Čempionato šeimininkai slovėnai nutraukė italų pergalių seriją

Europos čempionato antrajame etape ketvirtadienio vakarą turnyro šeimininkams slovėnams teko nelengvas varžovas – dar nė karto pralaimėjimo kartėlio nepatyrusi Italijos kariauna. Po iki paskutinės minutės trukusios kovos slovėnai vis dėlto įveikė savo varžovus 84:77 ir nuplėšė „nenugalimosios Italijos etiketę“.
Bostjano Nachbaro dėjimas į krepšį
Bostjano Nachbaro dėjimas į krepšį / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Slovėnija – Italija 84:77 (18:21, 27:18, 15:15, 24:23)

Pirmuosius susitikimo taškus pelnė italai. Slovėnams kelis kartus nepavyko surengti rezultatyvios atakos ir rezultatas tapo 0:4. Tritaškiu metimu Slovėnijos komandos sąskaitą atidarė B.Nachbaras. Dar du slovėnų taškai ir komanda jau išsiveržė į priekį. 5:4. Netrukus L.Datome ir A.Cinciarini, paleidę į varžovų krepšį po tritaškį, perspėjo slovėnus, kad lengva nebus. Italai pirmavo 14:9. Artėjant pirmojo kėlinio pabaigai italų pranašumas aptirpo iki 2 taškų – 16:14. Paskutinėmis sekundėmis E.Muričius tolimu metimu dar bandė persverti rezultatą slovėnų naudai, tačiau bandymas tikslo nepasiekė. Po pirmųjų 10 min. slovėnai atsiliko 18:21.

Kur kas įtemptesnis komandų laukė antrasis kėlinys. Vos jam prasidėjus Slovėnijos ekipa pataikė dvitaškį ir paliko varžovams vos vieno taško persvarą. Netruko Božidaro Maljkovičiaus komanda išlyginti rezultatą – 29:29. G.Dragičius ir Z.Dragičius pradėjo nedidelį spurtą, po jo ekipa pirmavo 4 taškais – 36:32. Iki antrojo kėlinio pabaigos slovėnams pavyko kiek padidinti savo pranašumą, ketvirtis baigėsi rezultatu 45:39.

Per pirmąsias trečiojo kėlinio minutes italai susigriebė ir išlygino rezultatą 48:48. Tačiau vos pradėjusius kabintis Italijos krepšininkus vėl atgal nubloškė B.Nachbaro ir Z.Dragičiaus tandemas – 54:48, sugrąžintas 6 taškų slovėnų pranašumas. Netrukus jis dar padidėjo – 58:50. Likus porai sekundžių iki kėlinio pabaigos švieslentėje degė 60:54 slovėnų naudai. M.Belinelli dar bandė įsmeigti tritaškį, bet metimas netaiklus.

Ketvirtajame kėlinyje pirmojo etapo lyderė Italija vis bandė pasivyti slovėnus. O šie visomis išgalėmis bandė susikrauti kuo solidesnį pranašumą. E.Muričius praėjus 3 min. nuo kėlinio pradžios pasiuntė taiklų tolimą šūvį ir Slovėniją įgijo dviženklį pranašumą 67:57. Išlaikyti jo labai ilgai nepavyko, nes pirmenybių šeimininkai praleido kelis varžovų reidus į savo baudos aikštelę. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Slovėnijos ekipa pirmavo 71:65.

Likus pusantros minutės Italijos ekipa stojo į lemiamą mūšį – sumažino atsilikimą iki 4 taškų. 73:77. Bet italai greitai išsikvėpė – slovėnai atsilaikė prieš spaudimą ir surengė kelias taškais pasibaigusias atakas. Po ilgo nervų karo italams pirmą kartą šiose pirmenybėse teko nusileisti. Europos čempionato šeimininkai juos nugalėjo 84:77.

Slovėnija: G.Dragičius (6 rez. perd.) 22, Z.Dragičius (11 atk. kam.) 15, B.Nachbaras (6 atk. kam,) 13.

Italija: A.Gentile 20, L.Datome (6 atk. kam,) 16, M.Belinelli (4 atk. kam., 4 rez. perd.) 11, M.Cusinas (5 atk. kam) ir P.Aradori po 10.