kadangi į rungtynes ėjo vilkėdamas Prancūzijos rinktinės marškinėlius, švedų sirgaliams neliko abejonių, kad Andrius – prancūzas. 

„Jūs esate stipresni. Jūs turite daug gerų žaidėjų, mes tik vieną“, – tapšnojo Andriui per petį švedai, tarsi netikėdami savo komandos galimybėmis įveikti prancūzus. 

Vis dėlto švedai laimėjo ir Kijevas iki pat paryčių tapo švedų triumfo scena. Ir atsisveikinimo. Nepaisant pergalės prieš prancūzus, Švedijai Europos čempionatas baigėsi grupės varžybose.

Olimpinis stadionas – beveik Kijevo centre. Todėl netrukus po rungtynių tūkstantiniai sirgalių būriai susiliejo su tais, kurie rungtynes stebėjo „Fanų zonoje“. Taip plačias Kijevo gatves užtvindė geltona ir mėlyna.

Andriaus Vaitkevičiaus nuotr./Raitoji milicija
Raitoji milicija

Jokių incidentų. Milicijos beprotiškai daug. Visokios – raitosios, kelių ir taip toliau. Specialiosios pajėgos, paruošusios vandens patrankas ir kitas priemones, nuolat budėjo. Bet jokių specialių priemonių neprireikė.

„Tiems, kas supranta rusiškai, milicija tam tikrų pastabų turėjo, bet prie anglakalbių nesikabinėjo. Pastebėjome, kad vietiniai milicijos darbu nėra labai patenkinti. Matėme, kaip buvo renkami parašai  prieš milicijos taikomus kankinimus, bet turistams milicijos darbas turėjo palikti gerą įspūdį. Ukrainiečiai buvo pasiruošę užtikrinti saugumą“, – pasakojo Andrius.

VIDEO: 2012-ųjų Europos futbolo čempionato atmosfera Ukrainoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis